Vízilabda: nagyszerű Szeged-siker a Vasas elleni rangadón + FOTÓK

2013. december 6., péntek
beton_vasas_mj 059

Az utolsó két negyedben mutatott produktív játékával kétgólos győzelmet aratott az A-Híd Szeged együttese hazai pályán a Vasas felett a férfi vízilabda OB I 12. fordulójában.

Elmúlt négy mérkőzésén egy győzelem mellett három vereséget szenvedett

Vincze Balázs

alakulata, ráadásul éppen a közvetlen riválisokkal szemben, így kiemelten fontos lett volna egy siker az ötödik helyezett Vasas ellen. A kezdés után aztán hamar igazolódni mutatkozott ez a formula,

Szivós Márton

már az első minutumban gólra váltott egy emberelőnyt. (1-0) Ezt követően kisebb kihagyás következett szegedi oldalon, amit a vendégek

Hőna Dávid

, majd

Drasko Brguljan

révén ki is használtak és megfordították a mérkőzés állását. (2-1) Hogy mégse kezdhesse előnnyel a második negyedet a Vasas, arról

Katonás Gergely

értékesített egy büntetőt (2-3), szüksége is volt a kék sapkásoknak az ötméteresre, mert támadóidejük ekkortájt több alkalommal is lejárt, akcióik során bizonytalannak mutatkoztak a hazai ketrec előtt. A vezetés tudatát azonban a nagyszünetben sem birtokolhatták, köszönhetően Szivós második találatának. (3-3) A 17. percben

Csapó Miklós

csapott be mindenkit, elég messze Nagy Viktor kapujától kezében a labdával jobbra nézett, majd balra, végül hihetetlenül nagy gólt lőtt a meglepett szegediek között. (3-4) A mérkőzésen ekkor játszott utoljára hátrányban Vincze Balázs alakulata, hiszen

Aljosa Kunac

és a rutinos

Molnár Tamás

találataival megfordította az állást (5-4), majd a későbbiekben át sem adta már azt többet a Vasasnak. Az utolsó negyed kezdetén ugyan Brguljan még egalizált, de a későbbiekben Szivós megszerezte tripláját,

Decker Ádám

pedig gyönyörűen húzott a levegőből egy bejátszást Barabás kapujába, miközben a túloldalról csak

Steinmetz Ádám

tudott válaszolni. (7-6) A végén

Tóth Márton

adta meg a kegyelemdöfést a vendégeknek, mindez pedig azt jelentette, ha nem is könnyedén, de rangadóhoz méltó hangulat mellett összességében nagyszerű győzelmet aratott az A-Híd Szeged csapata. Ezzel Molnár Tamásék öt pontra léptek meg ellenfelüktől a táblázaton, egyszersmind beérték a holnap az OSC-Újbuda ellen vízbe szálló Honvéd gárdáját.

Férfi vízilabda OB I 12. forduló:

A-Híd Szeged VE - Lactiv-Vasas 8-6 (2-2,1-1,2-1,3-2)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 350 néző. Vezette: Németh, Fekete.

Nagy V. - Decker Á. 1, Kiss Cs., Szivós M. 3, Juhász Zs. 1, Tóth M. 1, Seman L.

Molnár D. (kapus), Jansik Sz., Sánta D., Vincze M., Hegedűs G., Molnár T. 1, Kunac A. 1

Vincze Balázs.

Vasas:

Barabás B. - Brguljan D. 2, Csapó M. 1, Katonás G. 1/1, Angyal D., Takács B., Steinmetz Á. 1.

Bendes V. (kapus), Fazekas T., Seldmayer T., Manhercz Á., Hőna D. 1, Manhercz K., Várnai K.

Földi László.

Emberelőny:

12/4, ill. 12/2.

Ötméteres:

-/-, ill. 2/1.

Decker (28'), Tóth (30'), ill. Hőna (23'), Katonás (30').

Vincze Balázs (22'), ill. Földi László (25'). Vincze Balázs:

"Ez egy vérbeli rangadó volt, erre is készültünk előzetesen, és úgy gondolom, ennek megfelelően játszott ma a csapat. Védekezésben összeszedettek voltunk, a támadásainkban azonban bőven maradtak gólok. Ha lehet így mondani, egy olyan Vasas ellen, amely - véleményem szerint - az egyik legjobb meccsét játszotta ebben a szezonban, a teljesítményünk erre volt elegendő. Mint mondtam, támadásban nem voltunk elég koncentráltak, amellett, hogy az ellenfél kapusa is jól védett, a befejezéseink nem úgy sikerültek, ahogy szerettük volna. Szerencsére a harmadik negyed közepétől az utolsó negyed közepéig sikerült a kulcsfontosságú szituációkat pozitívan megjátszanunk, úgy gondolom, ezzel nyertük meg a mai találkozót."

IV. negyed 8-6 (2-2,1-1,2-1,3-2) 32' Földi László időt kér, 33 másodperc van még hátra a mérkőzésből. Fazekasra jönne ki a figura, de bizonytalan, hosszú gondolkodás után végül lő - kapu mellé. "Szép volt fiúk!" - zengi a lelátó. És vége a találkozónak, nyert a Szeged! 31' 3 másodperc a támadóidőből, Kiss lő messziről, alaposan mellé. Az ellentámadásból Angyal adna középre, de kivédekezik a hazaiak. 30' Katonást kiállítják személyi hibával, ez volt neki a harmadik. Vincze Balázs időt kér, érzi, tudja, egy huszáros hajrával biztos lehet a győzelem. Jól jár körbe a labda, majd Tóth Mártonhoz kerül középen, aki lő és GÓÓÓL! 8-6! A Vasas attakjánál Tóth Mártont küldik ki, de nem jó a centerezés, őrjöng a hazai publikum, támadhat a Szeged! 29' Közel a támadóidő vége, Juhász középre Molnárhoz, aki emelkedik, de már nem tud lőni, beérik. A Vasas akciója végén Manhercz Krisztián passzolja el magát! 28' Emberelőnyt kap a Szeged is, Sedlmayer megy ki. Közben Hegedűs nézelődik, szép a bejátszás, és... Decker húzza a kapuba a levegőből! GÓÓÓL! 7-5 A Vasas támadásánál Deckert kiállítják, majd Steintmetz használja ki a fórt. 7-6! 27' Megint Steinmetzről egy kiállítás, Kunac megy ki, de Nagy Viktor hatalmas bravúrral hárít aztán! 26' Takácsot is kiküldik, Szivós a kapufára lő fórból. A visszatérő Takács próbálkozik aztán messziről a másik kapunál, de jó a blokk középen. Az ellenakciónál újabb kiállítás, ezt már kihasználja a Szeged! Szivós triplázik egy pattintás után! 6-5! 25' Jansik! Ezúttal a Szegedé a labda! Nem tart sokáig, szól a bírók sípja. Ellentámadásból Brguljan adna élesen középre szélről, de nem jó, ahogyan a szegedi attak sem. Juhászt állítják ki. A Vasas kihasználja, Brguljan eredményes. 5-5! Mielőtt folytatódna a játék, Földi László kap sárgát. III. negyed 5-4 (2-2,1-1,2-1) 24' Emberelőnyben Kunac játszana középre, de túl magas, majd a megúszásnál Deckert állítják ki ismét. De van ám a kapuban egy Nagy Viktor! Katonás lőtt irtózatos erővel, de a hazaiak hálóőre kivédi! Vége a negyednek. 23' A túloldalon Steinmetznek megy a centerezés, eltűnik a víz alatt, büntető és Szivós kiúszik. Katonás a keresztlécre vágja! Az ellentámadás végén Barabás tol sarokdobásra egy távoli kísérletet. Hőnát szabálytalannak látják, harmadik személyije. 22' A védekező Decker Ádámot látják szabálytalannak, személyi hiba, Földi László jelez egy time out-t. A folytatásban szabálytalan az egyik Vasas-játékos is, de mi ez??? Brguljan szándékosan eldobja messzire a labdát - kiszórják a vétkest, Vincze mester büntetőt reklamál! A spori a csapatkapitányokkal tárgyal, áll a játék. Hosszú megszakítás után nincs ötméteres... Van azonban gól!!! Molnár Tamás "Papesz" eredményes! Vezet a Szeged! 5-4! 21' Középről Brguljan ejt a kapu elé, Steinmetz tengeralattjáró módjára nyúl ki periszkópjával és üti a játékszert kapufa mellé. Vincze Balázs látva csapata kissé zilált játékát időt kér. Hőnát állítják ki, második személyije. Gól azonban nincs az emberelőnyből, a bíró megint megállítja a SZegedet. 20' Szabálytalanságot látnak a vendégeknél is, támadhatnak Decker Ádámék, de megint zeng a síp... A gyors megúszás után Szivós kapja le a levegőből Csapó bejátszását centerbe, de hiába, a megúszásnál labdát veszítenek a hazaiak. 19' Ismét gyorsan fejezi be akcióját a Szeged, de Seman lövését blokkolják. A túloldalon Angyal kísérletezik közvetlen közelről, de Nagy Viktor a felső lécre tolja! A hazaiak támadását ezt követően megállítják a bírók. 18' A Szeged akciója elhal, majd Brguljan próbálkozik kintről, Nagy ezt már nem eszi meg. A gyors ellentámadás végén Kunac ejt és... GÓÓÓL! 4-4! A Vasastól Csapó centerezne Steintmetzhez, de túl magas a labda. 17' Sedlmayer ma nagyon sebes, megint ő szerezte meg a játékszert. A támadás közben mindenki passzt vár, kivéve Csapót, nagyon messziről mattolja Nagy Viktort... 3-4! Nagy tapsvihar és ováció közepette vonul át saját szurkolói elé az A-Híd Szeged, miközben a duplázó Szivós derekát jegelni kell. Nem nagy persze a baj, a játékos azonnal a vízbe veti magát az eset után.II. negyed 3-3 (2-2,1-1) 16' Másodpercekkel a negyed befejezése előtt Brguljan lő messziről a bal felsőre, Nagy Viktor a levegőben úszva hárít. 17 szekundum van hátra, Vincze Balázs időt kér. Kapujától a lehető legtávolabb védekezik a Vasas, nincs is érdemi lövés, vége a negyednek. 15' Megint lejár a Vasas támadóideje, irdatlan messzi lövést kell hatástalanítania Nagy Viktornak. A kontrát elkapkodják a szegediek, labdavesztés után megint jöhetnek a vendégek. Földi mester ismét időt kér. A folytatásban Fazekas lő 3 másodperccel a sípszó előtt elkeseredetten, de nem jut el a kapuig. Az ellentámadás végén Szivós lő és gól! 3-3! 14' Kunac centerezne, Katonás áll ki személyi hibával. Az akció végén Juhász lő, de az oldalhálót találja telibe. 13' A bíró kikéri a labdát, áll a játék. A Vasastól Steinmetzet és Takácsot kéri magához a sporttárs, végül Hőna Dávidot küldik ki a medencéből cserével. "Védekezz" - zengi a hazai ultratábor, de megint áll a játék, Juhász Györgyöt kérik meg, hogy üljön a kispadra. Büntetővel jöhet a Vasas, Katonás bevágja. 2-3! 12' A tizenkettedik percben a tizenkettes Tóth Márton pattint a vízre, de a léc fölött hagyja a játékteret a laszti. A másik oldalon megállítják a támadást a sporik. Közel a szegedi támadóidő vége, Kunac ereszt meg egy löketet, de pontatlan. 11' Barabásnál ezúttal Kunac próbálkozik emeléssel, de ezt már olvasta az angyalföldiek hálóőre. Fordulás után Brguljan bombáz kintről, jó a blokk. 10' Kiállítás hazai oldalon, Hegedűs úszik ki. Hosszú Vasas-akció után Steinmetz céloz, de elvéti a hosszú alsót. 9' Ezúttal Sedlmayer volt a leggyorsabb, a vendégeké az első támadás. A kiszabott időkerettel megint gondjuk van, Csapó vállalkozik végül, kapu fölé. Túloldalon Hegedűs játszana centerbe Semannak, de elveszik a labdát a védők. I. negyed 2-2 (2-2) 8' Peregnek a másodpercek, nagy a bizonytalanság a Vasasnál, végül Csapó passzolja el magát. Ellenattakra nincs idő, vége a negyednek. 7' Megállítják a Vasas támadását a bírók, de Barabás kapujánál rossz Kunac centerezése. A másik ketrecnél közel a támadóidő vége, Manhercz Ádám lő, Nagy Viktor védte. Ellentámadás után Juhász Zsolt emel és... GÓÓÓL! Gyönyörű találat a hosszú felsőbe! 2-2! 6' Angyalt küldik ki az angyalföldiektől, de megint elszórakozza az A-Híd az emberelőnyt, támadhatnak a vendégek. Nagy Viktor kapuja előtt lejár a támadóidő, indul a hazai akció: Juhász lő messziről, kapufát talál, onnan meg kimegy a labda. Pech... 5' Sántáról állítják ki az iménti gólszerzőt, hosszú labdajáratás után azonban Brguljan leszedi a játékszert a levegőből, támadhat a Vasas. A visszaúszásnál kiküldenek egy szegedit, név szerint Hegedűst. Időt kér Földi László. Brguljan kap labdát a folytatásban a szélről, emelkednek a fehér sapkások kezei, de nem jó a blokk, vezet a Vasas. 1-2! 4' Megint Brguljan próbálkozik távolról, Nagy Viktor megfogja a bal alsóra tartó löketet. Megállított hazai akció után Hőna Dávid egyenlít éles szögből, a világbajnok szegedi kapus csak beleérni tudott. 1-1! 3' Brguljan lóbálgat, de alaposan kapu fölé bombáz. Az ellentámadásnál rossz a centerezés, Barabásnál a labda. 2' A túloldalon Csapó játszana centerbe, de a sporik megállítják az akciót, támadhat az A-Híd. Távoli lövés után a lepattanó Semanhoz jut, de közeli kísérletét Barabás fogja. Közben kiállítás hazai oldalon is. 1' Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak hozták el a labdát. Katonást szórják ki azonnal, Tóth Márton lőhet közelről, de jó a blokk. A következő lövésnél már nincs kegyelem, Szivós góljával máris vezet a SZEGED! 1-0! 18.10: véget ért a csapatok bemutatása, a nagyjából 350 megjelent néző vastapssal köszöntötte övéit. 18.00: Üdvözöljük olvasóinkat, mi már a helyszínen vagyunk, a csapatok a vízben melegítenek. Hamarosan kezdődik az összecsapás! Beharangozónk itt olvasható!