Atlétika: Márton Anita dupla sikere az országos bajnokságokon

2014. február 23., vasárnap
MartonAnita_23

A téli dobó bajnokságon aratott diszkoszvető sikere után Márton Anita súlylökésben is győzött a fedettpályás atlétikai országos bajnokság szombati első napján.

A Syma csarnokban zajló fedettpályás ob-n a szegedi Titán TC 24 éves dobóatlétája az aranyérmet kifejezetten jónak mondható 17,76 méteres eredménnyel nyerte meg.

Márton Anita

a szombati téli dobó ob-n másik versenyszámában, diszkoszvetésben is remekelt, 54,50 méteres távolsággal szerezte meg az országos bajnoki címet. A szegedi olimpikon atléta szereplése

Spiriev Attila

, a magyar szövetség sportigazgatója szerint biztató a fedettpályás világbajnokság előtt. A szakember az első nap versenyei közül kiemelte még a női 60 méteres síkfutást, melynek döntőjében a 7.48 másodperces idővel győztes

Kaptur Éva

teljesítményét is jónak értékelte, s külön felhívta a figyelmet a mindössze 15 éves

Sorok Klaudia

futására, aki 7.64 másodperccel lett felnőtt bajnoki ezüstérmes. A férfiak 60 méteres távját

Sipos János

6.85 másodperccel nyerte meg.

Fedettpályás ob, győztesek:

férfiak:

60 m: Sipos János (Szolnoki MÁV SE) 6.85 másodperc 400 m: Kovács Zoltán (Gödöllői EAC) 48.47 másodperc 1500 m: Kazi Tamás (DSC-SI) 4:02.54 perc magas: Bakosi Péter (Nyírsuli) 2,15 méter hármas: Galambos Tibor (FTC) 15,51 méter súly: Páli Viktor (VEDAC) 17,76

nők:

60 m: Kaptur Éva (Gödöllői EAC) 7.48 másodperc 400 m: Kéri Bianka (VEDAC) 55.13 másodperc 1500 m: Kenesei Zsanett (BEAC) 4:29.08 perc rúd: Szabó Diána (Bp. Honvéd) 3,90 méter távol: Schmelcz Fanny (KARC) 6,29 méter súly: Márton Anita (Titán TC) 17,76 méter

Pars és Orbán kiváló eredménnyel győzött a téli dobó ob-n

Az olimpiai bajnok

Pars Krisztián

a férfi, míg

Orbán Éva

a női kalapácsvetők versenyét nyerte meg kiváló eredménnyel szombaton, a téli dobó országos bajnokságon, Budapesten. A magyar szövetség tájékoztatása szerint a kétszeres Európa-bajnok, tavaly világbajnoki ezüstérmes Pars 78,96 méteres dobással győzött. Ez nagyszerű eredménynek nevezhető, mivel a dobóatléták számára az igazi versenyszezon csak májusban kezdődik el. Orbán Éva 71,45 méteres győztes dobása szintén kiváló, amit jól érzékeltet, hogy a veszprémi sportoló a tavaly augusztusi vb-n alig több mint egy méterrel ért el ennél jobb eredményt (72,70 méter) Moszkvában, ahol nyolcadik lett. A második helyet a 17 éves Gyurátz Réka 67,33 méteres új U20-as országos csúccsal szerezte meg.