Kosárlabda: magának tette nehézzé a Pécs elleni diadalt a Szedeák + FOTÓK, VIDEÓ

2013. december 14., szombat
szedeak_pecs23_gs

A jól kezdő vendégek ellen lassan tudott megnyugtató előnyre szert tenni a Naturtex-SZTE-Szedeák együttese, ám a végjátékban csaknem ráfáztak a hazaiak a pontatlanságokra.

Mindkét csapat gondban volt előzetesen centerposzton, hiszen a hazaiakat influenzajárvány sújtotta, s Csorvási Milán sem brillírozott az elmúlt fordulókban, míg a vendégek amerikai-olasz légiósa, Christopher Mortellaro sérülés miatt hiányzott. A Pécs kezdte jobban a találkozót, az első negyed során szinte végig náluk volt az előny Kovács Péter, Nagy Krisztián és Anthony Nelson kosaraira a hazaiak két amerikai légiósa, Jono Levy és Jerell Williams révén tudott válaszolni a Szedeák. A Tisza-partiakat két légiósuk vitte hátán, noha Csabay Ádám triplájával úgy tűnt a PVSK előnyével zárul az első játékrész. Williams azonban tőle ritkán látható módon három pontossal javította közepes büntetőzését, majd újabb egypontosok után Kiss Zsolt utolsó pillanatban dobott káprázatos triplájával már a hazaiaknál volt az előny (24-20). A folytatásban rengeteg pontatlanság, alacsony színvonalú kosárlabda jellemezte a két csapat játékát, mindkét oldalon továbbra is az amerikai légiósok játéka dominált, Nelson pontjai nélkül a baranyaiak le is szakadtak volna. Többször úgy tűnt, a szegediek el tudnak lépni, a vendégek különösen távoli dobásaik sikerességét illetően romlottak le, de ez is kevés volt a házigazdának a szökéshez, a sok hibával tarkított játék miatt ez nem jött össze. A pontszegény, gyenge második negyed végére már hétpontos előnyre tettek szert a hazaiak, ám a nagyszünetre ez végül csak kettőre olvadt (39-37). Csorvási Levente kosaraival indult a második félidő, a válogatott center, Milán öccse hat pontot termelt a harmadik negyed elején, s bár Nelson hárompontos dobott, ez Williams kettő plusz egyesével megfejelve már nyolc pontra növelte a hazai előnyt, s Csirke Ferencnek pécsi vezetőedzőnek időt is kellett kérnie. Ha a második negyedben nem hullottak a triplák, akkor most beszédültek mindkét oldalon, s ismét felkapaszkodni látszottak a dél-dunántúliak. Feljavult azonban védekezésben a Szedeák, s bár Csabay szórt még egy hármast, Wirth, Williams és Vida pontjaival a negyed végére magabiztos, 16 pontos előnybe kerültek a hazaiak (67-51). Sőt! A negyedik játékrész elején a "duplavések", Williams és Wirth kosaraival már húszközte volt 71-51-nél. Talán túlzottan is elhitte a Szedeák, hogy megvan a meccs: az elkövetkező percekben Csorvási Milán közeli dobásán kívül másnak nem nagyon örülhettek a hazai drukkerek, míg a pécsi szurkolók felváltva tapsolhattak, már-már ollézhattak Halász Ákos, Somogyfoki Szabolcs és Veljko Budimir kosarainak, amivel kilenc pontra kapaszkodtak fel a vendégek. Megállítani nem tudta, de lassítania sikerült ezt a felzárkózást Bonifert Domonkos legénységének, s az utolsó percek rohanásában nem is engedték 4-6 pontnál közelebb az ellenfelet: Jono Levy két triplája lélektanilag a legfontosabb pillanatokban hullott be a hajrában, az utolsó perc büntetőpárbajában pedig nem zökkent ki koncentrációjából a hazai csapat, s végül 90-84-es győzelmet aratott riválisa felett. A Szedeák részéről Jonathan Levy (23/9, 7 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 2 assziszt, 1 blokk, 30 perc játék) és a dupla-duplázó Jerrell Williams alkotott maradandót, utóbbinál azonban a játékos teljesítményére jellemző szélsőségek is kiütköztek: 28 pontjával a legeredményesebb a mezőnyben, 16 lepattanót szereznie egy centernek is becsületére válik, a 8 kiharcolt fault is rendben van, akárcsak a 2 assziszt és az 1 blokk - ám a 8 eladott labda botrányosan soknak tűnik, még 38 perc alatt is. Játékát, és a mérkőzés színvonalát is jellemzi, hogy még így is a mezőny legjobbja. Csorvási Leventét is meg kell említsük, aki fontos pillanatokban szerzett fontos pontokat, s a palánk alatt valamelyest pótolni tudta ezúttal a megszokotthoz képest kevesebb játéklehetőséget kapó bátyját. A vendégeknél toronymagasan kiemelkedőt Anthony Nelson nyújtott (24/9, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 labdaszerzés, 9 kiharcolt fault, 5 assziszt, 32 játékperc), míg periódusonként Kovács Péter, vagy éppen Csabay Ádám is.

Férfi kosárlabda NB I/A 12. forduló:

Naturtex-SZTE-Szedeák – Pécsi VSK-PANNONPOWER 90-84 (24-20, 15-17, 28-14, 23-33)

Szeged, újszegedi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Földházi T., Balog Gy., Sallai I.; ellenőr: Bukta.

Szedeák:

Jereminov 10/3, LEVY 23/9, Horváth Á. 3/3, WILLIAMS 28/3, CSORVÁSI L. 13.

Csorvási M. 4, Kiss Zs. 3/3, Vida 2, Wirth 4.

Bonifert Domonkos.

Pécs:

NELSON 24/9, Kovács P. 13/3, Csabay 9/9, Budimir 12/6, Bödör.

Nagy K. 4, Halász 7, Somogyfoki 7/3, Bíró 8/6.

Csirke Ferenc.

Csorvási L. (40'), ill. Somogyfoki (40'). Bonifert Domonkos:

"A negyedik negyed elején 20 pontos vezetésünknél buta hibákkal tettük szorossá a mérkőzést, de a kötelező győzelmek mindig nehezen születnek."

Csirke Ferenc:

"Gratulálok a szegedieknek!"

VÉGE! 90-84 (24-20, 15-17, 28-14, 23-33)40' Somogyfoki pontozódik ki. Jereminov büntetőzhet. Hosszas tanácskozás a zsűriasztalnál, végül Branko dobhat. Egy benn 86-80! Labdát szerez a Pécs, amikor kihoznánk, Kovácsot faultolja Csorvási Levi, kipontozódik. A két büntetőt bedobja Kovács Péter, 86-82. Brankónak odacsapnak, két dobás, 88-82! Kidobják a labdát, mi bedobjuk, Nelson megszerzi, bedobja, 88-84! Levyt faultolják, két dobás, ezek is benn, 90-84! Időkérés, 7,5 mp. Kovács Péter kihagyja a hármast, vége. Nehezen, de nyertünk, ez a lényeg! 39' Teljesen megzavarodik támadásban a Szedeák, védekezésben Jono blokkja fault, de Nelson így is betalál, jöhet a plusz egy is, 82-77. Jono triplája, újabb falat kenyér! 85-77! Pécsi kosár, nem adják meg, de fault. Kovács Péter triplája a sarokból, 85-80! Aztán bedobáskor egy fault, nincs pécsi kosár. Szétesik a pálya, rohanás fel-alá. 38' Williams kettese is jó, 82-72. Nelson dob egy kettest, jöhet rá fault miatt a plusz egy is, de azt kihagyja az amerikai, 82-74. 37' Budimir tempója, 77-69. Jön a Pécs. Jono triplája a sarokból, mint egy falat kenyér, úgy kellett, 80-69. Bíró távolijánál hatalmas ünneplés a vendég szurkolóknál, 80-72. 36' Williams büntetőzhet végül, 75-64! Bíró triplája csont nélkül, 75-67. Újab két büntetőt dobhat Jerrell, bedobja, 77-67. 35' Kovács Péter ziccere után Williams hagy ki egy triplát, majd ismét jönnek a feketemezesek, Budimir bedobja, 20 pontos előnyből 9 pontos lett... 73-64. Időt kér Bonifert Domonkos. Kihagyunk két ziccert a palánk alatt egymás után. 34' Williams eladja, Bíró lerohan, Milán sem tudja blokkolni, 73-60. Williams triplája rossz. Bíróé sem különb. Jereminov homály távolija. 33' Halász tör be remekül, 71-53. Vida trükközik, szerelik. Aztán beszed egy sportszerűtlent, bedobja Halász mindkét dobást, 71-55! Marad a Pécsnél, Somogyfoki a sarokból, 71-58! Wirth triplája hosszú, Csorvási Milán leszedi, beteszi, 73-58. 31' Vida homályt dob, aztán adig ügyetlenkednek a vendégek hogy benntartják, így jó Williamsnek! Aztán labdaszerzés, Wirthnek szól a taps, 20 közte! 71-51! Szétesni látszik a Pécs. III. negyed: 67-51 (24-20, 15-17, 28-14)30' Wirth szerez labdát, Jerrellel jön, feladja, előbbi, bezsákolja utóbbi! 65-51! Vida Máté bedobás után mint Maradona, egyedül megy végig, aztán remek tempót dob, 67-51! 29' Csorvási Milán tör be, kimarad. Csabay triplája előbb hosszú, aztán rövid. Wirth két dobása, 63-51. 28' Csabay triplája hosszú. Wirth benn, a ziccere nincs. Csabay triplája, ez a harmadik, 61-51. 27' Nelson betörése rossz, Horváth Ákos újabb trojkája is. Kovácsé is. Kovács ismét távolit ront. Levy áll egy hármasba, behull, 61-48! Időt kér Csirke mester. 26' Horváth Ákos remekül veszi át a passzt, szép ívű a hármas, csont nélkül benn van, nagy tapsot kap, 56-48. Aztán jó védekezés, ismét rohan a Szedeák. Williams betör, tízközte! 58-48! 25' Csabay triplázik, 50-46. Branko a dudaszó előtt ereszti el a triplát, de csak azután hullik be, 53-46, Somogyfoki közelről, 53-48. 24' Williams passza jó lett volna Csorvási Levinek, ha meg bírja fogni. Nem bírta, jöhet a Pécs, Nelsont faultoljuk máris. Első rossz, második bedadog, 50-43. Somogyfoki blokkolja remek ütemben Csorvási Levit. 23' Időt kér Csirke Ferenc. Somogyfoki bedobja a ziccert, 47-42. Csabay aztán szegedi hiba után, de kimarad, rohanunk előre, Williams emberrel együtt, plusz dobással 50-42. 22' Csorvási Levi ziccere! 43-37! Nelson triplája beszédül, 43-40. Williams is betermel egy duplát, aztán Csorvási Levi bizonyul tarthatatlannak, 47-40! 21' Csorvási Levi kettesével kezd a második félidő egy kimaradt pécsi attak után, 41-37! Újabb távoli marad ki, Kovács Péter faultol visszafutáskor. II. negyed: 39-37 (24-20, 15-17)20' Budimir nagy játék végén, remek passzt terel a gyűrűbe, 39-37. Horváth Ákos kinti dobása is rossz. Az órát sikerült kevesebb, mint egy tizedmásodpercnél megállítani, a sporik úgy döntenek szünet. 19' Csorvási Levi triplája agyűrűből jön ki, Nelsoné sajnos átmegy rajta a másik oldalon. Kolti hármasa rövid. Aztán a sporikon a népharag, miután nem adják meg hiba miatt Csorvási Levente közelijét, pedig szabályosnak tűnt. Időkérés. 18' Csorvási Levente erőszakos, benn is a kettes, aztán plusz egy is jöhet, 39-32. Csabay triplája is kimarad. Elbizonytalanodtak a külső dobásoknál a vendégek? 17' Jereminovra fújnak faultot, majd időkérés. Budimir büntetői, egy jó, 34-32. Budimir hagy ki egy újabb ziccert. Jereminov remek dobása szédül be, 36-32. 16' Budimir tör be, felteszi, Nelson repül nagyot, nem éri el. Aztán Budimir kintről, 34-31. Budimir újabb triplája rossz. 15' Halász kettese, majd Kovács Péter ment meg egy lasztit, így jó Csorvási Leventének, 33-28! A bónusz dobás rossz. Budimir faultolja Levyt. Időkérés. Levy egyet dob be a kettőből, 34-28. 14' Jereminov egy labdaszerzést szerel le, estében nem tudja megtartani, Nelson meg összeszedi a lasztit, a ziccerét Csorvási Levi faultolja le. Két dobás, benn van, 28-26. Jerrell ügyetlenkedik, de lehet csak csel? Jereminov ziccert ront, de Williams büntetőzhet, ismét egy ben, de megvan a lecsorgó. Csorvási Levi marad egyedül a palánk alatt, fekszik a centerposzt így, 31-26. 13' Kovács Péter két dobásából egy jó, aztán Vida adja fel, Jono bezsákolja! Örül a pécsi tábor, Nelson ziccere, 28-24. Budimir tör be, kimarad. Csorvási Levi kiadja Jereminovnak, aki elereszt egy hármast, de rossz. 12' Williams remek blokkja után Csorvási Milán emberrel együtt dob kettest, de lépéshiba. Aztán Williams két pontja ugyanígy, ez most jó, a bónusz kimarad, 26-20. 11' Csorvási Milán remek labdáját kiejti Jono. Hiba a másik oldalon is. Levy áll egy triplába, pontatlan, beszorul a gyűrű tövébe, de már támadóhibát fújnak a sporik. I. negyed: 24-2010' Levy addig harcol a saját lepattanójáért, amíg fault nem lesz belőle, kettőt dobhat, egy benn, 21-19, de megvan a lecsorgó. Eladjuk. Nelson dobhat kettőt, de csak feltételes mód marad. Halász harcol még ki egy faultot, amikor betörne, 3 mp a szünetig, két dobás. Egy benn, 21-20. Aztán Jerrell bedobja a labdát, Kiss Zsolt elől, futtából dob a hármas vonal előtt, pörögve süllyed el a laszti a gyűrűben! 24-20! 9' Williams passzára Csorvási Milán nem ér oda, aztán hátul remek labdaszerzés! Levy büntetőivel átveheti a vezetést a Szedeák, ő be is dobja mindkettőt! 20-19. 8' Williams újabb felemás büntetői után 15-19. Jól védekezünk aztán, Williams triplája jó! 18-19, aztán támadóhiba a Pécsnél. 7' Budimir triplájára Csorvási Milán közelije a válasz, 14-16. Újabb trojka a sarokból Csabay hármasa, 14-19. 6' Csorvási Milán küzd benn, hiába, pedig Kovács Péter jóval kisebb nála. Aztán Williams kettese benn, 10-13. Jereminov közelijével jövünk fel 12-13-ra. 5' Wiliams két büntetője, felemás, 8-11. Aztán a másik oldalon továbbra is hatékonyak támadásban, nincs ellenszer Nelsonra, 8-13. 4' Levy két dobása, 7-7. Nagy Krisztián ismét, aztán hiba elől, de Levy visszaér rendkívül jó ütemű blokk! Nelson végül bevarrja a ziccert, 7-11. 3' Levy kettese a válasz, 5-5. Nagy Krisztián a jobb oldalról áll egy tempóba, 5-7. Csorvási Levinek nem jön össze a palánk alatt. 2' Levy duplája után 3-2! Nelson dobhat kettőt aztán, egy rövid, egy jó, 3-3. Hamar labdát vesztünk elől, Kovács P. betalál ismét, 5-3. 1' Gyors volt: Kovács Péter azonnal egy ziccerrel nyit feldobás után, 0-2. Williams válaszolhat két büntetővel, részben meg is teszi, 1-2. Jerrel szerez labdát, Nelson vissza is veszi, Csabaynak a sarokba, kimarad a tripla. 17.55: Bemutatások, aztán kezdünk pillanatokon belül! 17.50: Lassan gyülekeznek a szurkolók is, akiknek szombat estéjét biztosan feldobná egy szegedi diadal. Az őszi nyitányon ez már sikerült, reméljük most is összejön. 17.40: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból, ahol rövidesen kezdődik a Szedeák és a PVSK összecsapása. Megy a melegítés, pattognak, röpködnek a labdák a palánkra. Kezdés: 18 óra! Beharangozónk itt olvasható!