Kosárlabda: helytállt a Kosársuli a listavezető otthonában

2014. január 20., hétfő

Az NB I/B-s kosárlabda bajnokság keleti csoportjában az alapszakasz második tavaszi fordulóját játszották a csapatok a hétvégén. Az EnterHód Vásárhelyi Kosársuli a listavezető kecskemétiek otthonában vendégszerepelt és tartalékos összeállításban nem sikerült borítania a papírformát. A vásárhelyiek az alapszakaszban egyedüliként tudták legyőzni a Mercedes-gyáriakat és ez kevesebbet hibázva akár Kecskeméten is sikerülhetett volna.

Horgos Tamás

. A hazaiaknál viszont ott volt az NB I/A csoportjának második helyén álló gárdában is egyre meghatározóbb teljesítményt nyújtó, vásárhelyi gyökerekkel rendelkező

Mészáros Máté

, valamint az első csapatban immár kezdőnek számító, szerződésüket a napokban újabb két évvel meghosszabbított

Pongó

testvérpár és a fiatal szerb légiós,

Davorin Kuntic

, ami - amint később kiderült - meghatározó tényezőnek számított.

Vejinovic

asszisztjából

Gruda Gergely

szerezte a találkozó első kosarát, majd mindkét oldalon triplákkal próbálkoztak a játékosok, de sem

Vas

Czibere

, sem pedig

Kuntic

nem célzott pontosan. A következő percekben is lassan melegedtek be a csapatok, Pongó Martin egyenlített ugyan, de Czibere révén ismét a Kosársuli vezetett (3. perc: 2-4). Mészáros és

Varga Dániel

kosarai után Kuntic pontjaival először került előnybe a hazai együttes (5. perc: 8-6). Megtorpantak a vendégek, amelyet Kuntic és Jakab büntetett (7. perc: 13-6).

Mócsai

faragott ugyan a Kosársuli hátrányából, de Pongó Máté kosaraival a negyed végére 12 ponttal elléptek a hazaiak (10. perc: 23-11). A második negyed kezdeti gólcsedjét Vas Péter sikeres középtávolija törte meg, de válaszként érkezett Pongó Martin triplája. A folytatásban Varga Dániel egy perc alatt kétszer is betalált, így tíz ponton belülre került a Vásárhely (13. perc: 26-17), majd a negyed közepén Vas triplájával tovább csökkent a listavezető hazaiak előnye (28-21). Megint jött azonban egy vásárhelyi hullámvölgy és pillanatok alatt megduplázódott a kecskemétiek előnye (16. perc: 35-21). Mindkét oldalon sok volt a pontatlan dobás, de a negyed hajrájában a fiatal

Rostás Imre

büntetőjével,

Kukla Zsolt

triplájával (!), majd Szilágyi duplájával ismét tíz pont alá csökkent a két csapat közötti különbség (20. perc: 38-29). A nagyszünet után tíz pontos hazai előnnyel folytatódott a találkozó, amely Vas és Varga pontjaival hatra fogyott (39-33). A folytatásban megint nem mentek be egyik oldalon sem a kisérletek, egyedül a hazaiak légiósának, Davorin Kunticnak sült a keze (24. perc: 46-33). A következő percekben felváltva estek a kosarak, a hazaiaknál Mészáros Máté, a vendégeknél Gruda Gergely húzta a csapatát (28. perc: 51-39). A negyed utolsó két percében felpörögtek az események, a kecskemétieknél

Kovács Barnabás

és Pongó Martin, míg a vásárhelyieknél Czibere Zoltán szórt egy-egy triplát, amelyet utóbbi még egy duplával is megfejelt (29. perc: 57-44). A negyed végére

Szilágyi

pontjaival ismét közelebb került a hazaiakhoz a Kosársuli (30. perc: 59-48). Pongó Máté két duplájával indult a záró negyed, amelyre vásárhelyi részről Varga Dániel válaszolt (33. perc: 63-51). A következő percek ismét a hazaiaké voltak, Kuntic, Pongó Martin, Kovács Barnabás és Mészáros révén jelentős előnyhöz jutottak (35. perc: 71-53). Vas, Gruda, Varga és Czibere kosaraival még egy nagy offenzívát indított a Kosársuli (38. perc: 73-62), de a kevés idő miatt már nem maradt esély az egyenlítésre. Az utolsó percben Mócsai és Kukla kosaraival hét pontra csökkent ugyan a hazaiak előnye (40. perc: 75-68), ami a lefújásig Kuntic és Pongó Máté büntetőivel ismét tíz pontra nőtt. Lehet azt is feltételezni, hogy a hazaiak csak annyit adtak ki magukból ami a biztos győzelemhez kellett, de egy kicsivel jobb vásárhelyi dobóteljesítmény akár meglepetést is okozhatott volna. A vendégeknél a 18 tripla kísérletből mindössze 4 ment be, igaz ez a másik oldalon még rosszabb volt 4/21-es mutatóval. A dupla kísérleteknél a hazaiak felé billen a mérleg nyelve, hiszen a kecskemétiek 63 %-al (24/38), míg a vendégek csak 49 %-al (21/43) dobták a középtávoliakat. Gond volt az eladott labdákkal is, hiszen Mészárosék 10 eladott labda mellett ugyanennyit szereztek is, míg a vásárhelyi oldalon a 15 eladott labdával szemben csak 7 volt a szerzettek száma. Összességében a Kosársuli nem bírt a kecskemétiek NB I/A csoportos csapatában is egyre több szerephez jutó Mészáros- Pongó Martin- Pongó Máté-Kuntic négyessel és ez döntőnek bizonyult. Vásárhelyi oldalon viszont bizakodásra adhat okok, hogy a csapat legjobbjának bizonyuló Varga Dániel egyre jobban beilleszkedik az együttesbe.

Férfi kosárlabda NB I/B keleti-csoport, 13. forduló:

Mercedes-Benz Gyár KA - EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 78-68 (23-11, 16-18, 20-19, 19-20)

Kecskemét. Vezette: Gelencsér Gy., Maár G., Domokos L.

Kecskemét:

Pongó Martin 12, Kuntic 22, Mészáros M. 15, Jakab P. 5, Kővágó-Laska.

Pongó Máté 12, Kovács B. 8/6, Pintér 2, Kopasz 1, Tóth B. 1, Kohári.

Forray Gábor.

Kosársuli:

Vejinovic 2, Czibere Z. 10/6, Vas P. 14/3, Varga D. 15, Gruda G. 8.

Mócsai 4, Kukla 6/3, Szilágyi 8, Rostás I. 1, Horgos T.

Edzők:

Elek András, Utasi Gábor.

A 13. forduló további eredményei:

Óbudai Kaszások - EKF-Eger-HÉSZ SE 70-90, Nagykőrösi Solymok KE - Konecranes-Salgótarjáni KSE 69-92, Szolnoki Olaj KK U-23 - Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK 66-72. Az MKB-Euroleasing Vasas - MAFC találkozót január 26-án játszák, míg a Debreceni EAC - Bp. Honvéd SE mérkőzést március 9-re halasztották.