Atlétika: újabb sikeres esztendő után borúsabb jövő a Titán TC-nél

2014. január 4., szombat
Titan_Amazonok10.12._2a

Sikeres esztendőn van túl a Titán TC. Az atlétika szegedi zászlóshajója 2013-ban is számos elismerésre méltó eredményt ért el - ám a jövő talán még borúsabb, mint valaha.

A szegedi Titán TC Atlétikai szakosztályánál mozgalmasan kezdődött a 2013-as év, mivel a

Hajdú Sándor

által edzett csoport is. A kicsivel több, mint százfős szakosztály jogosan tűzött ki nagy célokat, még akkor is, ha feltételeik és támogatottságuk nem is megfelelő. "Versenyidényünk fedettpályán kezdődött, illetve a téli dobóbajnokságokkal, azután folytatásként a pályaversenyek előtt edzőtáborok következtek szinte teljesen önerőből. A nyár sem hozott sok pihenőt, mivel ebben a sportágban folyamatosan vannak versenyek. Zárásként az Összetett, Ügyességi és Mezei bajnokságokon álltunk rajthoz" - kezdte évértékelőjét Menyhárt Zoltán atlétaedző. "A Titán TC atlétikai dobócsoportjának eredményei és a versenyzők sikerei alapján elmondhatjuk, hogy az idei évben a csoport teljesítette a tőle elvárható eredményeket, de sajnos a vágyaink és lehetőségeink szintjén nem hoztuk a kívánt sikereket. Írom ezt annak tudatában, hogy minden világversenyre, amelyen lehetőségünk volt részt venni, teljesítettük a kiküldetési szintet. A versenyekre való kiutaztatás és szereplés tekintetében viszont nem hoztuk az elérhető sikereket" - tette hozzá Eperjesi László dobó-edző. A téli versenyidőszakban a szegedi versenyzők egyéni csúcsokkal és jó eredményekkel alapozták meg a szabadtéri szezonban tőlük várható sikereket.

Márton Anita

, miután az országos bajnokságon megnyerte a súlylökést és a diszkoszvetést is, teljesítette a kiküldetési szintet a göteborgi terem Európa-bajnokságra, ahol azonban sajnálatos módon nem jutott döntőbe, pedig állapota és a selejtező melegítő dobásai alapján ott kellett volna lennie. Viszont a téli dobó Európa-kupán a spanyolországi Castellóban teljesítette ezt az elvárást.

Török Dzsenifer

ezüstérmet szerzett az országos ifjúsági terem bajnokságon, míg

Bogdán Annabella

negyedik helyen végzett a felnőtt gerelyhajító nők küzdelmében.

MartonAnita_23

"Versenyzőink a Diákolimpia selejtezőiből mindannyian teljesítették a döntőn való részvételhez szükséges eredményeket. Az országos döntőn pedig hozták a tőlük várható helyezéseket. A már szokásos montenegrói edzőtáborozásunk végén két versenyre volt lehetősége tanítványaimnak. Márton Anita mindkétszer a dobogó legfelső fokára állhatott és nemzetközileg is értékes, kitűnő eredményeket produkált. Török Dzsenifer pedig itt indult el azon az emelkedőn mely országos bajnoki címet, majd a válogatottban való kitűnő szereplést hozta számára. Annak ellenére, hogy súlylökésben teljesítette az Ifjúsági világbajnokságra és az EYOF-ra is a kiküldetési szintet, a Magyar Atlétikai Szövetség sajnos nem nevezte őt ezekre a versenyekre" - folytatta Eperjesi László. A szabadtéri bajnokságokon a titános szereplés kiválónak mondható, annak ellenére, hogy

Kormányos Dániel

befejezte aktív sportpályafutását, pedig éremesélyes volt az U23–as korosztályban. A főiskolás ob két aranyérmet hozott a szegedi egyesületnek Márton Anita révén súlylökésben és diszkoszvetésben, egy ezüstöt, melyet Bogdán Annabella gerelyhajításban szerzett, valamint egy bronzérmet a kalapácsvető

Tóth Miklós

révén. "Csoportunk számára a legmagasabb szintű verseny a moszkvai szabadtéri világbajnokság volt melyen Márton Anita a 20. helyen végzett. Ez az eredmény a világranglistát tekintve jónak tekinthető, hiszen Anita a ranglista 23. helyéről indult erre a versenyre. A Moszkvában kínálkozó lehetőség viszont ennél sokkal magasabb helyezést is hozhatott volna számára - sajnos ezzel a lehetőséggel nem tudtunk élni, így a szenzáció is elmaradt A felnőtt válogatottak számára kiírt Csapat Európa-bajnokságon Dublin-ban, Anita a magyar csapat legtöbb pontot szerző tagja egy második és egy harmadik hellyel" - sorolta a további eredményeket a dobótréner. Hozzátette: az év folyamán még három csoporttársuktól váltak meg, volt, aki az iskolai kötelezettségei miatt volt, s akadt aki külföldre költözés vagy egészségügyi okból fejezte be az aktív sportolást. "Viszont megjelent egy új, talán tehetséges generáció, akik átvehetik az elődöktől a stafétát. Mindent összevetve a csoport a tőle elvárható eredményeket teljesíteni tudta, viszont a fejlődési lehetőségeit még nem használta ki teljes mértékben, és adós maradt a csodával" - zárta gondolatait Eperjesi László.

Brno_60m1a

A Titán TC futóatlétái ugyanúgy, mint a megelőző években is, nem csak futószámokban, hanem összetett versenyszámokban is dobogóra tudtak állni.

Hallósy Levente

révén mind fedettpályán, mind szabadtéren, és mezei futásban is sikerült bajnoki érmet szerezni. "Levente szülei révén a szenior bajnokságok is érmekkel gazdagították szakosztályunkat. A gyermekkorcsoportból idén

Répássy Hanna

volt, aki nagyon kimagasló eredményeket ért el. Szakosztályunknak több korcsoportban voltak válogatott versenyzői, akik büszkén viselték a nemzeti melegítőt. A fedettpályás bajnokságokról serdülőim ezüstérmekkel térhettek haza, míg ifjúsági korú versenyzőm

Czagány Blanka

60 méteren bronzérmet szerzett úgy, hogy végig kint edzettünk ezekre a bajnokságokra, igaz egy-egy futófolyosós edzést beiktattunk Budapesten. A hazai felnőtt szakág vezető külön kiemelte

Diallo Alina

tanítványomat. Dobóinkkal együtt 8 tanítványommal utaztunk a már megszokott montenegrói edzőtáborba, ahol megfelelő minőségi munkákat tudtunk végezni a pályaversenyek előtt. Ennek megfelelően a serdülő 14-15évesek leány 4x800m-es váltóját nagy fölénnyel nyertük ellenfeleink előtt. Sajnos utána idehaza nem igazán tudtunk rendesen készülni, mert pályánk több alkalommal nem tette lehetővé. A szabadtéri bajnokságok előtt még a Diákolimpiai Mezei döntőn nem kis meglepetésre a szegedi Dugonics András Piarista gimnázium diákjai végeztek az első helyen az V. korcsoportban, így ők utazhatnak az idei izraeli Diák Mezei Világbajnokságra, amely csapatból hárman nálam edzenek. A pályaversenyeket próbáltuk még egy-egy edzőtáborral jobbá tenni, ami valamilyen szinten sikerült is. A diákválogatottba

Dömösi Petra

Vida Beatrix

került be, míg a serdülőknél

Darabos Aliz

Takács Eliza

vehette magára a címeres mezt. Lizi révén meglett csoportom első 400 m-es bajnoki aranyérme is. Nemzetközileg is elismertek lettünk az elmúlt években, amit idén is megmutattunk a brnói nemzetközi gyermek-serdülő európai fesztiválon. Darabos Aliz életében először futott 5’00-án belüli 1500 m-t. Négy atlétám végzett 300 m-en dobogón a 14 éveseknél. Répássy Hanna 2’25-ön belüli 800m-t futott" - sorolta a dicsőséglistát az edző. A 15 éves pályafutása alatt összesen 145 bajnoki érmet szerző tehetségeket kinevelő Menyhárt Zoltán ugyanakkor megjegyezte, a szegedi közgyűlés által decemberben elfogadott stadionrekonstrukciós terv nem tartalmaz atlétikai pályát. "Jövőre a 2001-es születésű lányok óriási eredményekkel rukkolhatnának elő, de még azt sem tudjuk mi lesz a pályával, és hogy hol tudunk majd készülni a bajnokságokra. 2014-ben fiatalok olimpiája, 2015 és 2017-ben EYOF és ifjúsági világbajnokság lesz, amire jó lenne még városunkban felkészülni. Nekünk nem célunk versenyzőinket és edzőinket más városokba küldeni, hogy inkább ott öregbítsék a város hírnevét hazánkban" - jegyezte meg némi keservvel hangjában a Titán TC atlétaedzője a bizonytalan jövő kapcsán.