Vízilabda: könnyed sikerrel zárta az évet a Lakó-csapat + FOTÓK

2013. november 30., szombat
szeged_asi_mj03

Végig kézben tartva a mérkőzést, könnyed játékkal gyűjtötte be a kötelező három pontot az ASI ellen a Szeged a női vízilabda OB I-ben.

Lakó Gábor

együttese a várakozásoknak megfelelően azonnal magához ragadta a kezdeményezést, s a hangos szegedi szurkolás közepette magabiztos előnyre tett szert az első nyolc perc alatt. A folytatásban sem hagyott alább a hazaiak lendülete, s egyetlen cserével játszva növelték is előnyüket a szünetig. A vendégek képtelenek voltak tartani a lépést a hazaiakkal, akik ráadásul remek százalékban használták ki emberelőnyeiket is az első félidőben, s a másodikba is csak azért nem, mert ritkaságszámba menő módon nem történt kiállítás a nagyszünet után. A felszabadult, lelkes játék gólparádéba csapott át a szegedi egység részéről, amely remek védekezéssel és kiemelkedő kapusteljesítménnyel is elő rukkolt, s végül magabiztos, 14-8-as diadalt aratott a lelkes angyalföldiek felett. Ezzel véget ért a szegedi egység számára a 2013-as esztendő őszi idénye. A bajnokság február 8-án folytatódik, amikor a Dunaújváros együttesét fogadják Dalmády Szandráék az újszegedi SZUE-ban.

Női vízilabda OB I 7. forduló:

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem – Angyalföldi Sportiskola 14-8 (5-2, 3-2, 2-2, 4-2)

Szeged, SZUE, 50 néző. Vezette: Pásztor, László.

TÓTH E. - Lengyel Dominika 1/1, DALMÁDY P. 3, DALMÁDY SZ. 3/1, Miklós, Árkosy 2, LENGYEL DOROTTYA 4.

Lengyel A. 1, Doktor, Kecskés, Balogh E., Kocsis, Lázár.

Lakó Gábor.

ASI:

Menczinger - Török 1/1, Szilvási, Gabula, Gazdag 1, PORVAY 3, IPACS 3.

Molnár Zs. (kapus), Palotás, Kerekes, Herczeg, Bodócs, Sajben.

Sárközi László.

Emberelőny:

9/6, ill. 3/-.

Ötméteres:

2/2, ill. 1/1. Lakó Gábor:

"Az eredmény szempontjából sima meccset játszottunk, de még könnyebb lehetett volna. A góllövés öröme nagyon motiválta a lányokat, de néha ebbe hiba csúszott, kapufák, blokkok. De végre olyan meccset játszhattunk, ahol mi diktáltuk a tempót, és gyorsan játszottunk."

VÉGE! 14-8 (5-2, 3-2, 2-2, 4-2)32' Zúg a Szép volt, csajok! Közben Molnár újabb védése. Tóth lehúz egy távoli ejtést, aztán le is megy az óra. Könnyed szegedi sikerrel zárul a női vízilabdás szezon. 31' Elmegy a vendégek támadóideje, de felúszáskor kontrát fújnak a sporik a Szegedre. Időt kér azonnal az ASI. Porvay lövése utat is talál a kapunkba, 14-8. Kecskés centerben, nem bír három emberrel. 30' Lengyel Anett lövése túlcsorog a kapuson, de nincs benn, mutatja a spori. Ezzel nem mindenki ért egyet. Aztán jó védekezés és labdaszerzés után Dalmády Szandra elől, a cséká most sem hibáz, 14-7! 29' Ipacs lökete kacsázik, véd Tóth. A túloldalon Menczinger is. Ipacs nagy lövése a felsőlécen csattan. 28' Ipacs nem szédült meg a találattól, gyorsan átlő az átlóba, 12-7. Dalmády Szandit szerelik. Tóth labdát szerez. Dalmády Szandra elől ragad, kapja a labdát, nem is hibáz, 13-7! 27' Dalmády Szandra remekül bekkel, labdát is szerez. Dorottya lövése nem ér el a kapuig, Ipacsot találja fejbe. 26' Miklós remek lövését védi Molnár kapus szépen. Török bombáz, blokkról ki. Lengyel Dorottya a rosszkézről suhint-pattint, 12-6! 25' Molnár Zsófia Anna a vendégek kapujában. Ráúszás, Doktor és Miklós elhozzák. Dalmády Petra szépen látja meg az üres sarkot és még szebben ejti be a labdát 5 méterről, 11-6! Ipacs ejtése a felsőlécet találja el. Begyűjtik a kipattanót, aztán kontra. III. negyed: 10-6 (5-2, 3-2, 2-2)24' Bodócs centerből azonnal kapura húz, Tóth káprázatosan véd! Árkosy kapásoldalról, védi Menczinger az erős lövést. Ipacs hét méterről a rövid felsőt kilövi, 10-6 a szünet előtt egy másodperccel. 23' Ismét jó védekezés, elől pedig Miklós lövése csaknem besurran a kapus hóna alatt, de most elcsípi, nem úgy, mint az első gólnál. Időt kér az ASI. Dalmády Petrát küldik ki Gazdagról, ASI-fór. 22' Török átlövését simán védi Tóth. A túloldalon hatalmas örömsikolyok az újabb védésnél, majd még nagyobb, amint Ipacs belövi az 5. ASI-gólt, 10-5. 21' Jó védekezés. Menczinger védése hatalmas tapsot kap a vendég kispadról. 20' Gazdag távoli lövését Tóth ismét hárítja. Megy előre a csapat, de kontra, jöhet az ASI. Tóth menetrendszerű védése. Kapásszélről a rosszkézszélre megy a Lengyel-játék Dominikától Anettnek, de kapufát lő a kisebbik testvér. 19' Tóth ismét nagyot véd! Elől eladjuk a labdát. 18' Kontra, aztán a mieink ellen is. Ipacs lő távolról, Tóth Eszter véd. Herczeget küldik ki, aztán fórban Porvay ellen ötméteres. Lengyel Dominika bevágja a büntetőt, 10-4! 17' Elhozza a labdát ismét a Szeged! Miklósról Sajbent szórják ki centerben. Árkosy Lilla gyorsan ki is használja! 9-4! II. negyed: 8-4 (5-2, 3-2)16' Lengyel Dorottya a hosszú kapufát találja el, de Dalmády Szandra begyűjti a kipattanót. Lengyel Dominika bombáját kornere védi a kapus, aztán kontra, aztán szünet. 15' Aztán labdaszerzés, de kontra. Ismét megvan a laszti. Dalmády Petra remek távoli bombáját üti ki Menczinger. Jön az ASI, de kontra. 14' Török távolról, ez is felsőléc, begyűjti a kipattanót a Szeged. Visszaúszás, Gazdagot szórják ki, időt is kér azonnal Lakó mester! Járatás után Miklós küldi kapura, hosszú kapufa, de centerben Lengyel Anetthez megy a laszti, aki be is pöccinti! 8-4! 13' Miklós nagyot harcol centerben, hiába jó a passz, víz alá viszi a labdát. Jó a védekezés, visszaúszáskor Kerekest küldik ki. Lengyel Dorottya átlövése nem is téveszt célt, 7-4! Időt kér az ASI. 12' Fór, Gazdag ki, de a labdát eladja a Szeged. Dalmády Szandra húzza át magát Gazdagon, hiába szerez labdát, de a szabaddobás után megvan. 11' Kerekes a kapásoldalról, Tóth hárít. Lengyel Anett úszik meg, de ejtését lehúzza a vendég kapus. Porvay lövése csúszik be a bal alsóba, 6-4. 10' Védekezz! - szól a vezérdrukker megafonja, és a csapat védekezik is. Miklós küzd centerben a lasztiért, kiharcol egy ötméterest. Dalmády Szandra az ítélet végrehajtója, hibátlan! 6-3! 9' Elhozza a Szeged, de el is adjuk. Ötméteres, Török beveri, Tóth a másik irányba vetődött, 5-3. Palotást küldik ki, de mellé megy a lövés. I. negyed: 5-28' Gazdag egyedül kevés három hazai védő között. A túloldalon Lengyel Dorottya harcos a kapásszélen, beverekszi magát és a rövidbe lő! 5-1! Centerből szépít Gazdag, beleér Tóth, menteni már nem tud, 5-2. 7' Gabulát szórják ki, előnyben Dalmády Petra távoli ejtése landol a bal alsóban! 4-1! Jó hazai védekezés után eladott labda elől. 6' Tóth remekül jön ki egy centerbejátszásra, aztán kontra a felúszáskor. A drukkerek egy pillanatra sem állnak le - a kupabronzérmes alakulat meg is érdemli a szurkolást! 5' Lejár a fór, amikor Porvay a rosszkézszélről gólt szerez, mielőtt a hazai cséká odaérne. Kontra itt, kontra ott. lengyel Dorottya fölé suhint középről. 4' Miklós úszik meg, de jól jön ki Menczinger kapus. Porvay közeli lövését kornerre tolja Tóth. Dalmády Szandrát állítják ki. 3' Gazdagot szórják ki. Dalmády Petra gondol egyet, óriási átlövése a jobb alsóba csapódik! 2-0! Gzadag gyenge ejtése centerből a hosszú kapufán landol Megúszik Lengyel Dorottya, 3-0! 2' Dalmády Petrát szórják ki, Ipacs tűzi kapura a labdát, de a felsőlécen csattan. Visszaúszáskor szegedi fór, időt kér Lakó Gábor. Árkosy remek lövése átmegy a kapuson, 1-0! Gazdag csavar centerből, véd Tóth kapus. 1' Elhozza a Szeged a labdát. Centerből Miklós teszi kapura, véd Menczinger. 10.55: Túl az utolsó taktikai megbeszélésen. Az első dobdübörgés, fogadkozások. És rákezd a drukkerhad. Hamarosan kezdünk! 10.50: Megérkezett egy ötfős szegedi ultrakülönítmény, szurkolás is lesz! 10.45: Javában melegítenek a lányok a SZUE családias légkörében. 10.40: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat a SZUE-ból, ahol rövidesen kezdődik a szegedi női csapat idei utolsó bajnokija, az ellenfél a sereghajtó Angyalföldi Sportiskola együttese. Kezdés: 11 óra! Beharangozónk itt olvasható!