Kosárlabda NB I/B: Kikapott a MAFC-tól a foghíjas Kosársuli

2013. november 17., vasárnap

Elszenvedte első vereségét az EnterHód Vásárhelyi Kosársuli gárdája. A három játékosukat nélkülözni kényszerülő vásárhelyiek az NB I/B keleti csoportjának hatodik fordulójában a főváros egykori patináns csapatától, a MAFC-tól kaptak ki tíz ponttal.

Baljós előjelekkel készülődött a vásárhelyi együttes az első fővárosi fellépésére, hiszen a kezdősorban is meghatározó játékosnak számító

Czibere Zoltán

a Honvéd elleni hazai találkozón térdszalag sérülést szenvedett, így nem léphetett pályára. Czibere mellett hiányzott a rutinos

Nyilas István

is, akinek edzőként Szombathelyen volt fellépése a SZEDEÁK junior csapatával, de nem számíthatott a csapat

Szilágyi Lászlóra

sem. A találkozót a fővárosiak kezdték jobban (3. perc: 7-3, 6. perc: 11-5). A vásárhelyiek nehezen találták a ritmust, így a Honvédtól átigazolt Tursics kosarával a 7. percben már tíz pont (17-7) volt a hazaiak előnye. A negyed vége felé

Vas Péter

eredményessége révén zárkózott a Kosársuli (9. perc: 19-11), de ennél a hét pontnál nem sikerült közelebb kerülniük. A második negyedben

Lakosa

pontjaival gyorsan visszaállt a tíz pontos különbség (11. perc: 25-15), de Drahos két triplájával négy pontra feljött a Kosársuli (25-21). A pontokban gazdag negyed igen izgalmassá tette a mérkőzést (13. perc: 31-21, 15. perc: 33-27). A negyed második felében

Marinkovic, Gruda

Drahos

pontjaival ismét felzárkóztak a vendégek (18. perc: 38-35), sőt Drahos büntetőivel a szünet előtti utolsó percben egyenlítettek is (41-41). Három pontos fővárosi előnnyel kezdődött a második félidő és néhány percig Vas és Gruda révén még tartotta a lépést a hazaiakkal a vendégcsapat (22. perc: 46-45), de ezt követően közel öt perc alatt mindössze két pontot dobtak a vásárhelyiek és így a hazaiak jelentősen elhúztak (28. perc: 67-50). Az utolsó negyed elején Lakosa kosarával már húsz pont fölé nőtt a különbség (31. perc: 73-52) és ez percekig meg is maradt (36. perc: 80-59). A végére már kissé kiengedő hazaiak ellen 9 pontra feljöttek Grudáék (39. perc: 80-71), de az egyenlítésre már annak ellenére sem volt esélyük, hogy a vásárhelyieknél játszott a mezőny legjobbja, Vas Péter személyében. Veresége ellenére a Kosársuli megtartotta első helyét a tabellán és legközelebb a fordulóban meglepetésre hazai pályán vereséget szenvedett egrieket fogadják a Hódtói Sportcsarnokban.

Kosárlabda NB I/B keleti csoport, 6. forduló:

MAFC - EnterHód Vásárhelyi KS 85-75 (22-15, 22-26, 27-11, 14-23)

Budapest. Vezette: Szalai Zs., Benedek Z., Bagi B.

MAFC:

Tursics 10, Fekete Cs. 14/9, Lakosa Zs. 14/3, Misek L. 13/3, Csapai P. 8.

Gorzsás K. 5, Fodor K. 18/3, Vittay 3. Edzők: Dinnyés Attila és Garai Péter.

Vásárhely:

Drahos 18/6, Mócsai 2, Vas P. 24/12, Marinkovic 5, Gruda 13. Csere: Vejinovic 6/3, Kukla Zs. 4, Rostás I. 3, Rostás G. Edzők: Dr. Elek András és Utasi Gábor. A 6. forduló további eredményei: EKF-Eger-HÉSZ SE - Szolnoki Olaj KK U-23 77-79, Bp. Honvéd SE - Tiszaújvárosi Tisza TV Phoenix KK 81-71, MKB-Euroleasing Vasas - Nagykőrösi Solymok KE 89-72, Debreceni EAC - Óbudai Kaszások 91-63, Konecranes-Salgótarjáni KSE - Mercedes-Benz Gyár KA 68-76.