Kosárlabda: drámai csatában kapott ki a Szedeák + FOTÓK, VIDEÓ

2014. január 19., vasárnap
szedeak_kormend_mj21

Végig futva az eredmény után, ám a végjátékban győzelmi esélyt elszalasztva, hosszabbítás után maradt alul a Naturtex-SZTE-Szedeák a Körmenddel szemben.

Sok hibával kezdte mindkét csapat a mérkőzést, s alig-alig esett pont az első negyed első felében, ám a játékrész folyamán végig a körmendiek voltak előnyben, akik először 4-1-re, majd kihasználva a szegediek hullámvölgyeit 15-7-re mentek el. Bár Csorvási Levente remek játéka új lendületet adott a Szedeáknak, Horváth Ákos és Kiss Zsolt pedig a legjobbkor talált be messziről, Rakocevic palánk alatti uralma, valamint El-Amin időben érkező pontjai révén az első tíz perc végén a vendégek előnyét jegyezhettük fel (17-22). A folytatásban az ezúttal is bizonytalankodó Csorvási Milán szerezte az első kosarat, majd újabb pontcsend következett, noha Rakocevic révén a dunántúliak léphettek volna el. Horváth Ákos újabb kosara után azonban felzárkózott a Szedeák, s át is vehette volna a vezetést, ám Williams kihagyott büntetőit követően ismét a vendégek szereztek pontokat, s ismét sikerült meglépniük: noha hazai részről Jereminov hárompontossal igyekezett felzárkóztatni csapatát, El-Amin ismét jókor tudott hasonlóan válaszolni, a Körmend pedig bebetonozni látszott tízpontos előnyét. Pontatlan távoli dobások közepette aztán körmendi részről Rakocevic, hazai részről Csorvási Levente jeleskedett, ám Jereminov és Williams biztos kezű büntetői által feljebb tudtak kapaszkodni a hazaiak (39-45). A második félidő elején a lepattanókat végig remekül szedő Jonathan Levy és Horváth Ákos kosaraival ismét az egyenlítés közelébe lépett a Bonifert-legénység, s a találkozón 10 asszisztot jegyző Wisseh pontjait követően Horváth és Levy révén ez sikerült, majd a vezetést is átvették a hazaiak 49-47-nél. Sokáig azonban nem örülhettek a hazai drukkerek, a távolról magabiztosan bombázó Sömenek, valamint a palánk alatt szinte legyűrhetetlen pontgyáros és lepattanózó Török vezérletével ismét meglódultak Hencsey Tamás tanítványai. A negyed végére ugyan visszakapaszkodott a Szeged, ám egy kicsivel mndig több volt a vendégekben, s ez elegendő volt ahhoz, hogy az egyenlítés ne jöjjön össze (64-67). A negyedik játékrész elején ismét egyenlített a Szedeák, majd Csorvási Milán vezetést szerzett a hazaiaknak. Fej-fej mellett ment a két alakulat, ám nem sikerült eldönteni a meccset egyik félnek sem: noha a vasiak Rakocevic kipontozódását követően Török révén ismét nyerésre álltak, Jereminov két triplával fordított a sors kerekén. A drámai 40. percben aztán Levy egy, El-Amin két büntetőt értékesített, a Szedeák pedig nem tudta kihasználni utolsó támadását, így 81-81-gyel jöhetett a ráadás. Ekkor kétszer is elléptek a körmendiek három-három ponttal, ám Levy és Jereminov pontjaival az utolsó előtti percben már a Szedeáknak állt a zászló 88-86-nál. Ám a végjátékban ismét a vendégek koncentráltak jobban: Sömenek negyedik triplája után Csorvási Levente még egyenlített egy büntetőből, ám 10 másodperccel a vége előtt ismét El-Amin volt a nyerő ember: triplájával 92-89-re nyert a Körmend, amely zsinórban hetedik diadalát aratta a bajnokságban.

Férfi kosárlabda NB I/A 17. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák - Egis Körmend 89-92 (17-22, 22-23, 25-22, 17-14, 8-11)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Kapitány G., Frányó P., Balog Gy.; ellenőr: Várhalmi.

Szedeák:

JEREMINOV 16/12, LEVY 16/3, Kiss Zs. 8/6, WILLIAMS 10/3, CSORVÁSI L. 14.

Vida 4, Horváth Á. 11/3, Csorvási M. 10.

Bonifert Domonkos, Simándi Árpád.

Körmend:

WISSEH 5, EL-AMIN 23/9, Ferencz 13/9, Grebenár 2, Rakocevic 14.

Kusnyer 3/3, Kutasi, TÖRÖK 20, Sömenek 12/12, Farkas A., Sonyák.

Hencsey Tamás.

Rakocevic (35'). Simándi Árpád:

"A harmadik negyedtől látszott, hogy egy tipikusan egylabdás mérkőzés lesz. Minden megtettek a fiúk, nagyon jól küzdöttek az egész meccsen, sajnos egy szerencsés kosárral győzni tudott a Körmend. Kikaptunk, de muszáj felemelnünk a fejünket és menni előre tovább."

Hencsey Tamás:

"Végletekig kiélezett mérkőzésen nyertünk, döntő volt hogy a rossz periódusainkban is tartottuk magunkat, és a végén volt egy El-Aminunk, aki eldöntötte a meccset."

Tekintse meg a SZEGEDma TV videó-összefoglalóját!

VÉGE! 89-92 (17-22, 22-23, 25-22, 17-14, 8-11)45' Támadófault, jöhet a Körmend. Sömenek újabb triplája, 88-89. Csorvási Levente a palánk alatt, elnyomja El-Amin, két dobás. Egy kimarad, egy benn, és aztán marad a Szegednél! 89-89, 40 mp vissza. Kimarad a ziccer. El-Amin bevág egy hármast 10,7-tel a vége előtt... 89-92. Időkérés, Szedeák. Kiss Zsolt mellé dob egy hármast, túl a gyűrűn. 1,7 vissza, a Körmend jön, nem faultol a Szeged. Itt a vége. 44' Jereminov beviszi a ziccert, ha már áthámozta magát a védelmen! 88-86! Időt kér Hencsey mester. El-Amin rosszul dob, megvan a lecsorgó. 43' Ferencz közelijér Branko elképesztő triplával válaszol! 86-86! Lejár a vendégek támadóideje. 42' Levy tempója jó! 83-84! Horváth Ákos távolija jó, de megvan a lecsorgó! Williams tempója is kijön a gyűrűből dadogva. 41' Kimarad az első szegedi támadás, de a vendégeknél Török eredményes 81-83. Újabb hiba elől a mieinknél, majd fault, El-Amin dobhat kettőt. Egy hiba, egy benn, 81-84. HOSSZABBÍTÁS!IV. negyed: 81-81 (17-22, 22-23, 25-22, 17-14)40' Jó a védekezés! Branko újabb hármasa rövid. Egy vendég távoli után Levyé a lecsorgó, persze, hogy odaütnek, 14,4 vissza, két dobás. Jono, az első rövid, a második jó, 81-79! Időt kér a Körmend, 14,4 vissza. Soká elvégzett bedobás, fault El-Amin ellen, aki kettőt dob. Talpon a csarnok, 81-81, mert benn mindkettő. 12,2-nél szegedi időkérés. Williams kihagyja a közelit, kimegy a labda, a miénk, 1,5 mp vissza. Levy kihagyja a hármast, hosszabbítás. 39' Hibáznak a vendégek, Horváth Ákos a sarokból emeli a hármast, ami lehetetlenül jön ki. Fault, Török büntet, 77-79, csak egy benn. Williams harcol ki faultot. Branko elképesztő triplát dob futtából, messze a hármasvonalon kívülről! 80-79! 38' Horváth Ákos a sarokból ront egy triplát. Török klasszis mozgással tör előre, megy fel, és dobja be, 74-78. Időkérés. Jereminov micsoda triplát vág?! 77-78! 37' Ferencz triplája lejön, marad a labda a Körmendnél. Török szerez lepattanót, beteszi, 74-76. 36' Újabb hiba elől. Ferencz persze most beszór egy triplát, 72-74. Horváth Ákos szép tempóval egyenlít! 74-74! 35' Wisseh is beleáll egy hármasba, rossz ez is. Williams jó védekezése, kipontozódik Rakocevic. Kimarad a szegedi roham, de megvan a lepattanó védekezésben. 34' Időkérés. Sömenek ismét hármassal próbálkozik, nagyon rossz. Jereminové is kimarad. 33' Csorvási Milán aztán csak kiharcolja a vezető pontokat, 70-68! Aztán egy körmendi tripla lohasztja a hazaiak kedvét, Sömenek már megint, 70-71. Levy visszaveszi, 72-71. 32' Jono szépen megy fel, 68-68! Jereminov szerez lepattanót. Eladjuk a labdát, amikor vezethetnénk. 31' Jono remekül blokkolja El-Amint. Vida káprázatos betörése és tempója után 66-67! Wisseh harcol ki két dobást, egy benn, aztán marad náluk, 66-68. El is szórják. Kiss Zsolt hármasa lecsorog, de megtartja Williams. III. negyed: 64-67 (17-22, 22-23, 25-22)30' El-Amin tempója jó, 61-65. Vida dobásába belenyúlnak. Török a palánk alatt, 61-67. Aztán Williams dob egy nem akármilyen triplát! 64-67! Taktikai fault 1,7-nél, El-Amin tempója végül rövid. 29' Csorvási Levente megy be, 61-63! Kimarad a vendégek támadása. Horváth Ákos távolija rossz, ellökték, semmi. Csorvási Leventére fújnak faultot inkább. 28' Horváth Ákos parádés labdamentése után Kiss Zsolt hibázza el a hármast. Török közelije benn, aztán egy technikait fújnak a vendégekre. Kiss Zsolt büntetői benn, 59-62! Horváth hármasa szépen száll, de pontatlan. Török két büntetője, egy benn, 59-63. 27' Kiss Zsolt hasonló könnyedséggel süllyeszti el a maga trojkáját a körmendi gyűrűben! 55-60! Csorvási Milán és Török ütközik, utóbbi marad lenn, közben Milán bedobja a közelit, 57-60. 26' Csorvási Milán ment meg egy labdát, de a betörő Williams túl könnyelmű. Sömenek a sarokból ismét, 52-60. 25' Ferencz beszór egy triplát a sarokból. Csorvási Milán lepattanózik, majd közelit dob. Sömenek triplával válaszol, 52-55. Eladott labda, hárman csak beviszik a vendégek, El-Amin, 52-57. Időt kér Bonifert Domonkos. 24' Rakocevic 4. személyi hibája, le is jön. Williams csak egy büntit dob be, 50-49. Grebenárt sikerül blokkolni, ám nagyot esve terül el. Ápolás. Egyelőre le kell cserélni. Horváth tör be, passzát nem tudja megfogni Williams. El-Amin ront tempót. Törököt sikerül blokkolni, de marad a vendégeknél a labda. 23' Levy térül-fordul, jól tempóz, 47-47! Időt kér Hencsey Tamás. Williams kiváló a palánk alatt, már vezet a Szedeák, 49-47. Török egalizál, 49-49. 22' Wisseh már pontosabb, 43-47. Aztán Horváth Ákos fűzi fel a körmendieket, 45-47. Aztán remek védekezés! 21' Az első támadás a körmendieké a második félidőben. Levy megy be a túloldalt, 41-45! Horváth Ákos az újabb vendég hiba után, 43-45! II. negyed: 39-45 (17-22, 22-23)20' Jereminov betörését faulttal jutalmazzák, ő két büntetővel vághat vissza, meg is teszi, 37-41! Rakocevic megy be, szinte száll a center, 37-43. Török faultja után Williams dobhat kettőt. Végre benn mindkettő! 39-43! Levy remekül sapkázza Rakocevicet! Wisseh hármasa remek passz Rakocevicnek, aki zsákol helyből, 39-45. Williams még egy triplát elereszt, de rövid. 19' Csorvási Levente remekel ma, 35-39 Williams passza után! Rakocevic nem hibáz a palánkunk alatt, 35-41. 18' Körmendi időkérés. Csorvási Levente tempója benn, 33-39. El-Amin triplája marad ki. Levyé is. 17' Levy remek triplájára gyorsan jön a válasz Ferencztől, 29-39. Levy remekül tempózik, 31-39! 16' Jereminov triplája, 24-30! El-Amin kettese és büntetőzhet is, 24-33. Csorvási Milán is pontosabb most a palánk alatt, és ő is kiharcol egy ráadást, ez kimarad, 26-33. 5 büntiből egy benn a Szedeáknál eddig. El-Amin triplája pontos, 26-36. Jereminové nem. 15' Csorvási Milán eltotyogja a ziccert a palánk alatt. Szerencsénk van, ismét a Szegednél a labda. Jereminov jobb ötlet híján betör, de pontatlan. Wisseh mint kés a vajba megy át a szegedieken, szép ziccer, 21-30. 14' Horváth Ákos eladja a labdát. Rakocevic tempózik, 21-26. Horváth távoli távolija távolról sem jó. Horváth aztán sportszerűtlen El-Aminnal szemben. Két dobás, aztán marad a vendégeknél. 21-28 a büntetők után. Levy szerez labdát. 13' Horváth Ákos tempója most jó! 21-22! Williams gyatra büntetői után nem tudjuk átvenni a vezetést. Aztán egy labdaszerzés, majd egy labdavesztés, Török beviszi, 21-24. Időt két Bonifert Domonkos. 12' Rakocevic rosszul teszi fel, a nagy Csori szedi le. Aztán fordul a kocka, Rakocevic blokkolja Csorvási Milánt a körmendi palánk alatt. Rakocevic perce: ismét a gyűrűre tör, de rossz, Kolti szedi le. 11' Csorvási Milán harcol a palánk alatt, 19-22! Jó a blokk, Horváth szerez labdát, Branko emeli a hármast, kimarad. Ahogy Farkas Attila ziccere is. Horváth újabb triplát hibáz. I. negyed: 17-22 10' Levy emelkedik zsákolásra a gyűrűn dadogó szegedi labdára, de kimarad... El-Amin büntetőzik, 14-22. Kolti a sarokból emel egy triplát, 17-22. Kutasi hagyja ki a negyed utolsó kísérletét. 9' Csorvási Milán ziccere után Williams blokkja, majd Horváth Ákos dob egy távolit! 14-18! Csorvási Milánt kétszer veri a hazai palánk alatt Rakocevic, 14-20. 8' Williams tör be, 9-15. Labdaszerzés után Csorvási Levente tör át a körmendieken, újabb két pont, 11-15! Időt kérnek a vendégek. El-Amin emel egy hármast, 11-18. 7' Vida kosarára Rakocevic két büntetővel válaszol, 5-11. Török is betalál, Csorvűási Levi a palánk alól válaszol, 7-13. Wisseh megy be, Török teszi fel, 7-15. 6' Rakocevic is lop egyet, ő zsákol a végén, 3-6. Kusnyer újabb labdaszerzés után triplázik, 3-9. És újabb szegedi labdavesztés. 5' Pontszegény a meccs eddig, különösen szegedi szempontból. Vida remek passzából, Csorvási Levi, 3-4. Jerrell labdát szerez. Nem élünk vele. 4' Jereminov második faultja után Vida benn. Jerrell ziccerét Jono segítené be, de ez is kimarad. Wisseh tempója rövid. 3' Grebenár megy be, 0-4. Blokkolják Williamst, de Kolti visszaszerzi a labdát. Csorvási Levi megy be, de odaütnek, két dobás. Egy benn, 1-4. 2' Levy tempója is rövid. Wisseh hiába viszi be a ziccert, már fault. Ferencz révén 0-2. A szegedi attak kimarad. 1' A Körmend hozza el, Rakocevic fordul kosárra, kimarad, leszedi Jono. Kiss Zsolt emel egy hármast, rövid. 18.25: A bemutatások előtt mér dübörög a melegítés, ott van a mieink között Jerrel Williams is, szükség is lesz a játékára. Közben lemegy a névsorolvasás, még pár utolsó dobás, aztán kezdünk! 18.20: Szállingóznak a szurkolók a csarnokba, köztük felfedezzük Stojan Ivkovicot is, a Kecskemét csapatát dirigáló rutinos mestert is. 18.10: Köszöntjük Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! Javában melegítenek a csapatok már, pirosban a Körmned, kékeszürkésfehérben a Szedeák. Az U23-as csapat 87-82-re verte a körmendieket. A mérkőzés 18 óra 30-kor kezdődik.Beharangozó írásunk itt olvasható.