Futsal: nehezen indult be, de végül gálázva nyert az UTC + FOTÓK, VIDEÓ

2014. január 17., péntek
utc_rubeola27_gs

Kiélezett, szoros első félidőt követően gyorsan szerzett három gólt a szünetről visszatérve az UTC, végül pedig megérdemelt győzelmet aratott a Rubeola ellen a férfi futsal NB I 16. fordulójában.

A cikk megjelenését a GS-VILL 94 Kft. támogatta.

Visszafogottan kezdték a csapatok a mérkőzést, a játék tempója hagyott némi kívánnivalót maga után. Valószínűleg kereste egymáson a két ellenfél a fogást, amit igazolni látszik, hogy a 8. percben egy csapásra felpörögtek az események. Hazai részről

Horváth Gergely

résen volt a helyzeteknél. Az első találatra végül a 12. minutumig kellett várni, ekkor

Póta Balázs

beadása után Nagy került szembe az UTC hálóőrével, és ezt a ziccert már nem hibázta el. (0-1) Már-már úgy tűnt, ég a ház, azonban még időben jött a fehér mezesek egyenlítést jelentő gólja, Ondrejó mattolta Horváth kapust. (1-1) A szünet után szinte azonnal összejött a fordítás is

Brinszky Adrián

tanítványainak, miután

Dürgő Péter

célozta be remekül a jobb alsót egy surranó lövéssel. (2-1) A 25. percben aztán előbb

Juhász Imre

, majd

Lázár Gábor

is bevette a Rubeola kapuját, így viszonylag hamar megnyugtató előnyre tettek szert a hazaiak a második felvonásban. (4-1) A folytatásban ugyan hajtott becsülettel

Balogh István

legénysége, újabb gólokat mégis az UTC szerzett

Berndt Dániel

, illetve az egyaránt saját térfeléről a kapuscsere okán üresen maradt hálóba gurító Juhász és Ondrejó révén. (7-1) Kilenc másodperccel a vége előtt még Póta kozmetikázott az eredményen, komolyabb jelentősége azonban ennek már nem volt, az UTC összességében könnyedén tartotta otthon a három pontot. Az újszegediek győzelmükkel alaposan elléptek a tabellán ellenfelüktől, míg a Rubeola elszenvedte második idei meccsén a második vereségét is. Hegyesi Zsolték legközelebb január 24-én lépnek pályára, méghozzá a Dunakeszi otthonában, majd egy héttel később a MAFC együttesét látják vendégül az újszegedi sportcsarnokban.

Férfi futsal NB I 16. forduló:

Ujszegedi TC - Rubeola FC Csömör 7-2 (1-1)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Takács Zoltán, Rózsa Norbert (Baghy Csaba).

UTC:

Tombácz - Puskás, Fülöp, Dürgő, Hegyesi.

Béry (kapus), Bullás, Lázár, Juhász, Bilics, Ondrejó, Berndt, Szentes Bíró, Balogh.

Brinszky Adrián.

Rubeola:

Horváth G. - Nagy, Jenei, Schranz, Zoufal.

Varsányi (kapus), Póta, Tősér, Kurucz, Dénes, Smeló, Horváth B.

Balogh István.

Ondrejó (17', 37'), Dürgő (21'), Juhász (25', 32'), Lázár (25'), Berndt (31'), ill. Nagy (12'), Póta (40').

Dürgő (14'), ill. Horváth B. (25'), Kurucz (30'), Póta (33'). Brinszky Adrián:

"Elégedett vagyok a látottakkal, kivétel nélkül minden játékosom tudta hozni az elvártakat, és ez meghozta a gyümölcsét. Az első félidő 1-1-es állása után rendezni kellett kicsit a sorainkat, bár igazán nagy problémák akkor sem mutatkoztak a játékunkban. A második játékrészben pedig kiváló százalékkal használtuk ki az adódó lehetőségeinket, úgyhogy a végére fel tudtuk őrölni az ellenfelet és nagyon fontos pontokat szereztünk."

Balogh István:

"Hasonlóan jártunk, mint a múlt héten. Az első félidőben megfelelő, jó játékkal rukkoltunk elő, majd a szünet után az első öt percben tulajdonképpen odaajándékoztuk a mérkőzést az ellenfélnek. Ahelyett, hogy a szünetben vezettünk volna 3-4 góllal, a második félidőben éppen az UTC húzott el ilyen arányban. Onnantól kezdve már nem tudtunk visszajönni a mérkőzésbe, hiába próbálkoztunk kapuscserével. Ebből is csak mi kaptunk gólokat, úgyhogy összességében megérdemelten nyert az ellenfelünk."

Tekintse meg a SZEGEDma TV felvételét a mérkőzésről!

VÉGE40' A vendégeknél a 16 éves Varsányi áll a kapuba az utolsó másodpercekre. Dürgő faultja után kisbüntető a Rubeolánál is, Zoufal lapos lövését megfogja az egész meccsen ihletett formában védő Tombácz. Gól... 9 másodperccel a vége előtt Póta szépít középről, nagyon üresen hagyták a hazai védők. 7-2. Nagyobb jelentősége ennek azonban már nincs, magabiztos győzelemmel kezdte a 2014-es évet az UTC! 39' Dénes szereli a bizonytalankodó Puskást, majd megy Tombáczig, át is emeli a hazai portást, de nem talál vele kaput. Közben Kurucz szabálytalan, ez volt az ötödik, kisbüntetőt lőhet Bilics. Horváth érzi az irányt, kitolja az életerős löketet. 38' Horváth Bence szól oda valami rusnyaságot a bírónak, megússza egy figyelmeztetéssel. 37' Nagy lő közelről laposan, Tombácz ismét lábbal véd. GÓÓÓL!!! Másodjára is ráfázott kényszeredett taktikájára Balogh István együttese, most Ondrejó gurított messziről az üres kapuba. 7-1! 36' Passzolgat az UTC térfelén a kapusa lecserélése okán emberelőnyben játszó Rubeola, míg a hazaiak csak egy újabb labdaszerzési lehetőségre várnak. Legutóbb például Tombácz indította Ondrejót, aki a középen érkező Lázár elé tálalt, de a negyedik gól szerzője nem tuta bevinni csapata hetedik találatát. 34' Sokadjára is Tősér a pályán Horváth Gergely helyett, ezúttal Berndt gurítana saját térfeléről, de kísérlete pontatlan. Póta és Schranz passzolta ki a teljes hazai védősort, utóbbi lő végül közelről, de Tombácz remekül hárít lábbal. 33' Póta is besárgul, miután szabálytalan visszafutás közben egy sikertelen Rubeola-akció végén. 32' GÓÓÓL!!! Tősér áll be a vendégeknél a kapus helyett mezőnybe, Juhász pedig labdaszerzés után saját térfeléről gurít a hálóba! 6-1! 31' GÓÓÓL!!! Berndt Dániel szerzett labdát a vendégek védőitől a büntetővonal környékén, majd teketóriázás nélkül kilőtte a bal felsőt! 5-1! Dekoncentráltak Balogh István tanítványai, most Schranz adott kis híján gólpasszt Bullásnak, aki csak kevéssel tévesztett célt középről. 30' Puskás szerez labdát a meginduló vendégektől, majd indítja Hegyesit, akit azonban leszerel a kimozduló Horváth. Közben Takács Zoltán sporttárs kér egy kis higgadtságot a vendégek reklamáló cseréitől. Indulatosak a fekete mezesek, Kurucz sárgul be egy szabálytalanság után. 29' "Ne ess össze!" - biztatja társait Horváth Gergely. Tény, hogy az utóbbi időben nem tudott komolyabb lehetőséget kialakítani a Rubeola. 28' Póta tartja meg a labdát a büntetőterületen belül, majd három védő szorításában fordulna kapura, lövése sarokrúgásra vágódik a blokkoló lábak valamelyikéről. Hegyesi mehet egy az egyben Jeneire, a vendégek védője jobb híján faultolja a fehér mezest, Puskás lőhet szabadot. A lapos bomba alig téveszti el a jobb alsót. 27' Komoly lehetőség marad ki az UTC előtt: Balogh sarokrúgása a kapus előtt álló Lázárt találta meg, a hazaiak iménti gólszerzőjének azonban nem maradt már elég ideje reagálni, így a játékszer testéről levágódva Horváth kezében landol. 26' Póta sarkazik a büntetőterületen belül Nagy elé, de nem jó a közeli kapáslövés, elkerüli Tombácz kapuját. 25' GÓÓÓL! Bullás visszapasszát Szentes Bíró durrantotta rá kapásból, a gólvonal előtt álló Juhász pedig pont annyira tette bele a lábát, hogy a labda a hálóba jusson. 3-1! Berndt indulna meg labdaszerzés után, de Horváth Bence visszarántja a félpályánál, sárgát kap az eset nyomán a vendégek játékosa. GÓÓÓL!!! Ondrejó kapott labdát sarokrúgás után, és bár lövése lecsúszott, a játékszer így azonban üresen találta a kapu előtt álló Lázárt, aki állítás után Horváth kapus alatt lőtt a hálóba. 4-1! 24' Pontatlanná vált kissé a játék az utóbbi percekben. AZ UTC-től Juhász próbálkozik egy lapos lövéssel, sarokrúgásra mentenek egy bevetődő védő, abból pedig nincs helyzet a hazaiak előtt. 22' Jenei mentene meg egy labdát az oldalvonalnál, de pont Hegyesi elé stukkol, aki félfordulatból azonnal tüzel, két méterrel kapu mellé. A játékos lent marad az esetet követően, védőjével ütközött, ápolni kell. Végül vastaps közepette saját lábán hagyja el a küzdőteret. 21' Folytatódik a csata, "Hajrá Szeged!" - zengi a hangosbemondó, csak egyet tudunk vele érteni. GÓÓÓL!!! Vezet az UTC! Dürgő vezette senkitől sem zavartatva a labdát középen, majd gondolt egyet és kilőtte a jobb alsót bő 10 méterről. 2-1! SZÜNET20' Hegyesi kap az arcához egy Naggyal történt ütközés után, Takács spori megkérdi, jól van-e, majd a Rubeola kapja vissza a labdát Dürgőtől. Schranz emelné át saját térfeléről Tombáczot, de a hazai kapus időben vissza tud még lépni, míg a túloldalon Puskás kínálja meg Horváthot messziről, a Csömör portása sarokrúgásra ment. Újabb helyzetre már nincs idő, döntetlennel vonulnak szünetre a csapatok. 19' Horváth Bence megy el két hazai mellett, de ezt követően meg is akad a vendégek akciója, miután hosszú a passz Nagy felé. 18' Horváth Bence szerez labdát az UTC térfelén Bilicstől, majd ad Nagyhoz, aki azonban kisodródik, a kapuját elhagyó Tombácz pedig szerel az oldalvonalnál. Balogh Istváné a meccs első időkérése. A folytatásban nem jön be a Rubeola figurája oldalrúgás után. 17' Labdát veszít az UTC, Kurucz megy vele egy az egyben Bilicsre, át is jut a védőn, de Tombácz kiváló reflexekkel fogja a közeli lövést. GÓÓÓL!!! Az ellentámadás végén Ondrejó marad üresen, majd kilövi a bal alsót! 1-1! 16' Horváth Bence tologatja középen a labdát, a fehér mezesek nem támadják, így lő is 10 méterről, kevéssel kapu mellé. Kezdi átvenni a játék irányítását a Rubeola. 15' Kurucz forgatja be védőjét, Berndt Dánielt, már csak Tombácz áll vele szemben, de a hazai kapus higgadt marad és lekapja a labdát a vendégek játékosának lábáról. 14' Labdaszerzés után Póta indulna meg, Dürgő kétségbeesetten letarolja, sárga lapot kap érte. Az eset nyomán megadott szabadot Schranz lövi méterekkel fölé a félpályáról. Kis híján egyenlít az UTC! Póta passzolja el magát, Berndt vércseként rabol a hátrafelé adott átadásra, de Horváth Gergelyen nem tud átjutni. 12' Gól... Vezetnek a vendégek. Póta maradt üresen a bal szélen, majd adott a hosszún érkező Nagy elé, akire nem jutott védő, Tombácz pedig tehetetlen volt egy az egyben. 0-1. 11' Dürgő szerezne labdát a Rubeola térfelén, de kis híján Tősérnek ad gólpasszt, Tombácznak kellett résen lennie és kimozdulnia kapujából, hogy ne legyen nagyobb baj a helyzetből. 10' Ismét a kezdősor pályán az UTC-nél, Puskás megy el a védősor előtt, majd ad középre, Smeló füleli le és tisztáz rögtön. 9' Felpörögtek az események, Nagy kísérletezik ismét, ezúttal egy tekeréssel balról jobb lábbal, kevéssel téveszti el a kapufát. Labdaszerzés után Lázár lódul meg hazai részről, majd ad keresztbe az érkező Ondrejó elé, de az indítás centikkel hosszabb a kelleténél. 8' Egyelőre nem túl hatékonyak a vendégek támadásban, igaz, hátul jól zárnak, mindemellet így is attraktívabb az UTC. Most például Balogh kerül lépéselőnybe védőjével szemben és lő közelről fölé. Jön is a gyors kontra, Nagy ziccerét fogja Tombácz, majd a túloldalon Ondrejó lövését védi Horváth. 7' Ondrejó játssza magát tisztára a jobb szélen, majd lő 7 méterről laposan, Horváth lábbal hárít. Szép jelent volt, a nézőtérről jár a taps. 6' Schranz veszi célba éles szögből Tombácz kapuját, de lövése pontatlan, fölé-mellé. Hazai akció után gyorsan lendülne ellentámadásba a Rubeola, Horváth kapus indítja kézzel Zoufalt, de a vendége játékosának légstopja nem jó, így nincs ziccer. 5' A meccs első lehetősége a fiatal Szentes Bíró Tamás előtt marad ki, Berndt lepattanó bepassza találja meg a második hullámban érkező társat, aki szabadon lőhet középről, de Horváth résen van és fogja a félmagas lasztit. 4' Sorcsere után szépen járatja a labdát az UTC, Berndt verné meg egy az egyben Pótát az alapvonalnál, de hosszú a csel. 3' Oldalrúgás után Schranz próbálkozik kapásból, de kevés sikerrel, gyenge is lett a kísérlet és csak egy hazai védőt talált el a kapu helyett. Villámgyors hazai akció bontakozott ki a jobb szélen, Dürgő vágtázik a büntetőpont magasságáig, de centerezéséről Hegyesi lemarad. 2' Zoufalt látta szabálytalannak a spori, hangos reklamálásban törnek ki a fekete mezesek, de ez sem segít, Fülöp próbálkozhat hasonló helyről, mint az előbb. Ezúttal passzol a saroknál álló Puskáshoz, aki egyből lő, de éles szögből nem tudja átverni Horváthot. 1' A Rubeola hozhatta játékba a labdát, elkezdődött a mérkőzés. Fülöp végezhet el szabadot nem messze a szaggatott vonaltól, de bombája elakad a sorfalban. Nem tudnak kijönni a vendégek, labdaszerzés után Puskás emelne a védelem mögé, de hosszú a labdája Dürgőnek, Horváth kapus megkaparintja. 18.45: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok a pályán edzenek. A vendég Rubeola játékosai fekete mezben és sárga nadrágban lépnek ma pályára, míg az újszegediek tiszta fehérben, minimális fekete díszítéssel. Hamarosan kezdünk, sörre és popcornra van még idő, de ne menjenek már messzire! A mérkőzés elé: Mint azt korábban megírtuk, a Rákosmenti visszalépése okán elmaradt az UTC első 2014-re tervezett bajnokija. Hegyesi Zsolték így a Rubeola FC Csömör ellen kezdik az évet, győzelem esetén alaposan leszakítva magukról a tabellán péntek esti riválisukat. A Rubeola az eddig eltelt 15 fordulóban 10 pontot gyűjtött, hattal kevesebbet, mint az újszegediek. Számukra hazai pályán indult a szezon, de az élbolyt üldöző Dunakeszi legyűrése megoldhatatlan feladatot jelentett Balogh István legénységének. Nem lehet azonban nyugodt Brinszky Adrián edző, hiszen az őszi odavágón 4-1-re nyert tanítványai ellen a Rubeola, nem vár tehát könnyű fellépés az UTC-re.