Vízilabda: nem sikerült borítani a papírformát az OB I/B-ben

A vízilabda OB I/B 6. fordulójában a csoport legjobb két csapata ellen szállt vízbe megyénk két gárdája. A szegediek nagy küzdelemre késztették ugyan a bajnoki cím első számú esélyesét, az Újpest VUSE-t, míg a vásárhelyiek a második negyed közepéig tartották a lépést a második helyezett Neptun VSC ellen, de ezúttal egyik csapatunknak sem sikerült borítani a papírformát.

Szegeden a négy mérkőzés után is hibátlan mérleggel rendelkező újpestiek kezdtek jobban és a második negyed közepéig egy-két góllal vezettek is a vendégek. A negyed hajrájában Sánta Dániel előnyből lőtt góljával utolérte a fővárosiakat a hazai gárda, de a nagyszünetre a vendégek vonulhattak egygólos előnnyel pihenőre. Szünet után két góllal elhúzott a lila-fehér együttes, amelyet a remekül játszó Dávid Zoltán (7 gólt lőtt) és Benczúr Márton (5 gólig jutott) gólerős játékával előbb négyre, majd a negyedik negyed közepén már hat gólosra növelték a vendégek, akik végül megérdemelten nyerték meg a találkozót.

Férfi vízilabda OB I/B “B” csoport 6. forduló:

Szegedi Vízipóló Suli – Újpest VUSE 12-16 (2-3, 4-4, 3-5, 3-4)
Szegedi Sportuszoda. Vezette: Füzesi Zs., Kovács Cs. T.
SZVPS: Balogh Á. – Varga P. 1, Vincze M., Lehmann I., Sánta D. 2, Jansik 4, Németh Z. 2. Csere: Éles V. 1, Török A., Lakatos M. 2, Tóth D., Szabó II. Z., Makra Zs. Edző: Éles Vilmos.
Gólok emberelőnyből: 4/12, ill. 3/13.
Gólok büntetőből: 1/1, ill. 3/3.

A vásárhelyiek remekül kezdtek a jóval esélyesebb fővárosiak otthonában, hiszen Szabó János előnygólját követően Barna Tamás előbb akcióból, majd büntetőből is betalált. A negyed végére a hazaiak egyenlíteni tudtak ugyan, de a második negyed közepén ismét vezetni tudtak a Bertók-tanítványok. A folytatásban azonban már egyre jobban kijött a két csapat közötti különbség és kilenc perc alatt hét gólt lőtt zsinórban a Neptun. Az utolsó negyedben is a hazaiak akarata érvényesült és végül fölényessé tették győzelmüket.

Neptun VSC – Hódmezővásárhelyi VSC 19-9 (3-3, 5-2, 5-1, 6-3)
Budapest, hajós Alfréd uszoda. Vezette: Tordai G., Homonnai D.
HVSC: Arany S. – Szabó J. 2, Varga M., Pölös G., Orosz R., Kristó V., Barna T. 5. Csere: Balog Z. (kapus), Kapu T., Gallyas, Csuka F., Fodor Á., Vígh Cs., Könyves. Edző: Dr. Bertók Gyula.
Gólok emberelőnyből: 3/7, ill. 2/8.
Gólok büntetőből: -, ill. 1/2.

A 6. forduló további eredményei: Csabai Csirkefogók VK – Szolnoki VSK 13-15, Debreceni EAC – Kanizsa VSE 10-18. A Debreceni Civis PVSE szabadnapos volt.