Kézilabda: eggyel verte a Pick a Benficát

2013. november 24., vasárnap
pick_gyongyos_mj01

A Pick Szeged 25-24-re nyert a portugál Benfica otthonában a férfi kézilabda EHF Kupában, a 16-os középdöntőbe jutásért rendezett első mérkőzésen.

Az első játékrészben a két gárda felváltva vezetett, fej-fej melletti küzdelmet hozott a játékrész, amely szűk vendég előnnyel zárult. A második félidőben sokáig két góllal vezetett a Pick, majd fokozatosan ellépett ellenfelétől, s a 49-50. percre már 7 gólosra hízott a különbség (24-17, 25-18). Az utolsó tíz percre azonban

Tatai Péter

bravúros védései ellenére gyenge produkcióval rukkoltak elő a Tisza-partiak, így váratlanul szoros lett a meccs vége, azonban így is egygólos előnnyel várhatja

Juan Carlos Pastor

együttese a november 30-i visszavágót. A Tisza-partiak a 2004-ben elhunyt

Fehér Miklósra

, a Benfica egykori labdarúgójára is emlékeztek a túra során. A csapat még a péntek esti edzés előtt megkoszorúzta Fehér Miklós szobrát, a szegedi visszavágóra pedig meghívták a futballista szüleit, és az édesapa végzi majd el a kezdődobást.

Férfi kézilabda EHF-kupa, 3. forduló, 1. mérkőzés:

Benfica (portugál) - Pick Szeged 24-25 (13-14)

Lisszabon 600 néző. Vezette: Lopez, Ramírez (spanyolok).

Benfica:

Álamo - Carneiro 3, Costa 3, Carmo, Areia, Pedroso 8, Oliveira 3.

Ferreira (kapus), Csernov 2, Semedo 2, Pereira 2, Carvalho.

Luis Gomes.

Pick Szeged:

Mikler - Parrondo 3, Ancsin 2, Mindegía 4, Zubai 2, Ilyés, Kekezovity 1.

Tatai (kapus), Larholm 1/1, Blazevic 1, Sulc 4, Vadkerti, Balogh 7, Vranjes, Gidai.

Juan Carlos Pastor.

1/-, ill. 2/1.

4 perc, ill. 4 perc.