Kosárlabda: a végén verte tönkre vendégét a Szedeák + FOTÓK, VIDEÓ

2013. december 21., szombat
szedeak_zte_mj030

Végig kiélezett csatát követően az utolsó negyedben mutatott lehengerlő játékával magabiztos győzelmet aratott a Naturtex-SZTE-Szedeák a Zalakerámia ZTE KK felett a férfi kosárlabda NB I/A 14. fordulójában.

Nagy lendülettel kezdték a találkozót

Bonifert Domonkos

tanítványai,

Csorvási Milán

például egymaga 6 pontot dobott az első két percben, így hamar elhúzott a hazai együttes. (8-2)

Völgyi Péter

a hetedik minutumig várt első időkérésével, 12-6-os állásnál hívta magához övéit. Elsőre úgy tűnt, a fejmosás sem segített a zalaegerszegieken, miután

Horváth Ákos

egyéni akciója végén már 8 pont volt a két csapat közötti differencia. Ezt követően azonban feltámadt hamvaiból a ZTE,

Justin Safford

tripláját követően

Vernon Teel

vezetésével ki is egyenlítettek a vendégek. (14-14) Hogy mégis előnnyel kezdhesse a második negyedet a Szedeák, arról végig megbízható teljesítményt nyújtó

Jerrel Williams

, Horváth Ákos duó pontjai gondoskodtak. (18-16) A következő felvonásban megmaradt a kiegyenlített játék, fontos változásként azonban pontosabban szálltak az egerszegi hármasok, míg a túloldalon egészen a 16. percig kellett várni az első triplára, amely a mai estén olykor nem is túl látványosan, de kifejezetten hasznosan kosarazó

Branco Jereminov

nevéhez fűződik. Szükség is volt a három pontra, hiszen ekkora már megfordította az állást a ZTE, így azonban újra pariban voltak az együttesek. (27-27) A folytatásban gyors egymásutánban

Gerald Boston

és Jerrel Williams is távolról volt eredményes (30-30), végül egészen a 20. minutumig kellett várni, hogy visszavegye a vezetést a hazai alakulat. Ekkor Jonathan Levy öt pontot szórt, míg válaszra csak Boston méltatta, 39-36-os eredménnyel vonultak tehát a szünetre a csapatok. A félidő után aztán jött a hideg zuhany a szép számban megjelent hazai publikum számára, ahogyan azt Bonifert Domonkos is megfogalmazta a mérkőzést követően, ebben a periódusban igazán kiemelkedőt nyújtott a ZTE a palánk alatti játékban. 50-50 után beindult a vendégek szekere, az utolsó két percben nyolc pontot vágott a Safford, Boston, Lekli, Teel kontingens, míg szegedi részről csak

Vida Máté

Lekli József

pontjai nyitották az utlsó negyedet, úgy tűnt, nagy bajban a Szedeák, Levy triplája azonban lélektanilag rendkívül fontos pillanatban érkezett. (55-60) Horváth és Williams összjátéka után utóbbi értékesített egy ziccert, majd a másik amerikai, Jono Levy juttatta igen közel az egyenlítéshez csapatát. (59-60) Williams ezt követően bedobott két büntetőt, majd Safford és Levy pontjait követően Kovács még előnyhöz juttatta a ZTE-t, Jereminov hármasa révén azonban gyorsan jött a Szedeák válasza. (68-66) A 37. percben Safford tudott egalizálni, de nagyjából eddig tartott a vendégek maroknyi szurkolótáborának öröme, a folytatásban ugyanis valósággal bedarálta ellenfelét a hazai gárda. Horváth Ákos kifejezetten rosszul célzott kintről az egész mérkőzésen, az utolsó három minutumban azonban két triplát is bevágott, a társak pontjaival kiegészülve pedig egészen magabiztos győzelmet aratott a Szedeák a végjátékban. A szegedi drukkerek tehát győzelmet kaptak csapatuktól a karácsonyfa alá, egyszersmind a Bonifert-legénység zsinórban második sikerét aratta hazai pályán, visszavágva ezzel a ZTE-nek az októberi zakóért. Kiss Zsolték ezzel befejezték szereplésüket a 2013-as évben, folytatása következik jövőre.

A férfi kosárlabda NB I/A 14. fordulójában:

Naturtex-SZTE-Szedeák - Zalakerámia ZTE KK 80-70 (18-16,21-20,13-22,28-12)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Ádám J., Farkas G., Jurák K., ellenőr: Faidt M.

Szedeák:

Jereminov 10/6, HORVÁTH 16/6, LEVY 18/6, WILLIAMS 17/3, Csorvási M. 13.

Cserék:

Molnár, Kiss 2, Vida 2, Csorvási L. 2, Wirth, Varga Z., Révész.

Bonifert Domonkos.

ZTE:

BOSTON 12/6, Kovács 6, Gáspár 2, SAFFORD 18/3, LEKLI 12.

Cserék:

Kertész, Koma 4, Kerkai, Velkey, Kámán 5, Puszta, TEEL 11/3.

Völgyi Péter. Bonifert Domonkos:

"Nagy szükségünk volt már egy ilyen győzelemre, ma a nagy szívünk és az időnkénti jó játékunk hozta meg a sikert. A harmadik negyedben alaposan felülmúlt minket a zalaegerszegi csapat a palánkok alatt, jól gyűjtögették a lepattanókat. Az utolsó játékrészre azonban feljavultunk, döntő pillanatokban jöttek be a külső dobásaink, és végül a jobb koncentráció meghozta az eredményét."

Völgyi Péter:

"A végjátékban frissebben mozgott a Szedeák, minket pedig sok hiba jellemzett a klucsmomentumokban, mind támadásban, mind védekezésben."

VÉGEIV. negyed 80-70 (18-16,21-20,13-22,28-12) 40' Jól passzol a Szeged, majd Horváth dob triplát oldalról, 78-70!!! A túloldalon Levy szerez lepattanót, 21 szekundum van hátra, zeng a "Szép volt fiúk!". A végére még Williams harcol ki büntetőt, bedobja mindkettőt, megvan a tízközte. 80-70! 39' Jereminov szerez labdát, Bonifert Domonkos időt kér, zúg a lelátóról a "Hajrá Szeged!". 1 perc 44 van hátra, támadhatnak a hazaiak. Jereminov megy be egyedül, 75-68! Gáspár hármasa nem jó, de labdaszerzés után Teel a gyűrűig megy, 75-70. Völgyi Péter time outot jelez 65 másodperccel a vége előtt. 38' A túloldalon Csorvási Milán gyűjt be lepattanót, majd eredményes, 70-68! Horváth Ákos triplája a legjobbkor jön végre össze, 73-68! 37' Tüntet a szegedi publikum, Lekli lökött fel három hazait, majd szerzett pontot, 68-66. Gáspár dobna hármast, de nem sikerül neki, Safford dobása viszont bejön, 68-68. 36' Nem tud mit kezdeni a hazaik védekezésével a ZTE, bár a túloldalon ezúttal az idősebbik Csorvási sem tudja megverni védőjét egy az egyben. 35' Levy passzából Csorvási Milán a palánk alatt, 68-64! Völgyi mester időt kér. 34' Safford fordul be kiválóan, 61-62. Az ellentámadás végén Levy eredményes, 63-62! Kovács triplázási kísérlete nagyon rossz, de aztán labdaszerzés végén befejez egy gyors akciót. 63-64. Jereminov triplája bent! 66-64! 33' Jono Levy! Hármas középről! A sporik szerint belülről dobott, 59-60! Williams-szel szemben a fault, fordíthat a Szedeák! Egy bent, a második is - 61-60! 32' Boston passzolja el magát, a túloldalon Horváth dobna vonalon kívülről, de megint nem megy be neki. Az exszolnoki következőleg már passzol, Williamshez, aki a palánk alá bemozogva nem téveszt, 57-60! 31' Teel tör be és hozza kihagyhatatlan helyzetbe Leklit, 52-60. Jereminov triplája nem jó, Csorvási Milánt négyen tudják szerelik, de így is jöhet a Szedeák. Levy hármasa bent, talán éppen jókor, 55-60! III. negyed 52-58 (18-16,21-20,13-22) 30' Csorvási Levente küzd nagyot Leklivel a palánk alatt, utóbbi örülhet, mivel büntetőhöz jut. AZ egyik bemegy, 52-56. Horváth dob kintről, nem jó a tripla, ahogyan Kovácsé sem, a zalaegerszegiek viszont jobbak a lepattanónál. Teel ellen a fault, mindkettőt bedobja, 52-58... 29' Szabálytalanság után ötödik személyi a ZTE-nél, Kissnél a labda, aki bedobja mindkét büntetőjét. 50-50! Kertész triplája a gyűrűt sem találja el, de Safford leszedi a labdát és bevágja. 50-52. Horváth váltja Levyt. Vida Máté ellen a fault, mindkét bünti bent, 52-52! Boston triplája akad be oldalról, 52-55. Williams törne be, de a kezére csapnak, de nem elég hatékony a bosszú, egyik büntető sem megy be. 28' Csorvási Milán fordul be szépen védőjéről, 48-50! 27' Barátivá válnak a vendégek, beállt Koma Dániel, míg hazai oldalon Kiss váltja Horváthot. A cséká triplakísérlete nem jó. A túloldalon Kertésszel szemben szabálytalanok, az ötös mezszámú játékos mindkét büntetőt bedobja. 46-50. Kiss kinti kísérlete megint pontatlan. 26' Horváth tör be, a palánkra pattint, a lepattanót Csorvási Milán nem tudja összeszedni. Teel küzd nagyot a másik palánk alatt, pont nincs, de marad a labda a zalaegerszegieknél. Végül Gáspár dobna triplát, de kipattan a labda. Safford kísérlete után Bostoné a lepattanó, aki Leklihez továbbít, a ZTE centere pedig eredményes és még büntetőzhet is. Bedobja, 46-48. 25' Lekli vonalon belüli kísérlete hibás, nem úgy Horváth Ákosé! 46-42! Safford küzd nagyot, és amellett, hogy pontot szerez, büntetőt is kap. Vida Máté áll be közben, a ZTE játékosa pedig érvényesíti a büntetőt. 46-45. 24' Kapkodó zalaegerszegi támadást állít meg igen hamar a Szedeák ,majd Csorvási Milán birkózik a palánk alatt, de se síp, se dobás... Horváth labdaszerzése után Levy indítja Williamst, 44-42! 23' Lekli szépít egyéni akció végén, 42-40. Jereminov - Csorvási - Williams a labda útja, utóbbi dobhat teljesen szabadon hármast oldalról, de nem talál. A másik oldalon Kováccsal szemben a fault, mindkét büntetőt bedobja, 42-42. 22' Mindkét oldalon kimarad egy-egy tripla, majd Boston vonalon belüli kísérlete sem jön össze. Williams tör be és továbbít Levyhez, bent van! 42-38! 21' Csorvási Milán keresi a dobópozíciót, de rácsapnak a kezére. A center büntetői közül egy bent, 40-36! Safford eredményes oldalról, hagyták dobni a szegediek, 40-38... II. negyed 39-36 (18-16,21-20) 20' A túloldalon pedig már az amerikai triplája táncol a hálóban! 37-34! Ötödik személyivel büntető, Boston bedobja mindkettőt. 37-36. Jereminov tör be és passzol a palánk alá Levyhez, szép akció, pontot érdemelt, kapott is! 39-36! Ezzel vége is a negyednek. 19' Újabb time out. Levy kap le a levegőből egy passzt, megszakítva ezzel a vendégek hosszúra nyúló tiki-takáját. 18' Williams dob ismét kívülről, ez már nem jön be, a lepattanóból megindul a ZTE, Boston fejezi be a kontrát. 30-34. Bonifert Domonkos kér ismét időt, rendet kell tenni a fejekben. Jereminov dobása bent, majd Williams betörése is jó! 34-34! 17' Dobás nincs, labdavesztés van, illetve Boston-hármas. 27-30... Majd ismét egy tripla, Williams! 30-30! Kámán tör be, nem tudják megállítani. 30-32. 16' Így kel ezt! Jereminov triplája megy be oldalról! 27-27! A szerb irányító a Szedeák következő akciója végén lepattanót is szerez, így támadásban a hazaiak. 15' A szegedi akciónál Jereminovot lökik el, de néma a sporik sípja, nem úgy a túloldalon Safford javára, büntetőzhet a ZTE. Bonifert mester időt kér. Maroknyi a zalaegerszegi tábor, de nagy a hangjuk. Lehet is egyelőre, Safford bezsebeli a két pontot csapata javára. 24-25. A Csorvási testvérek játszottak össze, az idősebb törne be, de nem jó, nem úgy a túloldalon Gáspár. 24-27. 14' Boston dobása végiggurul a gyűrűn, majd beszédül, 24-23. Kiss - Williams - Csorvási Levente a labda útja, de a triplázási kísérlet sikertelen. Visszajön a pályára a másik Csorvási és Levy. Lekli törne be, de kvázi lepattan a szegedi centerről, Csorvási Milánról, így nem tud pontot szerezni. 13' A túloldalon Csorvási Levi eredményes és még büntetőzhet is! Kihagyja, marad a 24-19. Safford fordul be erőszakosan és nem hibázik. 24-21. 12' Jono Levy törne be, de nem jön össze, az ellentámadás végén Teelt szerelik. Visszaáll a Szedeákba Jereminov és beáll Wirth. A folytatásban Horváth Ákos betörése már jó, 22-19! Újabb csere, Horváth helyett Kiss Zsolt játékban. Kerkai triplája után Boston szerez lepattanót, de Kiss Zsolt zseniálisan szereli! 11' Kámán triplájával kezdődik a negyed, 18-19. A túloldalon Horváth Ákos emelkedik a gyűrűig, majd pontot szerez. 20-19! I. negyed 18-16 10' Ez aztán a válasz! Williams betör egyedül és zsákol! 16-14! Teelel szemben faultol Horváth, az amerikai mindkét büntetőt bevágja, ismét egál. 16-16. Hosszan elnyújtja az utolsó akciót a Szeged, majd Levy befordul, de a kísérlete nem jó. 4 másodperccel a vége előtt megindulna a ZTE, de Horváth labdát szerez, bemegy és a sípszó közben eredményes! 18-16! 9' Horváth passzai nem a legjobbak az utóbbi pillanatokban, pár másodperc alatt másodszor veszít labdát, most támadás közben. Gyors oda-vissza után hármassal is próbálkozik az exszolnoki, de kipattan a gyűrűről. Nem úgy Teelé, 14-14... 8' Saffordé a meccs első triplája, 14-9. Kétszer is eladja a labdát a Szedeák, másodjára Teel kihasználja a hibát. 14-11. 7' Levy ver meg két védőt középen, majd nem hibázik! 12-6! Völgyi Péter időt kér. Csorvási Levi is a pályán, ő viszi fel a labdát, a támadás végén Horváth tör be egyéni akcióval és betalál! 14-6! 6' Williams bejátszása középre túl magas, bedobással jöhet a ZTE. Kerkainál a lépéshiba, ebből támadhat a Szedeák, de Williams triplája sikertelen. 5' Csorvási harcos, de nincs meg a gyümölcse, visszapassz után Levy hármasa sikertelen, ahogy az ellentámadás után Bostoné is. Csorvási küzd nagyot a palánk alatt Leklivel, meg is veri védőjét és pontot szerez! 10-4! Nem tart sokáig az öröm, Lekli azonnal szépít. 10-6. 4' Horváth triplája nem jó, de Gáspár betörése sem. A lapttanót Lekli begyűjti, de hiába, Horváth pár másodperccel később labdát csen. 3' Kovács emelkedne a palánk alatt, de szabálytalanok vele szemben, az első büntető hanyagul bedobja, a második előtt többet koncentrál, de az is jó. 8-4. Csorvásinál lépéshibát látnak, támadhat a ZTE. Nagy harc a palánk elett, hiba a vendégeknél, a labda a Szegednél. Horváth, majd Williams a labda útja, de nincs bent. 2' Lekli ellen Horváth faultja, a sértett bevarrja mindkét büntetőt. 4-2. Jereminov és Csorvási Milán játszik össze, utóbbi emelkedik és bent van! 6-2! Lekli közeli próbálkozása nem jó, nem úgy a betörő Csorvásié! 8-2! 1' Williams nyerte a feldobást Leklivel szemben, támadhat a Szedeák. Levynek Csorvási Milántól a bejátszás, fault. Az első bent, a második is. 2-0! A túloldalon Gáspár veszít labdát, majd Williams tör be és dob... 4-0! 17.56: Sötét színű szerelésben a vendégek, fehér mezt húzott ma a Szedeák. Hamarosan kezdünk, már a csapatok bemutatása zajlik. 17.55: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, a csapatok már javában pattogtatnak a pályán. Jono Levy felesége és kislánya ezúttal is a lelátóról szurkol a családfőnek, a virgonc gyermek pedig nem restellt megpróbálkozni a vele nagyjából egyméretű kosárlabda irányításával - szó, mi szó, egész ügyesen megáll már vele a lábán. Egyelőre azonban a nagyoknak kell felvennie a versenyt a zalaegerszegi alakulattal, ami az októberi odavágó végeredménye ismeretében nem is ígérkezik olyan könnyű feladatnak, mint azt adott esetben a tabellán elfoglalt helyezések sugallnák. A találkozót követően az este folyamán fotógalériával és videó-összefoglalóval is jelentkezünk!Várható kezdőötösök:Szedeák: Jereminov, Levy, Horváth Á., Williams, Csorvási M. ZTE: Boston, Gáspár, Kovács Á., Safford, Lekli

A 14. forduló további műsora:

Kaposvári KK – Atomerőmű SE szombat 18.00 Falco KC Szombathely – FORTRESS Jászberény szombat 18.00 BC Körmend – Pécsi VSK-PANNONPOWER szombat 18.00 Sopron KC – KTE-Duna Aszfalt szombat 18.00 Marso Nyíregyházi KK – Alba Fehérvár vasárnap 19.00 Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható el.