Vízilabda: nem jutottak kupadöntőbe a Csongrád megyei lányok (FRISSÍTVE!)

2013. november 15., péntek
dunaujvaros-szentes_mvlsz

Gyenge kezdés után csaknem sikerült a feltámadás a szentesi pólós hölgyeknek a Dunaújváros ellen a szolnoki kupaelődöntőben, míg a szegedieknek csak az utolsó negyedben volt szerencséjük, s így tisztes eredményt értek el az Eger ellen.

A péntek a hölgyeké a szolnoki vízilabda magyar kupa négyes döntőjében - a gyengébbik(?) nemnél két Csongrád megyei alakulat is érintett volt a final fourban, akárcsak három esztendeje, amikor a döntőben a szentesiek diadalmaskodtak a szegediek felett. A kora este folyamán előbb a szentesi lányokon volt a sor, hogy kiharcolják a vasárnapi finálét a Dunaújvárossal szemben.

Tóth László

tanítványai beragadtak a rajtnál, Menczingerék 2-0-ra elhúztak, s csak emberelőnyből sikerült szépítenie

Rácz Daniellának

(2-1). A folytatás azonban nem sikerült, az első negyed végére a jobban koncentráló, s mezőnyben összeszedettebb Mihók-csapat 5-1-es előnyre tett szert. A második játékrész elején egy büntetővel már 6-1-re mentek a Duna-mentiek, eldőlni látszott a találkozó idejekorán. Ám összeszedte magát a Kurca-parti alakulat, s kihasználván a sorra befújt emberelőnyöket

Gémes Anett

, valamint a holland légiós

Catharina Hendrica van der Sloot

duplázásával a szünetre 6-4-re felkapaszkodtak. A második félidei rajt azonban ezúttal sem sikerült, hármat szórt, egyet büntetőből a Dunaújváros, ám Gémes,

Kövér-Kiss Réka

Győri Eszter

parádés akciógólokkal tartotta életben a szentesi reményeket, sőt, kis szerencsével egészen felkapaszkodhattak volna a záró játékrészre (9-7). A negyedik negyed első felében kétszer betalált a Dunaújváros a második félidőre beálló görög

Stefania Terefou

kapujába, s ezzel nagyon nehéz helyzetbe került a Csongrád megyei alakulat, hiszen 5 perc állt rendelkezésére Győriéknek, hogy négygólos hátrányt dolgozzanak le (11-7). Nem jöttek az oly fontos fórok, ám Győri és Kövér-Kiss két góljával két perc alatt felére csökkentette a hátrányt a Szentes (11-9). Éledeztek a remények, majd 130 másodperccel a vége előtt kis aludt lángjuk: a görög kapus ellen befújt büntetőt

Menczinger Kata

kíméletlenül értékesítve 12-9-re módosította az állást, és eldöntötte a találkozót. Két másodperccel a vége előtt még egy emberelőnyt kihasznált Győri, de ezzel csak saját statisztikáját tudta javítani, 12-10-es diadalával a Dunaújváros jutott a döntőbe. A Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem csapata a ZF-Eger ellen szállt vízre - az esélytelenek nyugalmával, hiszen

Lakó Gábor

tanítványaitól óriási bravúrnak számított volna, ha akár csak megszorongatják a bajnokot. A válogatott játékosok sorával felálló hevesiekkel az első percekben partiban voltak a Tisza-partiak,

Gangl Edinának

még ziccert is kellett fognia

Lengyel Dorottya

megúszása után. Első emberfórját aztán gólra váltva megszerezte a vezetést az eger, amit nem sokkal később növelni is tudott (2-0). Támadásban sorra kihagyta lehetőségeit a szegedi egység a folytatásban, s ezt büntetve a negyed végén harmadszor is zörgött

Tóth Eszter

kapujának hálója. A második játékrészben megúszás után tovább nőtt az egri előny, majd egy kihagyott fór után

Dalmády Szandra

szépített büntetőből, megszerezve a szegediek első találatát (4-1). Nem sikerült azonban tovább kapaszkodni:

Pengő Nikolett

,

Somhegyi Noémi

Pócsi Bianka

dupláztak, félidőben 7-1-re ment az Eger. A nagyszünet után

Czigány Dóra

is duplázott, méghozzá büntetőből, s miután továbbra is kimaradtak a szegedi lehetőségek és egy újabb emberelőny, Somhegyi már harmadik gólját szerezte, s betalált az angol

Francesca Clayton

is (10-1). Ezután

Miklós Dóra

fél perc alatt két akciógóllal kozmetikázott az eredményen, ám emberelőnyből ismét betaláltak a hevesiek (11-3). A negyed végén a szegediek büntetőt is hibáztak, akárcsak az utolsó felvonás elején, amit gyors gólváltás követett, Czigány szabaddobásgóljára 20 másodpercen belül Lengyel Dorottya válaszolt (12-4). Pócsi harmadik találata után aztán megrázta magát a Lakó-csapat a tét nélküli hajrában, s

Lengyel Anett, Dalmády Petra

, majd Lengyel Dominika akciógóljaival zárkózott a Tisza-parti egység, sőt, miután az ellenfél büntetőt hibázott, Lengyel Anett még két gólt szerzett az utolsó percben (13-9). A lényegen, azaz az egriek döntőbe jutásán ugyan ez nem változtatott, ám az utolsó negyedet így is 6-2-re nyerte a bajnoki címvédő ellen a Szeged, ami megsüvegelendő teljesítmény. A vasárnap délutáni fináléba így a Dunaújváros és az Eger, azaz a jelenlegi bajnokság két legerősebb csapat jutott. A harmadik helyért nem rendeznek mérkőzést.