Labdarúgás: legyűrte a Vásárhely a hősies SZVSE-t + FOTÓK

2013. november 9., szombat
szvse_hfc_mj15

Hozta a kötelezőt a Vásárhely a Vasutas-stadionban a hősiesen védekező SZVSE ellen, amely a hajrában az egyenlítéstől sem állt távol.

Labdarúgó megyei I. osztály 13. forduló:

Szegedi VSE - Hódmezővásárhelyi FC 0-1 (0-1)

Szeged, SZVSE-stadion, 100 néző. Vezette: Kócsó Tibor Zsolt (Bartucz Tamás, Szeri Tamás)

SZVSE:

Szabó G. - Busa, Báló, Hegyesi (Mazula 46'), Nagypál, Szántó, Tanács, Kiss B., Simon I., Jánk (Terjék 58'), Bagi (Strack 82').

Berki István.

HFC:

Nagyistván - Jesenszki, Antal, Kökény, Marton, Keller Z. (Király 90'), Varga R., Konc A., Varga M., Hatvani J. (Rácz 60'), Szabó M. (Huszka 76').

Dezső Ferenc.

Konc (28')

Jánk (21'), Strack (83'), Busa (89') ill. Hatvani (43'), Marton (61'), Varga M. (64'), Kökény (84'). Berki István:

"A mérkőzés végeredménye miatt kicsit szomorú vagyok, hiszen egy jól eltalált pontrúgással győzött le minket a listavezető. Jelenlegi nehéz helyzetünkben úgy gondolom mindent megtettünk azért, hogy egyenrangú ellenfele legyünk a Hódmezővásárhelynek, s úgy érzem, helyenként azok is voltunk. Le a kalappal a játékosaim előtt, mert nagyon becsülettel és tisztességgel küzdöttek, a második csapatból érkezett segítség is maximálisan odatette magát. Úgy érzem, egy pontot megérdemeltünk volna ezért a küzdelemért."

Dezső Ferenc:

"A két csapat között nem ekkora a különbség - úgy látszik, mazochisták vagyunk..."

90+2'
Simontól remek labdát kap Kiss Balázs, 24 méterről a rövid felsőre teker, éppcsak védeni tud bravúrral Nagyistván. A szögletre feljön Szabó kapus is, letarolja Ráczot, megússza lap nélkül. Vége.
90+1'
Egy perc ráadás. Fura ezt leírni, de a hajrában nyom a SZVSE.
90'
Keller helyett Király a vendégeknél.
89'
Busa is begyűjt egy lapot a félpályán.
88'
Szöglet után Tanács fejel fölé, de már lökés miatt kifelé szabadrúgás.
87'
Simon bedobása után újabbal jöhet a SZVSE. Mazula félfordulattal húzza hátra a labdát, szép íve van, Nagyistván épp csak fölé üti!
84'
Kökény tartja fel Strackot, sárga.
83'
Strack első megmozdulásával gólhelyzetben, majd ütközik Nagyistvánnal, sárga és ápolás.
82'
Strack Bálint jön a Vasutasnál, sérülés miatt a túloldalon megy ki Bagi.
81'
Az 547. vásárhelyi szöglet is teljesen eredménytelen.
80'
Beívelt újabb vásárhelyi szöglet, az ötös sarkáról vágja fölé egy piros mezes.
78'
Keller az alapvonaltól emel be a berobbanó Varga Máté megelőzi Szabó kapust, de mellé stukkol. Folyamatosan nyom a HFC.
76'
Huszka érkezik a HFC-nél, Szabó Márk helyett.
75'
Bagi lő kapura balról 15-ről, Nagyistván leszedi
73'
Szinte minden vásárhelyi attak Szabó kapusnál ér véget. Szabó Márk próbálkozik egy betöréssel, Báló szereli.
69'
Továbbra is hősiesen védekezik a SZVSE. Pár vendégdrukker kezdi számon kérni a játékot kedvencein. Szó mi szó, nem szakadnak meg a vezetés tudatában, elég könnyelműek a vásárhelyi támadások. Persze, így is be lehet gyűjteni a kötelezőt, de van még hátra húsz perc.
67'
Busa lerántásért megússza a lapot. Varga Máté balról lövi be a szabadrúgást, Szabó kapus rosszul jön ki, de kivágják a védők a bogyót.
65'
Varga Máté remek passza után Konc ugrik ki, de Báló Martin beéri, aztán szereli.
64'
Varga Máté is begyűjt egy sárga cédulát.
61'
Marton Bence vágja fel a kezdőkörben Busát, sárga.
60'
Cserél a HFC: Hatvani helyére Rácz Dezső érkezik.
58'
Terjék érkezik csereként a hazaiaknál, ha jól látjuk Jánk Tamás helyett. Busa feljebb húzódik jobb bekkből.
56'
Újabb vásárhelyi szöglet után hozza ki a labdát a SZVSE. Ismét nagy taps, Rácz jön vissza a melegítésből.
54'
Kétségbeesetten védekezik a SZVSE, beívelt szöglet után pedig pattog a labda fejről, hátról, lábról, talán még kézről is, de végül kihozzák.
51'
A meccs helyzetét a SZVSE hagyja ki! A csereként beállt Mazula durrant kapura a 16-oson belülről balról 14 méterről, kipattan Nagyistvánról, Bagi elé pattan, aki 7 méterről fölé vágja a fekvő kapus felett...
50'
Busa ismét beragad, Varga Máté jól ugrik ki, keresztbe lő mellé ziccerben.
49'
Hatvani most jó ütemben ugrik ki, Busa ragad be, de szögletre mentenek a kapura törő csatár elől.
47'
Szabó Márkot lesen intik le, amint kiugrik a bal oldalon a hazai 16-oson belül, de Busa is jó ütemben csúszik be.
46'
A SZVSE kezdi a második félidőt.
46'
Hegyesi Zsolt helyett Mazula Zoltán áll be a szünetben a SZVSE-nél.
Úgy tudjuk, a Volán a szünetben 7-0-ra vezet a Nagymágocs ellen a Felső Tisza parton.Az első félidő végére egészen leült a meccs, gólja óta a Vásárhely nem nyom annyira mint előtte, igaz, gólveszély csak elvétve akadt a korábbi lehetőségeikben is. Vezetésük reális, de ha így folytatják a második félidőben is, akkor aligha fogják agyonverni az egyre lelkesebben védekező, de támadásban teljesen tehetetlen, jelenleg jóval gyengébb SZVSE-t. Összevetve a Volán vagy az UTC győzelmeivel, a Vásárhelynek sem ártana nagy gólarányú diadalokat szerezni - persze, ha egy csapat minden meccsélt nyeri a bajnokságban, akkor tökmindegy a gólkülönbség...SZÜNET!
45'
Kócsó spori lefújja az első 45 percet.
43'
Hatvani ugrik ki, a védője elesik előtte, , lökés miatt leinti a spori, és kioszt egy lapot a vásárhelyi támadónak.
42'
Egy kétséges les után egy egyértelműt is leint a spori. A vásárhelyi drukkerek fele egyetért, másik fele nem.
41'
Busa belejött a védőszerepbe? Húsz méteren keresztül remekül fedezi a labdát Szabó Márkkal szemben a saját ötöséig, majd kiterelné taccsra, Szabó mégis begyűjti, de Busa azután is levédekezi és szereli.
37'
Hatvani sarkaz vissza szorongatott pozícióból a hazai alapvonalnál, Varga Máté teker be középre, de fölé száll a laszti a kapunak.
33'
Nagypál mellett nem tud elmenni Varga Máté, megússza lap nélkül a SZVSE védője.
32'
Hegyesi szépen dekázgat a lasztival, három védőn is átmegy, de aztán rosszul indítja be Bagit.
31'
Szöglettel felérő vásárhelyi szabadrúgás, Szabó Márk a hosszún, kissé lecsúszik a fejéről, mellé.
28'
GÓÓÓL! 0-1! Kecsegtető a szög, 16 méter, szinte a vonalról, majdnem középről, Konc nekifut és kilövi a bal felsőt, ezt még Szabó sem foghatja, 0-1!
27'
Konc indul meg a bal oldalon, kijön Szabó kapus, emel a támadó, de a hórihorgas portás leüti a labdát, szögletre tereli egy bekk. Azt meg szabadrúgásra cserélik, a 16-osról jöhet a HFC.
25'
Hegyesi kissé tanácstalanul tekeri kapura a 18-20 méteres szabadot balról, méterrel fölé.
24'
Hegyesi szabadrúgása a kezdőkörből, Bagit lökik fel a 16-osnál, 25 méterrel előrébb lép a SZVSE.
23'
Közben Hatvani játékra jelentkezik, vissza is térhet.
22'
Keller 18 méteres szabadrúgásába egy védő beleér, szöglet. Aztán a megszokott hétmérföldes kirúgás. Közben nagy taps a lelátóról, Rácz Dezső megy el melegíteni.
21'
Remekül lódul meg egy indítással Varga Máté, a visszafutó Jánk elüti, sárga.
19'
Hatvaninak lépnek oda keményen a kezdőkörben, ápolás után lebiceg egyelőre. Mégsem szabálytalanság történt, mert a SZVSE jön.
18'
Vásárhelyi bedobás után a hosszú kapufától Szabó Márk fejel keresztbe vissza, de ott nincs piros mezes.
16'
Kiss Balázs nagy bedobása után Simon lő a 16-osról, de levágódik a labda.
15'
Hatvani és még két vásárhelyi tör kapura a visszafutó védők között, a lapos lövés kijön a kapusról, Hegyesiről pattan vissza, rávetődik Szabó Gergely. Aztán úgy kirúgja, hogy még a vendégdrukkerek is elámulnak rajta...
14'
Busa mellett esik el a 16-oson belül Szabó Márk, Kócsó játékvezető nagyvonalúan továbbot int. Nagypál csúszik el a lerohanó Varga Máté mellett, aki kiviszi a lasztit.
12'
Konc Adrián balról emel be a kapu elé, Szabó kitenyereli mezőnybe. A labdatartás nagyjából 80%-20% lehet a vendégeknek, ez persze, ismerve a hazaiak jelenlegi helyzetét, nem is meglepő.
10'
Kivág egy hazaadást Szabó kapus, visszafejelik, Hatvani lesen ugrik ki, sípszó után hiába emel a kapuba.
7'
Szabó Márk küldi el egy csellel a most jobb bekk Busa Bencét gyufáért a hazai 16-os jobb sarkánál, majd onnan lő, Szabó kapus véd.
6'
Hatvani nagyon gyors, az alapvonalnál Báló csúszik be, szöglet. Hegyesi sebességét jellemzi, hogy miután kifejeli a szögletet, Bagi mögé ő ér fel második embernek támadásban.
5'
Kiszabadulva a meddő vásárhelyi nyomásból Bagi próbálja zavarba hozni a pirosak védelmét, sikertelenül.
2'
A beívelés után össze-vissza pattog a labda a hazai ötösön belül, csak a SZVSE nagy szerencséjére nem került piros mezes lövőhelyzetbe. Szabó Gergely kirúgása Nagyistvánig száll.
1'
A Vásárhely kezdi a meccset. Fél percet kellett várni az első vendég szögletre.
13.45: Előkerültek a sporik! Át kellett öltözniük feketébe, mivel eredetileg sárgában voltak, mint a hazaiak. A csatakiáltásokkor kiderül, több a vásárhelyi drukker, mint a hazai. Most már tényleg kezdünk! 13.40: Úgy néz ki, rövidesen kezdünk! 13.35: A hazaiak sárga mez, indigókék nadrág és hasonló árnyalatú sportszárból álló szerelésben, a vendégek tiszta pirosban lépnek pályára. A lelátói hangok alapján népes vásárhelyi szurkolótábor fogja buzdítani kedvenceit. 13.30: Kis csúszással jöttek ki a felek melegíteni, így pár perc csúszással kezdünk. 13.20: Hogy a hazaiak mennyire foghíjasak, jól jelzi, hogy Busa Bencét és Hegyesi Zsoltot a védelembe tette, a hézagokat pedig a megyei III. osztályú alakulatból volt kénytelen feltölteni Berki István. Kollégájának, Dezső Ferencnek viszont az összeállítást böngészve sokkal kedvesebb gondja akadt, nevezetesen legjobbjai közül kit pihentessen a kispadon csereként: Vasas Gábor kapus, Huszka Milán, Rácz Dezső, Huszár Lajos, továbbá Szakál Attila és Király Dávid várnak bevetésre 13.15: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat a Szegedi Vasutas stadionjából, ahol már javában melegít a SZVSE foghíjas, és a Vásárhely bivalyerős csapata. Kezdés: 13.30! Beharangozónk itt olvasható!