Vízilabda: harmadszor is kupagyőztes az A-Híd Szeged! (FRISSÍTVE!) + FOTÓK

2013. november 17., vasárnap
beton_szolnok_mj028

Lehengerlő első negyed után, elképesztő kapusteljesítménnyel végig kézben tartva a mérkőzést legyőzte a Szolnokot a kupadöntőben, zsinórban harmadszor elhódítva a trófeát.

Fantasztikusan kezdte az A-Híd Szeged a kupadöntőt: Kiss Csaba, Szivós Márton és a kapus Nagy Viktor vezérletével állva hagyva ellenfelét más az első negyed végén 5-1-re elhúzott. Az Európa-bajnok Kiss rendkívül eredményesen játszott, az újdonsült világbajnok Szivós gólokkal és remek blokkokkal, Nagy Viktor pedig világbajnok formában őrizve kapuját, kergette őrületbe a "vendég" szolnokiakat. Az első negyed morálisan hatalmast csapást mért az újonnan átadott Vízilabda Arénáját felavató Kovács-csapatra, amely a folytatásban ugyan összeszedettebben játszott, ám a szünetre már öt, a fordulás után egy ideig hatgólos hátrányt is összeszedett. Vámosék képtelenek voltak feltörni a szegediek tökéletes védelmét a második félidőben, mindössze alkalmanként sikerült túljárniuk az eksztázisban védekező Vincze-legények eszén, dacára annak, hogy sorra kapták az emberelőnyöket. A végén csak kozmetikázni tudtak Hosnyánszkyék, de az első negyedben megalapozott szegedi győzelmet veszélyeztetni nem tudták egyetlen pillanatra sem, a mieink 9-5-ös diadala pedig azt jelenti, hogy a Vincze Balázs vezette A-Híd Szeged VE története harmadik kupagyőzelmét érte el, talán eddigi legnehezebb finalista ellenfele ellen, talán az eddigi legkönnyedebb diadallal.

Fogadással köszöntötték a kupahősöket Szegeden

Vasárnap este az Art Hotelben fogadással köszöntötték az A-Híd Szeged VE sorozatban harmadszor kupagyőztes férfi vízilabda-csapatát. A fiúk a mérkőzést követően még sokáig ünnepeltek a helyszínen a medencében, nem maradt el Vincze Balázs megfürdetése sem Decker Ádám jóvoltából. A Szegedre hazaérkező, immár háromszoros kupagyőztes egységet ezúttal nem a Széchenyi téren, a városháza előtt köszöntötték, hanem a belváros legújabb szállodájának éttermében rendezett fogadáson. A klub elnök asszonya Cserhalmi Julianna megköszönte az olimpiai, világ- és Európa-bajnok, valamint Universiade-győztes sportolókból álló csapatnak és trénerének az újabb ragyogó győzelmet, amelyet immár zsinórban harmadszor arattak a hazai második számú sorozat fináléjában Vincze Balázs tanítványai. Az elnök asszony egyúttal megemlékezett néhai férjéről, az egyesület korábbi elnökéről, Körtvélyessy Péterről, akinek áldozatos munkája emelte a szegedi vízilabdát a jelenlegi magasságaiba, s akinek emlékét üvegbe foglalt aláírása őrzi a szállodában. A sportmecénás 2011 nyarán hunyt el 60 éves korában, már nem érhette meg szeretett csapata az évi első kupagyőzelmét, de mint özvegye megjegyezte, bizonyos abban, hogy Körtvélyessy Péter tanúja volt mindhárom csodás diadalnak. Vincze Balázs ugyancsak megköszönte vízilabdás legényeinek a nyújtott fantasztikus teljesítményt, ami az eddigi legnehezebbnek tűnő ellenféllel szemben az eddigi legkönnyedebb diadalt hozta a kupa döntőjében. A gárda vezetőedzője külön megköszönte a szurkolók biztatását is, akik rendre ott vannak a hazai találkozókon, s ezúttal is elkísérték a kétnapos döntőre az egységet. A csapat a kupagyőzelemmel az egyik idei célkitűzését teljesítette. A másik, sokkal nagyobb feladat csak hónapok múlva ér végéhez. S ugyan a vasárnap még az ünneplésé, az előttünk álló héten már ismét a bajnokságra kell koncentrálni, amelyben szombat este ismét csillagok háborúja, Szeged - Eger rangadó lesz az újszegedi sportuszodában.

Férfi vízilabda magyar kupa döntő:

A-Híd Szeged VE - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 9-5 (5-1, 2-1, 1-1, 1-2) Szolnok, Vízilabda Aréna, 1000 néző. Vezette: Székely, Marosvári. Szeged: NAGY V. - KISS CS. 3, SZIVÓS 3, Decker Á., Seman, Tóth M., Juhász Zs. 1 Csere: Molnár T. 1, Hegedüs, Kunac 1, Sánta, Jansik Sz., Vincze M. Vezetőedző: Vincze Balázs. Szolnok: Decker A. - Vámos 2, Gocic, Jansik D., Kis, Hosnyánszky 1, Mitrovic 1/1. Csere: Lévai (kapus), Aleksic, Török 1, Pásztor. Vezetőedző: Kovács István. Emberelőny: 10/2, ill. 15/1. Kettős emberelőny: -, ill. 1/-. Ötméteres: -, ill. 1/1. Kipontozódott: Juhász (cserével végleg), ill. Aleksic (brutalitásért, 4 perc) Vincze Balázs: "Az, ahogy ma támadásban és védekezésben játszottak a fiúk, elképesztő volt. Kulcsembereinkkel az élen egyedülálló teljesítményt nyújtottunk, s kétlem, hogy egy ilyen meccsen, ilyen téttel, ilyen páratlan sikert még egyszer lehetne produkálni." Kovács István: "Úgy kezdtünk, mint egy amatőrcsapat, akciógólok sorát kaptuk, és elment a Szeged. Ennyi hibát nem lehet büntetlenül elkövetni. Gratulálok a Szegednek, ma sokkal jobbak voltak!"

VÉGE! 9-5 (5-1, 2-1, 1-1, 1-2)32' Tóth Marci lő, Lévai véd. Kiss Csaba meglepetésszerűen szerez labdát Mitrovictól. Még nem ment le az óra, de már gratulálnak egymásnak a játékosok. Aztán lecsorog az óra, Vincze Balázs már a vízben, kezdődhet a szegedi ünneplés! Szép volt, FIÚK!!! 31' Szivós kitaktikázza Mitrovicot amikor lemegy a támadóóra. Kontra a szolnokiak ellen. Nem erőlteti a támadást a Szeged, ünnepelnek a szegedi drukkerek. Mitrovic és Juhász kap össze, belenyúlnak az arcába, brutális megmozdulás, ezért jár az ötös. Juhászt kiküldik cserével. Jansik Szilárd lövi a büntetőt, Lévai elképesztő védése, fejbe lövi Szilárd. 30' Csak húzzuk az időt elől. Török a túloldalon kozmetikáz, 9-5, szakad a háló a hosszú felsőben. Szép gól, de ez most nem dönti el a kupa sorsát, mint tavaly. 29' Lejár a fór, jönne Vincze Márk, de kiküldik? Nem ment le még a kiállítás. Hosnyánszky kihasználja, hogy épp újra kiegészülne a Szeged, 9-4. 28' Tartjuk a labdát. Aztán elmegy az idő, jön a Szolnok. Nagy Viktor véd óriásit! Vámos és Juhász páros kiállítása. "Kupagyőztes!" - zengi a szegedi drukkerhad idén is. 27' Jól védekezik a Szeged, Juhász szerez labdát. Szivós lökete most nem jó, de marad itt a labda. Sikerül kiharcolni egy fórt, végig kell játszani, fiúk! Hege durrant a blokkba! 26' Szivós sokadik blokkja. Aztán elől Marci bevágja! Hát innen már nem lehet elveszíteni!!! 9-3! 25' Ráúszás... bedobja a spori a lasztit, nincs gyűrű Szolnokon, elhozza a hazai vendégcsapat. Jansik Szilárdot küldik ki, aztán Sántát is, kettős szolnoki fór. Aztán valahogy Nagy Viktor kezében marad a laszti! III. negyed: 8-3 (5-1, 2-1, 1-1)24' Járatjuk, centerbejátszás, naná, hogy most nem fújnak. Jön a Szolnok, újabb kontra Kis Gáborra. Egy támadásra van idő. Aleksic megy ki, Seman centerből, Lévai véd. Időt kér Kovács István, 3 mp vissza. Semmi. 23' Kunac kezét ütik meg lövéskor, fölé. Tóth Marci megy ki. Vámos hatalmas gólt lő, Nagy ebbe is beleér, 8-3. Támad a Szeged. 22' Juhász, Szivós, Kunacnak centerbe, de elszedik előle. Kis Gábor nem tud lőni, Szivós blokkolja, elképesztő ez a védőmunka. Talán Vincze mester regnálásának legtökéletesebb védekezését láthatjuk ma! 21' Mitrovic lő kapufát. Jansik Dávid lövése kicsúszik a kezéből a visszaadott passznál, pedig ajtó ablak helyzetben lőhetné be, Nagy Viktoré. Semanról megy ki Hosi, időt kér Vincze mester. 20' Szivós érkezik későn felúszva, nincs rajta ember, nagy lövés, kapufa. De marad itt, kiegészül a Szolnok közben. Tóth Marci nagy lóbái, a kapufa tereli fölé. 19' Tóth Marcit szórják ki, újabb szolnoki kapufa! Elmegy a szegedi támadóidő, és vele újabb 30 mp. Hosnyánszky lő fölé. Seman harcol ki fórt, Aleksic megy ki. 18' Gocic megy ki Papeszről. Papesz centerből beveri Juhász passzát! 8-2! Eldőlt? Nagy Viktor véd, korner. 17' Ráúszás után a Szolnoké most. Aleksicet védekezi le Kiss Csaba. II. negyed: 7-2 (5-1, 2-1)16' Vámos labdája centerbe, de Tóth Márton blokkol, megszerzi a labdát a kapu torkában, kihozza a Szeged! Tóth Marci most csavar, nincs gól. Pattintott szolnoki lövés a végén, fölé. 15' Kontra Kis ellen. Most feláll a szegedi ostrom, Juhász elnéz, fura ütemben lő, távoliját tolja ki a blokk. 14' Lassan épül a támadás, de mellé durrantunk. Mitrovic majdnem kiejti, Vámos újabb kapufát lő! Szétszakad a medence, elől nem akarunk gólt lőni, megy az idő. 13' Molnár Papesz fórt harcol ki, Török Béla már nem csapattárs, megy is ki. Időt kér Vincze Balázs. Kiss Csaba örül, Kunac passzát veri be a hosszú kapufánál! 7-2! Vincze Márk megy ki, Gocic kapufát lő. Aztán marad a Szolnoknál, de megszerezzük. 12' Deckert szórják ki, de Mitrovic ellövi ideje korán. Elől hamar labdát vesztünk, jön a Szolnok. Fórban Vámos balja sül a rosszkézről, 6-2. 11' Galaktikus formában véd a szegedi kapus! Szivós messziről durrant, alig mellé, Lévai nyújtózott. 10' Gocic szerez labdát, aztán Kis Gáborra kontra ismét. Sánta víz alá viszi a lasztit elől. Járatja a Szolnok, Jansik Szilárd remek blokkja Aleksiccsel szemben. Sántát szórják ki, tájmaut, Szolnok. Mitrovic centerbe Kis Gábornak, és NAGY VIKTOR ezt is fogja!!! 9' Lévai Márton áll be a hazaiaknál, korai kapuscsere. És elhozza Jansik Szilárd a lasztit! Szépen járatjuk, Kunac kapja centerben, már elsüllyed, de a két bekk egymásra vár, Kunac átdobja a kapus feje felett! 6-1! Kontra Kis ellen. I. negyed: 5-1 8' Kiss Csabi hatalmas balkezes szabaddobásgólja! 5-1! centerben Mitrovic eltűnik, de nem fújnak a sporik, megvan a laszti. Időt kér Vincze mester. Szivós óriási lövése, Seman nem tudja elkapni. Nagy Viktor Vámos nagy lövését fogja a végén. 7' És Szivós a másik oldalon gólt lő ismét!!! 4-0! Időt kér Kovács István. Kis Gábor harcol ki egy ötöst Decker Ádámon. Mitrovic beveri, 4-1. 6' Kunacot szórják ki, és Nagy Viktor óriási védése! Decker Ádám jön vissza, hosszan járatja a labdát a Szolnok, Szivós blokkol! 5' És ismét jó a védekezés. Papeszt szórják ki, Vámos hibáz, Nagy véd. Kicsit állunk, túl sok labda van a vízben. Sántát blokkolják. 4' Lejár az emberfór, Juhász Zsolti ejt a túloldalon, 2-0! Vámos próbálkozik, de Nagy Viktoron nem lehet kifogni! Szivós Marci! 3-0!!! 3' Jansik Dávid lő, Nagy véd hatalmasat! Szivós hibáz. 2' Kis szabaddobását védi Nagy Viktor. Hosnyánszky is lő, ez is rossz. Semanra fújnak kontrát. 1' És akkor ráúszás! És elhozza a Szeged és Kiss Csaba megnézi a felsőt, beveri! 1-0! Vámos ront a túloldalon. 16.15: Óriási hangulatot teremt a szegedi drukkerhad. 16.10: A női döntőt egyébként a Dunaújváros nyerte az Egerrel szemben 10-9-re. Közben véget ér a névsorolvasás, rövidesen kezdünk, addig Himnusz. 16.05: Köszöntjük Olvasóinkat! Rövidesen kezdődik a kupacsata az aranyért, a Szeged harmadszor szerezheti meg a trófeát zsinórban! Rövidesen kezdődik a bemutatás, felsorakoznak az új szolnoki uszoda medencéjének partján a felek. Kezdés 16.15-kor!

2011 és 2012 után 2013-ban is a szegedi vízilabda lehet a magyar kupa birtokosa! Vincze Balázs egysége szombaton játszi könnyedséggel verte a sorozat meglepetéscsapatát az első elődöntőben (15-4), s a fináléban vasárnap délután - egyáltalán nem meglepetésre - a bivalyerős házigazda Szolnoki Dózsával kell megmérkőznie a dicsőséges titulusért. A házigazdák - akik a fináléban "vendégek" lesznek kék sapkában - a szombati második elődöntőben a vasast verték 11-8-ra magabiztosan, diadaluk nem forgott veszélyben. A két Tisza-menti gárda elmúlt három összecsapásán -legutóbb az idei bajnoki alapszakaszban, előtte pedig a tavalyi bajnoki elődöntő két meccsén - a szolnokiak tudtak diadalmaskodni, azaz van miért visszavágniuk Molnár Tamáséknak. S mi alkalmasabb erre egy kupadöntőnél? A férfiak fináléja előtt rendezik a hölgyekét, ahol nem történt meglepetés az elődöntőben, a Dunaújváros a Szentest, az Eger a Szegedet legyőzve mérkőzhet a trófeáért 14.30-tól.