Női kézilabda-vb: Vereség a németektől, nem lehet csoportelső a Hajdu-csapat

2013. december 13., péntek
Nõi kézilabda-vb - Magyarország-Németország

A magyar női kézilabda-válogatott 27-26-ra kikapott a német csapattól a szerbiai világbajnokság újvidéki csoportjának csütörtöki, utolsó fordulójában, és csoportjában a második vagy harmadik helyen zár az esti román-cseh mérkőzés eredményétől függően.

A magyarok - helyezésüktől függően - vasárnap vagy hétfőn nyolcaddöntőznek Újvidéken, a papírforma alapján vagy az olimpiai harmadik spanyol, vagy a lengyel csapat ellen. A mérkőzés előtt biztos volt, hogy a magyarok nem lehetnek csoportnegyedikek, ugyanakkor ha legalább 28 lőtt gól mellett minimum öt góllal nyernek, akkor csoportelsők. Minden más esetben az esti román-cseh mérkőzéstől függött, hogy hányadikok lesznek. A helyszínen mintegy 1500 magyar szurkoló buzdítása közepette kimaradt helyzetekkel és nagy védésekkel indult a csata. Az első gólt

Görbicz Anita

szerezte büntetőből az 5. percben. Átvészelt emberhátrány után a németek fordítottak, miközben

Zácsikot Soós

váltotta átlövőben. Állandósult a döntetlen körüli állás, pedig

Zapf

hétméteresét

Herr

kirúgta. Ahogy feljavult a védekezés, sikerült ellépni 8-6-ra, és volt labda a 9-6-hoz is, de

Vincze

ziccert rontott.

Szucsánszki

Szekeres

kiállítása alatt nem tört meg a magyar válogatott, hanem kiegészülve új erőre kapott, és ellépett három, majd négy góllal is. Volt ugyan lehetőség a 15-10-hez is, ám Kovacsicz találatát érvénytelenítették a francia játékvezetők. Ez megzavarta a Hajdu-csapatot, és a Ferencvárosban légiós

Steinbach,

valamint

Müller

révén a németek a szünetig feljöttek 16-14-re. A második játékrész elején gyorsan egyenlő lett, és ezután sokáig nem tudott elszakadni egymástól a két gárda. Negyedórával a vége előtt Müller sokadik bombájával 21-21 lett, majd Görbicz válaszul bevágta tizedik találatát. A hajrá elején, 23-22-es német vezetésnél kért időt

Hajdu János

, és bár az akkor kicsit zavarodottnak tűnő csapat összeszedte magát, nem tudott riválisa felé kerekedni. Az utolsó percekben Görbiczet kiállították, Szucsánszki góljába pedig belefújt a bíró, majd belemenést ítélt Soós ellen. A vitatható szituációkból a németek jöttek ki jobban, a végjátékban pedig Kiss hiába fogott két fontos labdát, Müllerrel szemben ő is tehetetlen volt. Az utolsó támadás, egygólos hátrányban a magyaroké volt, Görbicz büntetőt dobhatott, Woltering kapus azonban védett. Ezzel elmaradt a pontszerzés, a németek pedig százszázalékos mutatóval végeztek a csoport élén. A vereség azt jelenti, hogy a magyarok csoportjukban a második vagy harmadik helyen végeznek.

Eredmények:

D csoport, 5. (utolsó) forduló: Németország-Magyarország 27-26 (14-16)

Újvidék, 2200 néző, v: C. és J. Bonaventura (franciák)

gól:

Müller 13/3, Althaus 5, Steinbach 4, Naidzinavicius 2, Zapf 1, Lang 1, Geschke 1, illetve Görbicz 12/5, Tomori 4, Kovacsicz 3, Vérten 2, Szucsánszki 2, Soós 2, Bulath 1

Korábban:

Tunézia-Ausztrália 24-15 (12-8)

Később:

Románia-Csehország 19.15

Az állás:

1. Németország 10 pont/5 mérkőzés 2. Románia 6/4 (103-73) 3. Magyarország 6/5 (143-114) 4. Csehország 4/4 (121-106) ------------------- 5. Tunézia 2/5 6. Ausztrália 0/5