Női futball: harcos SZAK-kal csapott össze az MTK + FOTÓK

2013. október 24., csütörtök
szak-mtk_010_szzs

Harcosabban játszott itthon a SZAK az MTK ellen, mint augusztusban, s egy félidőn keresztül tartani is tudta a bajnoki címvédőt.

A mérkőzés az előzetes várakozásoknak megfelelően MTK-rohamokkal indult. A 2. percben

Csiszár Henrietta

lépett ki mélységből egy labdával, majd a jobb alsó sarokba helyezett (1-0). A gyors gól meghozta a hazaiak támadókedvét is. A 14. percben 30 méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutott a SZAK,

Dudás Diána

állt a labda mögé, ívelését mind a támadók, mind a védők elvétették, így a játékszer egyet pattanva becsúszott a meglepett

Szőcs Réka

lábai között (1-1). Felvette a kesztyűt ezután a hazai csapat, a gól meghozta a szegediek önbizalmát, akik sok futással és fegyelmezett játékkal igyekeztek ellensúlyozni az MTK technikai fölényét, így mezőnyben kiegyenlítettebbé vált a játék. Talán még "benne volt" a BL-meccs a pesti játékosokban, akik ebben az időszakban kifejezetten tompának tűntek. 16. percben

Pádár Anita

lépett ki középen egy jobb oldali indítással, levette a labdát, majd a becsúszó védőt becsapva tolt rajta még egyet, és fektében fölé durrantott. A 18. percben ismét Pádár kapott egy jó ütemű mélységi passzt, amellyel kilépett a védők közül, és az elvetődő

Földesi Lilien

fölött 8 méterről a léc alá vágta a labdát (1-2). A 48. percben Pádár igyekezett becsapni védőjét, aki nem bírt vele, és lerántotta - a megítélt büntetőt a sértett magabiztosan lőtte a hálóba (1-3). Három perccel később

Tatai Krisztina

szögletből szerzett fejeséből növelte tovább előnyét az MTK (1-4). Az 53. percben

Szalai Ágnes

igyekezett lefordulni egy labdával néhány méterre a tizenhatostól, de az őt üldöző

Demeter Réka

lebirkózta. A megítélt szabadrúgást

Szil Tünde

a sorfalba lőtte, majd a kipattanót ismét megsuhintotta, amely azonban újra elakadt az egyik védőben. A csereként beállt

Nagy Lilla

nagy kedvvel játszott, és egyre kevésbé tudták őt tartani a hazai védők: a 68. percben egy technikai hibát követően az MTK-hoz került a labda, amelyet átíveltek a jobb oldalon érkező Nagyhoz, és ő lépéselőnyét kihasználva nem hibázott, hanem a kifutó kapus mellett a hálóba helyezett (1-5). A 69. percben Szil Tünde szerzett egy labdát a középpályán, 25 méterről lövésre szánta el magát, de négy védő zárt össze előtte, így kipattant a játékszer - egyenesen az érkező Szalai Ágnes elé, aki beleállt a lövésbe, azonban Szűcs Réka könnyedén szedte le a labdát a jobb felsőből. A 81. percben

Zágor Bernadett

érkezett jó ütemben egy jobb oldali beadásra, keményen megfejelt labdáját azonban Földesi Lilien kapus bravúrral védte. A 89. percben Nagy Lilla futott be egy hosszúnak tűnő indítást, amelyet kiszorított helyzetben még be tudott löbbölni a kimozduló hazai kapus mellett, így az érkező

Méry Ritának

csak az üres kapuba kellett passzolnia (1-6). A 90. percben Szalai Ágnes és

Zimányi Kovács Anikó

is rástartolt középen egy ígéretes passzra, de zavarták egymást, így a védők nagy üggyel-bajjal felszabadítottak. Rá egy percre egy szép passzjátékot követően Szil Tünde tört be három védő között a tizenhatoson belülre, de az ötösről leadott lövését a jól kilépő Szőcs Réka gyors vetődéssel fülelte le a jobb alsó sarok előtt. Az eredmény végül nem változott, az MTK 6-1-es diadallal térhetett haza. A szegedi focista hölgyek legközelebb november 3-án, 15 órától vívják létfontosságú meccsüket az Újpest otthonában.

Női labdarúgó NB I 10. forduló:

Szegedi AK – MTK Hungária FC 1–6 (1–2)

Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Vereska (Borbás, Vízhányó).

SZAK:

Földesi – Harcel, Kardos, Lévai, Lipták, Szil, Patocskai (Burányi 55'), Szalai, Végh (Kasznár 55'), Zimányi Kovács, Dudás (Hethési 70').

Cserenkó Szabolcs.

MTK:

Szőcs - Tell, Tatai, Demeter, Pinczi, Hummel-Smuczer (Nagy L. 34'), Csiszár (Somogyi 73'), Palkovics, Pádár, Zágor (Méry 59'), Vágó.

Medgyes Péter.

Dudás (14'), ill. Csiszár (2'), Pádár (18', 48' - tizenegyesből), Tatai (51'), Nagy L. (68'), Méry (89'). Cserenkó Szabolcs:

"Őszintén szólva az első félidőben meglepett az MTK. Egy szerencsés góllal sikerült felzárkóznunk, majd a szünetben megbeszéltük azokat a problémákat, amik előjöttek az első félidőben. Úgy gondolom, hellyel-közzel eleget is tettek a lányok a kéréseimnek, és azt játszottuk, amit tudunk - azonban a két csapat között ez a reális különbség. Nekünk szerényebb céljaink vannak, mint ellenfelünknek, hiszen mi a bent maradásért küzdünk, és hétről-hétre azért harcolunk, hogy ezt el is érjük."

Medgyes Péter:

"Nehezen melegedtünk bele a mai mérkőzésbe. Az elmúlt héten nagyon kemény kupamérkőzésünk volt, és ezáltal még mindig fáradt a társaság. Merem remélni, hogy a két sérültünk, akit le kellett hoznunk, gyorsan meggyógyul, mert kedden már a Ferencvárossal kell játszanunk, illetve a válogatottnak is van a hét végén egy fontos világbajnoki selejtezője. Mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy a lányaink minél hamarabb talpra álljanak."

Szalai Ágnes (SZAK):

"Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, de aztán egy kicsit elfáradtunk, ezért a második félidőben egyre jobban kijött az ellenfél technikai fölénye. Azt gondolom, semmi okunk bánkódni, mert a múltkori meccshez képest sikerült jelentősen csökkentenünk a két csapat közti különbséget."