Kézilabda: Szarvason vesztették el veretlenségüket a vásárhelyi lányok

2013. december 3., kedd
Szarvas_HLKC

A női kézilabda NB II dél-keleti csoportjának 10. fordulójában elvesztette veretlenségét a Hódmezővásárhelyi LKC, nyertek viszont a kisteleki és a makói lányok.

Szarvason játszották a tizedik forduló rangadóját, amelyen a harmadik helyen álló hazaiak a második helyezett vásárhelyieket fogadták. A vendégek

Hegyi, Manga

Blaskovics

sérülése miatt nem túl jó előjelekkel készülődtek a két veretlen csapat összecsapására. A bajnokesélyes szarvasi csapat rendkívül rutinos játékosokból áll, hiszen a keretükben hét(!) harminc év feletti játékos készülődött a többségében húsz év alattiakból álló vásárhelyiek ellen. Az első félidőben nagyon jól működött a HLKC védekezése és ennek eredményeként kevés gólon tudták tartani a hazai átlövőket, főleg az előző fordulókban már 66 gólt szerző

Gábor Esztert

. Támadásban viszont sok volt a bizonytalanság Tószegiék játékában, így a hazaiak három gólos előnnyel vonulhattak pihenőre. A szünet utáni negyedórában remekeltek a szarvasiak és a nyáron Gyuláról igazolt

Radnóti Mariann

vezérletével 20-14-re elhúztak, de a folytatásban nagyot küzdő vásárhelyi lányok

Németh, Török Bianka

Tószegi

góljainak köszönhetően egyenlíteni tudtak (20-20), sőt kis szerencsével a vezetést is átvehették volna. Döntő helyzetekben azonban ismét előjöttek a hibák és a hazai pálya minden előnyét élvező szarvasiak nagy csatában, az utolsó percben lőtt két góljukkal eldöntötték a két pont sorsát. Kisteleken rendkívül fontos győzelmet aratott a hazai együttes a Szeghalomról érkezett vendégek ellen. A hazaiaknál a sok sérült miatt ezúttal is mindössze egyetlen mezőnycsere állt

Onozó István

edző rendelkezésére, de a visszatérő Lajos Barbara vezérletével rendkívül lelkesen és időnként jól is játszó kezdősor - ha egyetlen góllal is, de - megszerezte a csapat második idénybeli sikerét és ezzel feljöttek a kilencedik helyre. A makói lányok - mivel a hétvégén sorrakerülő őszi utolsó fordulóban szabadnaposak lesznek -

Kovács, Kürti, Kozserán B.

Matyi

gólerősségének köszönhetően fölényes győzelemmel zárták az idényt és már bizonyossá vált, hogy a negyedik helyen várják a bajnokság tavaszi folytatását.

Női kézilabda NB II dél-keleti csoport, 10. forduló:

Szarvasi NKK - Hódmezővásárhelyi LKC 29-26 (13-10)

Szarvas. Vezette: Fogl F., Tomkovics Á.

Szarvas:

Labát P. - Buzási 4, Radnóti M. 11, Gábor E. 5(1), Hajdu A. 2, Zelei B. 5(4), Ábrahám A.

Juhos E. (kapus), Bagi 1, Kondacs, Kovács F. 1, Krizsán B., Szuhaj, Tóth A., Zubor.

Barna Károly.

Vásárhely:

Tóth O. - Török M., Németh Zs. (11), Török B. 5, Gaál 1, Tószegi 6, Sajtos 2.

Kothencz és Molnár M. (kapusok), Becsei M. 1, Szabó P., Bálint A. Játékos-edző: Gaál Adrienn.

Kiállítások:

10, ill. 6 perc.

Hétméteresek:

6/4, ill. 6/6. Gaál Adrienn:

"Sajnálom, hogy nem sikerült pontot szereznünk a Szarvas ellen, de ettől függetlenül büszke vagyok a csapatomra, mert hatalmasat küzdött. El vagyok keseredve, hogy a végjátékban nem hagyták, hogy a csapatok döntsék el a mérkőzés kimenetelét."

Juniorok:

Szarvasi NKK - Hódmezővásárhelyi LKC 25-25.

Kisteleki KK - Szeghalmi NKC 27-26 (15-13)

Kistelek. Vezette: Járdi Á., Turák L.

Kistelek:

Varga B. - Juhász S. 5, Sándor F. 4, Bárkányi 4, Lajos B. 8(5), Sándor L. 4, Sándor P. 2.

Száva, Gera (kapusok), Tóth K.

Onozó István.

6, ill. 12 perc.

6/5, ill. 6/4. Onozó István:

"Megfogyva bár, de törve nem játszuk mérkőzéseinket, éppen ezért nagyon örülünk a győzelemnek."

Juniorok:

Kisteleki KK - Szeghalmi NKC 22-18.

Maros-menti NKSE - Lajosmizse NKK 30-19 (16-9)

Makó. Vezette: Kocsis Sajti I., Mezei Z.

Makó:

Kozserán K. - Nagy N., Kovács A. 6, Fodor 1, Kürti 5, Kozserán B. 6, Matyi 7.

Dani, Cseh (kapusok), Szebehelyi 4(2), Práger, Méreg, Gyenge 1.

Baunok Bernadett. Baunok Bernadett:

"A nehézségeink ellenére jó játékkal és a vártnál magabiztosabb győzelemmel sikerült búcsúznunk az idei évtől és lelkes közönségünktől."

Juniorok:

Maros-menti NKSE - Lajosmizse NKK 28-22.

A 10. forduló további eredményei:

KSI SE - Csorvási SK 24-32, Túrkevei VSE-Lechler - Békéscsabai ENKSE II. 27-28. Az Orosházi NKC II. szabadnapos volt.

A bajnokság állása:

1. Szarvasi NKK 15 pont/9 mérkőzés, 2. Orosházi NKC II. 15/9, 3. Hódmezővásárhelyi LKC 14/9, 4. Maros-menti NKSE 14/10, 5. Csorvási SK 11/9, 6. Békéscsabai ENKSE II. 8/9, 7. Lajosmizse NKK 7/9, 8. Szeghalmi NKC 7/9, 9. Kisteleki KK 5/9, 10. Túrkevei VSE-Lechler 3/9, 11. KSI SE 1/9.