Kézilabda: sima szegedi győzelem Mezőkövesden

2013. november 9., szombat
pick_gyongyos_mj01

Különösebb megerőltetés nélkül hozta a kötelezőt a Pick Szeged a Mezőkövesd otthonában.

Öt perc alatt 5-0-ra húztak el a vendégek Mezőkövesden, s a tendencia nem is módosult, a szünetben 20-11-re vezettek a Tisza-partiak. Bár a fordulás után többször is fel-felkapaszkodtak a hazaiak 7-8 gólra - a Pick is vezetett többször is tízzel - a vége kilencgólos szegedi győzelem maradt 34-25 arányban. A spanyol szélső,

Parrondo

kiemelkedő teljesítményt nyújtott hét találatával, mellette egyenletesen oszlottak el a társak között a további gólok, azaz a Pick igazi csapatként gálázott Mezőkövesden, egy remek ellenféllel szemben. Következő alkalommal november 15-én, este 18 órától Cegléden szerepel a Pastor-legénység.

Férfi kézilabda NB I 11. forduló:

Mezőkövesd KC - Pick Szeged 25-34 (11-20)

Mezőkövesd, 700 néző. Vezette: Medve Róbert, Nagy I. László.

Mezőkövesd:

Kovács - Benis 4, Grünfelder 2/1, Trivkovics 3, Dobó 3, Kleis, Szepesi 1.

Kiss (kapus), Szűcs 3, Kurbely 5, Gyuris 2, Kovács, Molnár 2, Nyitrai.

Avar György.

Pick Szeged:

Tatai - Parrondo 7, Balogh 3, Mindegía 2, Zubai 3, Ilyés 1, Kekezovity 3.

Mikler (kapus), Larholm 2, Blazevic, Vadkerti 1, Ancsin 3, Sulc 4/2, Gidai 3, Vranjes 2, Hegedüs.

Juan Carlos Pastor.

2/1, ill. 5/2.

6 perc, ill. 10 perc.