Női futball: visszavágott a Honvéd a SZAK-nak + FOTÓK, VIDEÓ

2013. október 17., csütörtök
honved_szak_010_szzs

Nem sikerült megismételni a korábbi hazai diadalt a Honvéd ellen idegenben, a fővárosiak - gyenge játékvezetés mellett - kettővel verték a Boszorkányokat.

A pont nélkül álló hazai csapat a sérült

Dénes Dorottya

nélkül is igyekezett megragadni az utolsó szalmaszálat, és nekirontott a szegedieknek. Az első negyedórában egyik csapat sem jelentett veszélyt a kapura, a mezőnyben folyt a küzdelem. A 16. percben

Szil Tünde

cselezte be magát a tizenhatos előterébe, de mielőtt lövőhelyzetbe került volna, felvágták. A szabadrúgást a sértett ívelte be, de az ezt követő kavarodás után üggyel-bajjal tisztáztak a védők. A 18. percben

Vachter Zsófia

csapott le váratlanul egy könnyelműen keresztbe passzolt labdára, majd

Staar Gabriellát

ugratta ki, aki lendületesen kapura törve az elvetődő

Földesi Lilien

mellett 15 méterről a rövid felsőbe vágta a labdát (1-0). A 24. percben egy hazaadott labdát

Aschenbrenner Réka

röviden rúgott ki a mezőnybe.

Szalai Ágnes

betörve a védők közé, mellre vette és maga elé tette a játékszert, majd 8 méterről rábombázta, azonban a hazai kapus egy bravúros reflexmozdulattal szögletre mentett. A 28. percben egy szegedi labdavesztést követően ismét

Staar Gabriellának

ívelték előre a labdát, aki az ötös sarkáról a kifutó Földesi mellett kilőtte a hosszú alsó sarkot (2-0). A 40. percben egy beívelt szögletből

Végh Emese

igyekezett a hálóba kotorni a labdát, azonban az elakadt az elvetődő kapusban. A kipattanóra

Lévai Nikolett

érkezett, és az üres kapuba fejelt (2-1).

honved_szak_006_szzs

A 48. percben a SZAK igyekezett kihozni a játékszert a védőzónából.

Harcel Boglárkára

passzolták fel a labdát, aki állva várta az átadást, így Vachter Zsófia megelőzte, és lendületből rávitte a falra, majd két védőt kicselezve leadta a jobbról mögüle érkező

Szvetlik Dórának

, aki az ötös sarkáról kíméletlenül kipókhálózta a hosszú felső sarkot (3-1). A 63. percben

Zimányi Kovács Anikó

szabadrúgásából beívelt, rendkívül ígéretesen kanyarodó labdát

Kovács Zsanett

két kézzel ütötte ki három támadó elől a büntetőterületen belül, ám Zsiga Gitta játékvezető a reklamáló játékosok és nézők kiáltozása ellenére is továbbot intett - döntésével bele is nyúlt a mérkőzésbe az indiszponált bíró. Támadásban maradt azonban Szeged, noha a Honvéd is vezetett elszórt kontraakciókat, de egyre jobban beszorultak az elkeseredetten támadó vendégekkel szemben. A 67. percben

Kasznár Annamária

lépett ki egy jó indítással a bal oldalon, majd visszapasszolt az érkező Végh Emesének, akinek lövése messze kipattant a mezőnybe. Szil Tünde begyűjtötte a labdát, majd 30 méterről rásuhintotta a kapura - az életerős löket csak centiméterekkel ment el a jobb felső sarok mellett. A 76. percben aztán ismét határozatlanságáról tett tanúbizonyságot a játékvezető. Egy bal oldalon futó szegedi akciót megakasztva a hazaiak kirúgták a labdát az oldalvonalon kívülre. Szil akarta elvégezni a bedobást, de érkezett Vachter Zsófia, aki egészen érthetetlen módon, szándékosan és rendkívül sportszerűtlenül megütötte a vendégek játékosát, aki a földre került. Elszabadultak az indulatok, az esetet követő kavarodás végén a szándékos durvaság ellenére a bíró csak a sárga lapot mutatta fel Vachternek, aki így megúszta a nyilvánvaló kiállítást.

honved_szak_009_szzs

A Honvéd többet tett a győzelemért, mert fegyelmezettebben és a mezőnyben valamivel pontosabban játszott, míg a vendégeknél sok gyenge teljesítményt, és rengeteg rossz passzt jegyezhettünk fel. A játékvezetés azonban kritikán aluli volt, Zsiga Gitta ítéleteivel nemcsak a kedélyeket borzolta, de a mérkőzés lefolyását is súlyosan befolyásolta. A szegedi focista hölgyek legközelebb szombaton 14 órától a bajnoki címvédő MTK ellen lépnek pályára a Felső Tisza parti stadionban.

Az MLSZ TV összefoglalója a találkozóról:

Női labdarúgó NB I 9. forduló:

Budapest Honvéd - Szegedi AK 3-1 (2-1)

Budapest, Bozsik József Stadion. Vezette: Zsiga Gitta (Budai-Pfeifer Renáta, Tóth Szabina)

Honvéd:

Aschenbrenner - Gál, Bíró, Kovács Zs., Maár, Szvetlik (Nagy S. 78'), Gaál-Szabó, Rőhberg, Vachter (Kovács N., 78'), Molnár R. (Kiser 86'), Staar.

Zacsovics Tibor.

SZAK:

Földesi - Harcel, Kardos, Lévai, Lipták, Szil, Patocskai (Burányi 66'), Szalai, Végh, Zimányi Kovács, Dudás (Kasznár 50').

Cserenkó Szabolcs.

Staar (18', 28'), Szvetlik (48'), ill. Lévai (40').

Rőhberg (60'), Vachter (76'), ill. Szil (20'). Zacsovics Tibor:

"Örülök, hogy megszakadt a rossz sorozatunk, és egy küzdelmes mérkőzésen végre itthon tudtuk tartani a három pontot. Úgy érzem, rászolgáltunk a győzelemre! Gratulálok az ellenfélnek!"

Cserenkó Szabolcs:

"Nehéz ellenféllel találkoztunk, amely a mai napon jobban játszott nálunk. Úgy tűnik, hogy a Honvéd lassanként kezd a mumusunkká válni! Két dolog van, ami miatt nagyon bosszús vagyok. Az egyik, az az, amiről mi edzők nem szoktunk beszélni egy mérkőzés után, főleg ilyen feldúlt állapotban, a másik a saját csapatom teljesítménye. Katasztrofálisan játszottunk! Nem azt nyújtották a lányok, amit előzetesen megbeszéltünk, és amit várok tőlük! Nagyon-nagyon messze voltunk önmagunktól..."