Jégkorong: hollywoodi forgatókönyv szerint kapott ki a Volán + FOTÓK

2014. január 5., vasárnap
volan_szerbu20_mj 012

Három, egymástól teljes mértékig eltérő harmadot követően a hosszabbítás utolsó, egyes vélemények szerint az utolsó utáni pillanatában kapott góllal maradt alul a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC a szerb U20-as válogatott ellen a szerb I. osztályú bajnokság 8. fordulójában.

Igen paprikás hangulatban kezdődött a találkozó,

Bjelogrlic

már az első percben kénytelen volt leülni a büntetőpadra, a nyolcadik minutumra pedig már egyaránt 6-6 percnyi kiállítást szedett össze a két csapat. A helyzet nem nagyon változott a folytatásra, és bár a bírók látszólag nehezen tudták fékezni a játékosokban gyülemlő indulatokat, az igazsághoz tartozik, hogy játékvezetői szempontból egyáltalán nem volt könnyű a mérkőzés. Ugyanakkor hiába számtalan emberelőny, és létszámhiányos felállás, a kapuk aránytalanul kevésszer forogtak veszélyben, dacára a kevesebb pályán lévő játékos jelentette üres területeknek. Az első harmad utáni szünetben aztán érkezett a hír a kispadok mellől, hogy a Tisza Volán csapatkapitánya,

Lippai Balázs

megsérült, ezért nem tudja vállalni a játékot a folytatásban. A második felvonásban aztán fokozatosan szorultak háttérbe a szabálytalanságok, egyszersmind lehetőséget adva egy közönségszórakoztatóbb játék kialakulásának. Ennek folytán sikerült mindkét kapu előtt helyzeteket kialakítania a csapatoknak, majd a 33. percben megszületett az első gól is, miután a

Bontovics Márton

által kialakított ziccert

Varga Dávid

váltotta gólra. (1-0) Ezt követően

Balázs Csongor

percei következtek, a szegedi hálóőr egymás után védte a vendégek kísérleteit, ahogy mondani szokás, lehúzta a rolót. A szerb csapat megpróbáltatásai ráadásul ezzel nem értek véget, hiszen a harmad utolsó pillanataiban két újabb találatot vitt be a Tisza Volán, miután előbb a svéd

Glavonic

gondoskodott, aki a harmadik harmad indulását követően alig 22 másodperccel gólt érően nyúlt bele Bjelogrlic távoli lövésébe. (3-1) Nem sokkal később jött az újabb sokk, amikor

Anic

szinte a félpályáról bombázott Balázs kapujára,

Plavsic

pedig pont annyira módosította a száguldó korong útvonalát, hogy az a szegedi portás mellett elhaladva a hálóban kössön ki. (3-2) Nem telt bele 60 másodperc, és már egál volt az állás, miután

Lestaric

két hazai védő szorításában is kipókhálózta a bal felsőt. (3-3) Az i-re a pontot Anic tett fel, aki az 51. percben egy újabb irtózatos erejű löketet eresztett meg kifejezetten távolról, amibe ezúttal már bele sem kellett érnie a csapattársaknak ahhoz, hogy Balázs számára megoldhatatlan feladatot jelentsen a kísérlet hatástalanítása. (3-4) A szegedi együttes becsületére legyen mondva, képes volt felállni a padlóról, és a viszonylag hamar érkező újabb Schellin-gól azt jelentette, nagy küzdelem árán hosszabbításra mentették a korábban megnyertnek hitt mérkőzést a vendéglátók. A ráadás percei aztán viszonylag hamar leperegtek, mindenki a büntetőpárbajra készült, leszámítva a fülsérülése után is visszatérő Lestaricot, aki az utolsó pillanatban kotort a hazaiak kapujába egy lecsorgó korongot közvetlen közelről. A szerbek egy emberként pattantak fel a kispadról és rohantak be a társat ünnepelni, miközben a volánosok azt reklamálták a játékvezetőknél, hogy a gól időn túl született. Hosszas tanakodás következett a zsűribódénál, amelynek végén megszületett a döntés: Lestaric 64:59-nél szerzett találatával a divízió 2/B-s vb-re készülő szerb U20-as válogatott nyerte a pikáns találkozót. A Tisza Volán ezzel elszenvedte szezonbeli nyolcadik mérkőzésén a negyedik vereségét, és bár a szegedi szurkolók különösebben boldogok nem lehetnek a végeredménnyel, azt kár lenne tagadni, aki kilátogatott ezen az estén a műjégcsarnokba, aligha unatkozott.

Szerb I. osztályú jégkorong-bajnokság, 8. forduló:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC - Szerbia U20 4-5 (0-0,3-0,1-4,0-1) hosszabbítás után

Szeged, műjégpálya, 800 néző. Vezette: Fazekas György, Fazekas Tibor, Darko Popovic.

Tisza Volán:

Balázs - Maslac, Lippai, Ambrus, Ódry, Bosnyák - Kormos (kapus), Bontovics, Hídvégi, Pilcsik, Schellin 2, Varga 1 - Muzsik, Szabó, Molnár, Fodor 1, Kis - Barcsik, Wéhli.

Kalocsa László.

Szerbia:

Feher - Boskovic, Novakovic U., Glavonic 1, Lestaric 2, Bjelogrlic - Fat (kapus), Anic 1, Poduvanac, Radosavljevic, Zwick, Plavsic 1 - Stojanovic, Kerezovic, Novakovic P., Pajic, Babic - Ignjatovic, Kuveljic, Tapic, Ogrizovic, Terzic.

).

28 perc + 2x10 perc fegyelmi büntetés (Pilcsik, Molnár), ill. 30 perc + 10 perc fegyelmi büntetés (Radosavljevic). Kalocsa László:

"Egy olyan szerb U20-as válogatottal játszottunk, amely nem sokára a világbajnokságon szerepel majd. Hihetetlenül jó csapat, teljesen más, mint amellyel Belgrádban találkoztunk, hiszen ma szerepet kapott náluk az összes külföldön légióskodó játékos is. Az már sajnos a mi sajátosságunk, hogy képesek vagyunk bármilyen előnyt elherdálni. Nagyon sajnálom, hogy egy parádés második harmad után nagyon sok játékosom elhitte, hogy már biztosan megvan a győzelem, hiszen ennek hatására megint a saját kardunkba dőltünk. Azt hiszem, nem érdemes az utolsó góllal foglalkozni, akár időn túli, akár szabályos találat volt, az a csapat, amelyik 3-0-ás előnyről kikap, nem mutogathat a játékvezetőre."

VÉGEHosszabbítás 4-5 (0-0,3-0,1-4,0-1) 65' Az utolsó perc kezdődik. 64:37-nél a vélhetően utolsó sorcsere. Kavarodás a hazai kapu előtt, Glavonic hagyja ki a ziccert. ÉS... Hihetetlen. Az utolsó utáni pillanatban talál a kapuba a szerb együttes, játékosai mind a pályára rohannak, úgy ünnepelnek. A volánosok reklamálnak a sporiknál, hogy időn túl született a találat, de ez a vendégeket nem érdekli. Hosszú diskurzus a zsűribódénál, mindenki a döntésre vár. Megadják... Füttykoncert mellett ünnepelnek a vendégek, elképesztő meccset nyertek meg. 64' Pilcsik lő fű alatt a rövidre, a kapus fogja. A túloldalon Novakovic szerez korongot és megy Balázsig, de a magyar hálóőr nagyot ment lábbal. 62' Szépen játsszák körbe a hazai kaput a szerbek, de hiába jön ki jól a figura, Radosavljevic az utolsó pillanatban hibázik és nem találja el a ketrecet. 61' Elkezdődött az öt perc hosszabbítás, négy a négy ellen a csapatok a pályán. Korongszerzés után Pilcsik indul meg azonnal, a kapuig megy, de a portás jól zárja a rövidet. Letelt a páros büntetés. Egy ütközésnél Lestaric sérül meg, valószínűleg számára vége a mérkőzésnek. A szerbek gyúrója a játékos fülét jegeli. III. harmad 4-4 (0-0,3-0,1-4) 60' Glavonic indul meg üresen, de a visszaérkező Molnár még időben szereli. 50 másodperc hátra. 59:23-nál buli a Volán kapujánál, nehezen ugyan, de felszabadít a szegedi gárda. A következő akciónál Anic félmagas lövését Balázs öleli magához. Az utolsó attak a hazaiaké, helyzet nincs belőle, jöhet a hosszabbítás. 59' Egy ütközés után Plavsic és Muzsik akaszkodik össze, a sporiknak kell szétszedni őket. Mindketten két percet kapnak. 58' A szurkolóik által űzött hazaiak lőnek már mindenhonnan, Molnár a félpályáról veszi célba a kaput, a kapus véd. 57' Isten keze, Maradona is megirigyelné! Varga lövése pattant fel, a kapu előtt álló Schellin pedig kézzel továbbít a gólvonal mögé. Természetesen érvénytelen a találat. A következő támadásnál összeütközik két szerb, így Fodor lőhet tisztán, de Fak hárít. 56' Zwick és Anic megy egyetlen védő ellen, előbbi passzol utóbbihoz, de hajszálnyival hosszabban a kelleténél, kimarad a ziccer. Plavsicet küldik ki két percre a sporik durva játékért. 55' Muzsik kapott egy ütést a fejére, majd hosszan a földön is marad. Szerencsére nincs nagyobb baj, a játékos saját lábán jön le a pályáról. 53' GÓÓÓL!!! Bontovics beadására Schellin jött középen, újra egál! 4-4! 52' Kerezovic áll ki két percre meg nem engedett testjátékért. 51' Ilyen nincs... Anic lő ismét távolról, ebbe már bele sem érnek, úgy megy be. 3-4. 50' Kiegészülnek a vendégek, kapus nélkül a pályán a szerb együttes egy támadás erejéig, meg is van az eredménye Dragan Kesa fineszének, Fodort állítják ki két percre testre ütésért. 49' Három a kettő ellen támadhatnak a szegediek, a középen érkező Bontovics lő, de Fak kivédi a próbálkozást. A túloldalon Podunavac megy üresen Balázsig, de a hazai kapus jól zárja a szöget. 48' Stojanovic kap két percet fogásért. De hiába az emberhátrány, egy gyors támadásnál Glavonic játszik vissza Lestaricnak, aki két védő között a kapu bal felső sarkába bombáz... 3-3. Kalocsa László időt kér - kell is, hogy rendet tegyen a fejekben, mielőtt még nagyobb lesz a baj. 47' Balázs kap le ismét egy lövést a levegőből, buli a Volán kapuja előtt. Hosszabb korongjáratás után Anic lő hihetetlenül távolról védhetetlenül a szegedi kapuba, Plavsic még beleért. 3-2. 46' Ambrus lő laposan a rövid alsóra, az idő közben beállt Fak lábbal hárít. Az ellentámadás során elhagyja a korong a játékteret. 45' Nem tud mit kezdeni a szegedi védelemmel a szerb U20, kiegészülnek a hazaiak a percforduló után. 44' Bontovicsot állítják ki két percre. 43' P. Novakovic lő távolról, Balázs könnyedén kapja le a levegőből a korongot. Buli után ismét a magyar kapus tenyerel a játékszerre, majd másodjára már elhoznák a hazaiak, de Lestaric megszerzi a korongot, lövését fejjel hárítja Balázs. A túloldalon Ambrus előtt marad ki egy ziccer. 41' Vége a szünetnek, folytatódik a játék. A szerbek hozzák el a középkezdésnél a korongot. Nem kellett sajnos sokat várni az első gólra, Bjelogrlic távoli lövésébe Glavonic ért bele a kapu torkánál. 3-1.II. harmad 3-0 (0-0, 3-0) 40' Itt az újabb GÓÓÓL!!! Fodor eredményes Ódry passzából! 3-0! Méltó befejezése ez a harmadnak, durva játék ide, vagy oda, a volánosok hokizni is nagyon tudnak. 39' Góóól!!! Pilcsik játszott vissza a kapu mögül, a védők nem tudtak felszabadítani, Schellin pedig könyörtelenül kihasználta az adódó lehetőséget! 2-0! 38' Újra teljes létszámban a csapatok a pályán, Balázs pedig ismét megfog egy kísérletet. És mi történik itt?! Balázs fog újabb ziccert, de a szerb rávetődik, tömegjelenet a jégen! Muzsik mellkasára is rátérdelnek, nehezen tudják uralni a meccset és az indulatokat a sporik. Babic, Plavsic, Bosnyák, illetve Muzsik is két percet kap, öt az öt ellen folytatódik a játék. 37' Egyedül mehetett egy szerb Balázsra, de a szegedi kapus eszén ma nem lehet túljárni! Balázs Csongor Glavonic lövését is leszedi a levegőből, parádé, jár a taps a nézőtérről! 35' Egyenlíthetett volna a szerb alakulat, Ogrizovic közeli kísérletét védi remek mozdulattal Balázs. Maslacot leküldik a sporik két percre fogásért. 34' Majdnem ott a következő, Bontovics előtt marad ki a helyzet! A vendégeknél közben Anic kiáll fogásért kettő percre. 33' Kevésbé agresszív a mostani periódusában a meccs, élvezhetőbb így a játék, talán előbb-utóbb a gólok is érkeznek. Csak kérni kellett! Bontovics beadására Varga érkezett menetrendszerűen, vezet a Volán! 1-0! 32' Fodor teker védője mellől a hosszú felsőre, hördül már a közönség, de a korong nem talál kaput. 31' Összeütközött két egymást váltó szerb a kispadnál, nincs nagyobb baj az ijedtségen kívül, ahogy mondani szokás. 30' Plavsic indul meg szélsebesen a jobb szélen, a kapu közeléből lő szabadon, de nem találja el a ketrecet. A túloldalon Pilcsik előtt megy el egy ziccer. 28' Buli a szegedi kapunál, jól védekeznek a hazaiak, nincs lövés a helyzetből. 27' Plavsic kerül szembe egy jó bejátszás után Balázzsal, a mágneskezű hazai portás azonban remek ütemben hárít. 26' Kiegészül a Tisza Volán, majd emberelőnybe is kerül rögtön, Radosavljevicet állítják ki testre ütésért, 2 perc és 10 perc fegyelmi. Bontovics bombáz kintről, Feher kiüti a sarokra tartó löketet. "Hajrá Szeged!" - zengi a lelátó népe. 24' Barcsik kap két percet fogásért. Paprikás hangulatú a mérkőzés, nem is panaszkodnánk, ha akadnának helyzetek nagyobb számban. Csak el ne kiabáljuk! Pajic adott be a hosszú kapuvashoz érkező P. Novakovic elé, a hazaiak szerencséje, hogy a szerb célt tévesztett. 23' Üst- és pergődob hangja teríti be a műjégcsarnok légterét, a kilátogató szurkolókra igazán nem lehet ma panasz. 22' Kiegészült mindkét együttes. 21' Folytatódik a meccs, még 24 másodpercig három a négy ellen játszanak a hazaiak. P. Novakovic lapos lövését védi lábbal Balázs, Muzsik büntetése lejár. Pálya melletti hír, hogy Lippai Balázs megsérült az első harmad során, így nem tudja folytatni a játékot.I. harmad 0-0 20' Pajic is kiáll két percre fogásért. Nem spórolnak a büntetésekkel a sporik... Balázs kap tapsot, miután lekapta a levegőből Podunavac közeli bombáját. Ezzel vége a harmadnak, záporoznak a szidalmak a bírókra. 19' Muzsik kap két percet a bíróktól, odaütött a kapus kezére. Kettő az egyben támadhattak a szerbek, végül Pajic találta magát szemben Balázzsal, de nem talált kaput közvetlen közelről. Közben Molnár Ádámot is kiállítják palánkra lökésért, zeng a füttyszótól a nézőtér. 18' Hosszú idő után itt az első szegedi gólszerzési kísérlet, Bontovics lőtt messziről, Feher kiütötte. 17' Bosnyák ment el három védő mellett, végül U. Novakovic állította meg - a szerb jött szemből, látott és borított. Két perc a jutalma. 16' P. Novakovic sistergős bombáját üti kapu fölé Balázs kapus, közben Ambrus büntetése lejár. Kiegészülnek a hazaiak. 15' Végre egy kis jéghoki, Lestaric lőtt közelről, Balázs fogta. Közben a szerbek kiegészültek, nehéz pillanatok következnek a Volán számára. 14' Lassan nem marad hely a padon, Muzsik siklik le a pályáról testre ütésért, három a négy ellen a csapatok. 13' Lippai terült el az orrát fogva, a vendégektől Plavsic áll ki az esetet követően 2 percre magas bottal való játékért. Ambrus is megkapja a dupla minutát meg nem engedett testjátékért. 12' Sok a kiállítás, az üres területek azonban egyelőre nem szülnek helyzeteket, csendben csordogál a meccs a kapuk előtt. Kiegészültek a szerbek. 10' Mindkét gárda teljes létszámban a pályán. Eddig tartott az idill, 9:47-nél leküldik Lestaricot és Pilcsiket is, utóbbi fegyelmit is kap. 9' Buli a szegedi kapu előtt, elhozzák a vendégek, Podunavac durrant kintről, Balázs védi vállal. Közben Bosnyák visszaállhat. 8' Aprítják egymást a srácok, Ódryt is leültetik a sporik a padra. P. Novakovic lövését fogja Balázs, tartja magát három emberrel is a Volán. U. Novakovic lövését a védők blokkolják. 7' Lehozta kapusát Dragan Kesa, mezőnyjátékost küldött fel helyette. Gól nincs a támadásból, kiállították azonban Bosnyákot akadályozásért. A páros büntetésnek vége, egy attak erejéig Kalocsa mester is lehívta kapusát, de ebből sincs helyzet. Kiáll azonban a 6-os mezszámú szerb, Radosavljevic, szintén akadályozásért. 6' Ambrus lőtt középről szabadon, Feher ütővel hárított. 5' Egy ütközésnél Lippainak esett le a sisakja, kiküldik őt is és a szerbet, Bjelogrlicet is. 4' Terzic kísérletezett távolról, Balázs szép mozdulattal tolta tovább a levegőben a korongot. 3' Bulival folytatódik a meccs a Volán kapujánál tilos felszabadításért, elhozzák a szerbek. Helyzet nincs belőle, de kiegészülnek a vendégek. 1' Elkezdődött a meccs, a hazaiak hozták el a korongot. Bosnyák ment el a jobb szélen, középre adását Ogrizovic fülelte le, pedig jó lett volna Ódrynak. Bosnyák ütőjét felszedték a spori szerint, Bjelogrlic két percre kiállt. 17.45: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk. Kezdenek özönleni a nézők, remélhetőleg kitart a forralt bor, mert ezúttal is kellően hűvös az időjárás a műjégcsarnokban, dacára annak, hogy január van, hidegebb van itt, mint odakint. A hazai Tisza Volán játékosai kék szerelést húztak a mai meccsre, míg a szerb U20-as válogatott fehér mezben siklik majd a jégre. Tizenöt perc és kezdünk!

A november elején Belgrádban rendezett összecsapáson a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC jégkorongcsapata 7-3-ra verte a szerb U20-as válogatottat, amely ezúttal azonban a külföldön játszókkal is megerősítve érkezik a szegedi műjégpályára, készülvén az ifjúsági világbajnokságra. A szegedi egység 3 sima és 1 szétlövésben eldőlt győzelemmel, illetve 3 vereséggel jelenleg a 3. helyen áll a szerb első osztályú bajnokságban, amelynek küzdelmeibe ezúttal már az újvidéki Stars és a szabadkai Spartak is bekapcsolódott. Legutóbb épp az utóbbiak verték 5-1-re decemberben az utánpótlás-válogatottat, amely a Beostartól azt megelőzően 15-0-ra kapott ki. Az erős kerettel rendelkező hazai gárda az új esztendőben minden nap edzve készült a ma esti összecsapásra, amelyet ezúttal is ingyen tekinthetnek meg a drukkerek, akiknek továbbra is jár az ajándék forralt bor.