Kézilabda: verekedős csatát nyert a Pick Tatabányán

2013. december 11., szerda
pick_veszprem_mj-39

Kőkemény, durvaságoktól sem mentes csatát nyert a Pick Szeged Tatabányán, s továbbra is veretlenül vezeti a férfi kézilabda NB I tabelláját.

Villámrajtot vett a Pick, a már nem egyszer mumusnak tekintett Tatabánya otthonában rendezett, a 9. fordulóból halasztott mérkőzésen: miközben

Mikler Roland

a kapuban parádézott, a társak elől lőtték a gólokat, 7 perc alatt 5-0-ra húzott el a Tisza-parti alakulat. Az időkérés után bekeményítő házigazdák aztán a félidő felére egy gólra zárkóztak fel, így

Juan Carlos Pastornak

kellett összehívnia fiait, ám a szoros eredmény továbbra is megmaradt. A játékvezetés is partnere maradt a helyt-helyt brutálisan kemény hazaiaknak, s miközben a tatabányaiak szinte megtorlás nélkül darálták a vendégeket, a Pick legeredményesebbjét,

Ilyés Ferencet

egy törlesztésért azonnal piros lappal állították ki az első játékrész hajrájában a

Kékes

testvérek. A szünetben így is 13-12-es szegedi vezetést mutatott az eredményjelző, de pokoli második félidőre lehetett számítani. Szünet után

Tatai Péter

bravúrjaival kezdődött a második félidő, ám így sem tudtak ellépni ellenfelüktől a mieink, noha. A félidő elején az a

Krivokapics Milorad

tartotta játékban a hazaiakat, akinek szereplése erősen kérdőjeles volt a találkozón, hiszen egy kiskaput alapul véve léphetett pályára (a mérkőzés eredetileg kitűzött időpontjában még nem volt a Tatabánya játékosa a korábbi pickes). A játékvezetők egyre sűrűbben szórták ki a második félidő derekáig fej-fej mellett haladó szemben álló felek játékosait. A 45. perctől azután sikerült

Jonas Larholm

,

Niko Mindegía

s a továbbra is remek formában játszó

Balogh Zsolt

vezetésével 3-4 gólos különbségre szert tennie a Picknek. A csapat spanyol irányítója a hajrában kisebb bokasérülése ellenére is megállíthatatlannak tűnt, s bár az utolsó két percben kettős emberhátrányban játszottak a szegediek, ez már nem befolyásolhatta a csapat kiharcolt győzelmét. A végeredmény 28-23 lett a Pick javára, amely továbbra is száz százalékosan vezeti a tabellát, ráadásul eggyel kevesebb mérkőzést játszva, mint az ősi rivális Veszprém.

Férfi kézilabda NB I 9. forduló (pótlás):

Grundfos Tatabánya KC - Pick Szeged 23-28 (12-13)

Tatabánya. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.

Tatabánya

: Szente - Harsányi 3/1, Krivokapics 5, Mazák 1, Dukic 4, Bodó, Törő 1.

Paul (kapus), Dénes 1, Kiss 4, Nagy 2, Pásztor, Kanyó, Juhász 2.

Debre Viktor.

Pick Szeged:

MIKLER - Parrondo 2, Ilyés 4, Blazevic 1, MINDEGÍA 6, Zubai 2, Kekezovity 2.

TATAI (kapus), BALOGH 5, Ancsin, Vadkerti, Gidai, Vranjes, Sulc 2, Larholm 4/1.

Juan Carlos Pastor.

1/1, ill. 2/1.

14 perc, ill. 12 perc.