Asztalitenisz: Floratom-vereségek a hétvégi dupla fordulóban

2014. január 19., vasárnap

Szoros vereségekkel folytatta szereplését a Floratom Szeged AC Probart együttese az Extraligában, Lukács Levente tanítványai előbb hazai pályán a Komlóval, majd idegenben a Békési TE-vel szemben maradtak alul.

A bajnokság legeredményesebb játékosával,

Lindnerrel

megerősített Komló ellen ki-ki mérkőzés várt a Floratomra és a találkozó igazolta is a várakozásokat. A

Lukács

Lindner, Vitsek Sabján ellen veszített, így Kószó szoros győzelme tartotta életben a szegedi reményeket, 1-3. Vitsek

Sipost

, Kószó hatalmas meglepetésre, parádés játékkal Lindnert győzte le, Lukács azonban 2-1-es vezetésről veszített Sabjánnal szemben, így ismét a vendégeknél volt az előny, 3-4. Vitsek nem bírt Lindnerrel, Kószó megállíthatatlan volt, legyőzte Sabjánt is, Lukács szoros vereségével azonban elúszott az egy bajnoki pont.

Férfi asztalitenisz Extraliga 11. forduló, Szeged

Floratom Szeged AC Probart – Komló 4-6

Győztek:

Kószó A. 3, Vitsek Lukács Levente:

"Szomorú, hogy Kószó Attila extra teljesítménye ellenére is pont nélkül maradtunk."

Újabb rangadó várt a szegedi együttesre a hétvégi dupla fordulóban, ezúttal győzelemmel kezdett a Vitsek – Kószó egység, 0-1. Vitsek magabiztosan győzte le

Bohácsot

, Kószó azonban

Sebestyéntől

,

Varga

Pagonyitól

kapott ki, így döntetlent mutatott az eredményjelző, 2-2. Vitsek jó napot fogott ki, simán fektette két vállra Pagonyit, Kószó azonban nem bírt Boháccsal és Varga is csak egy játszmára volt jó Sebestyénnel szemben, így átvette a vezetést a házigazda, 4-3. Vitsek játszmát sem veszített egyesben, fölényesen győzte le Sebestyént is, majd Varga szoros szettekben veszített Bohács ellen. Kószó az egy pontért játszhatott Pagonyi ellen, 2-0-ás szetthátrányból fordított, két mérkőzéslabdája is volt, de a végén a hazaiak örülhettek.