Vízilabda: zsinórban harmadszor kupadöntőzik az A-híd Szeged

2013. november 16., szombat
szeged-kaposvar_mk_mvlsz

A várakozásoknak megfelelően a Kaposvár legyőzése nem okozott gondot Tóth Mártonéknak, akik vasárnap harmadik kupagyőzelmükért játszhatnak.

Bár a vezetést a kék sapkás Kaposvár szerezte meg az első negyed közepén, a szegedi Mártonok, előbb

Szivós

büntetőből, majd

Tóth

akcióból, végül ismét Szivós megúszás után hamar fordítottak, az első nyolc perc végén

Juhász Zsolt

is értékesített egy ötméterest (4-1). A folytatásban Tóth, és

Aljosa Kunac

révén már 6-1-re ment a Vincze-csapat, amikor faragni tudtak a somogyiak, majd felváltva estek a gólok. A nagyszünet előtt

Molnár Tamás

megúszás végén állította be az első félidő 8-3-as eredményét. A gólcsendes harmadik játékrészben a Kaposváriak továbbra is - és a továbbiakban is - képtelenek voltak kihasználni emberelőnyeiket, amelyekből összesen 11-et kaptak a mérkőzésen, szegedi részről ugyanakkor Kunac duplázni tudott, s betalált

Kiss Csaba

is (10-3). A szegedi Mártonok a negyedik negyed elején is folytatták a gólgyártást, majd a negyedik kaposvári találat után a fiatal

Jansik Szilárd

is bevette büntetőből

Szécsi Zoltán

kapuját. A végén Tóth Márton meglőtte 5. gólját is, zárásként pedig

Decker Ádám

köszönt be a somogyiaknak, így 15-4-re győzött a Szeged, s jutott zsinórban harmadszor a magyar kupa döntőjébe, ahol vasárnap délután a másik elődöntőben a Vasast 11-8-ra verő Szolnok együttesével kell megmérkőznie az újabb címvédésért.