Labdarúgás: szegedi győzelem és hat gól a gyulai rangadón + FOTÓK

2013. október 12., szombat
szegedd2011_gyula_30_gs

Az első félidő kiegyenlített játéka után egy mázlista találat, egy szép lövés és egy tizenegyes volt a szegedi mérleg.

Ha mondjuk futóversenyről tudósítanánk, akkor lehetne mondani, hogy az első félidőben szinte fej-fej mellett mentek a felek. Teljesen kiegyenlített volt a játék, igazán nagy helyzetek ugyan elmaradtak, de többször is a kapuk elé került a labda mindkét oldalon. Míg a szegediek kispasszos játékkal igyekeztek a támadóharmadból helyzetig jutni, addig a Gyula főleg a beadásokat, felíveléseket erőltette, melyekből több veszélyes labda is érkezett Molnár kapus felé, aki ma rendkívüli magabiztossággal húzta le, öklözte ki azokat. A meccs a második félidő elején, lényegében 8 perc alatt eldőlt, amikor egy potyaízű gólt egy remek Ács-produkció követett. Egyenlítési esélye nemigen akadt ma a Gyulának a két-, majd a háromgólos szegedi vezetés mintha a vendégek kedvét szegte volna, viszont külön dicséret illeti Okost a szemfüles találatért.

Labdarúgó NB III Közép csoport 9. forduló:

Szeged 2011-Grosics Akadémia - Várfürdő-Gyulai Termál FC 4-2 (1-1)

Gyula, Grosics-akadémia 300 néző. Vezette: Veizer Roland (Berettyán Péter, Horváth Róbert).

Szeged-Grosics:

Molnár – Kéri, Farkas M. (Kalapács 46'), Szabó, B. Kapic, Zabari, Dombai, Ács, Kis (Pászka 78'), Geiger (Csányi 75'), Germán.

Nyilas Elek.

Gyula:

Marton - Vincze, Wéber, Kristóf, Kovács T., Kukla (Kondoros 74'), Bálint, Fritea (Nagy 73'), Zádori S. (Okos 74'), Zádori E.,, Dragan. Vezetőedző: Popovics Ladislau Pavel.

Kis (40', 47'), Ács (55'), Germán (72'), illetve Zádori E. (45'), Okos (90+1).

Belecan (50'), Zabari 67', illetve Zádori E. (55'), . Nyilas Elek:

Érződött az első félidei játékunkon, hogy fejben leterheltek a fiúk, volt némi győzelmi kényszer rajtunk, nem is azért, mert a Gyulával játszottunk, hanem azért, hogy vissza tudjunk kapaszkodni az élmezőnyhöz, és folytassuk a megkezdett utat. Szerebcsére ez a görcs a második félidőben eltűnt. Ha a támad szekcióban jól játszunk nem kell egyetemet végezni ahhoz, hogy előrevetítsük a győzelmet. Eddig néhány embernél hiányzott némi aktivitás, kreativitás, ma ebből sokkal többet láttunk.

Popovics Ladislau Pavel:

Akik látták a meccset, azok tudják mi történt, nem szeretnék most értékelni, mert kissé feldúlt vagyok.

90+2
Vége a meccsnek.
90+1'
Okos okos gólt szerez: jobb oldalon tör előre, észreveszi, hogy kint áll Molnár, és 40 méterről kapura ível, a labda a felső léc alatt vágódik a hálóba. 4-2
90
Két perc hosszabbítás.
89'
Ács passzol Csányinak a jobb oldalra, de Marton jól jön ki.
84'
A Gyula teljesen feladta a meccset, passzolgatnak, járatják a labdát, majd felívelik azt, a Szeged nyugodtan védekezik.
80'
Ács épp onnan tüzel ismét, mint a góljánál, ezúttal előre vetődve véd Marton
78'
Kis ment le, Pászka jött föl.
77'
Molnár véd reflexből egy fellőtt, kapu felé szálló labdát, ami átszállt a fejek fölött, majd lepattant a kapus előtt.
75'
Geiger helyén Csányi.
74'
Újabb csere, most duplán: Zádori S. és Kulka ment le, és Kondoros illetve Okos érkezett.
73'
Fritea helyére érkezett Nagy.
72'
Germán lövi a labdát a bal alsóba, Marton jól mozdul, bele is ér, de a hálóba köt ki a labda. 4-1
71'
Geiger ugrott fel a levegőbe a tizengatoson belül, védőjétől szorongatva mellel levette a labdát, majd a földre esett, a bíró lökést látva a tizenegyes potra mutatott.
70'
Dragan teljesen egyedül fejelhetett 6 méterről, de fölé stukkolt - ezt helyzet volt a javából.
67'
Zabari sárgul be.
62'
Molnárnak kell kivetődnie egy gyulai bejátszásra.
59'
Kis 20 méteres átlövése ezúttal két méterrel mellé.
55'
Ács forgatta meg a jobb oldalon 12 méterre a kaputól védőjét, akit le is ültetett a földre, majd kilőtte a hosszú sarkot egy szép mozdulattal. 3-1
55'
Zádori E. kapott lapot.
54'
Pontosan a 16-os jobb oldalsó vonalán vágták fel Dombait. A szabadrúgást kifejelték a védők.
50'
A cserepadon sárga lapot kapott Belecan, valószínű beszólhatott.
47'
Kis vitte egyedül középen, majd 28 méterről kapura durrantott, a balra tartó lövés kellemetlenül pattant meg, Marton pedig letérdelve bevédte a löketet. 2-1
46'
A félidőben Kalapács jött fel Farkas helyére.
46'
Elkezdődött a második félidő.
45+1'
Vége a félidőnek.
45'
Kéri ad el egy labdát a jobb oldalon, azt egyből Zádori Emeric elé játsszák, aki két védő közt kapura tör, és gyors mozdulattal, spiccel kilövi a bal alsót 14 méterről. 1-1
40'
Kapic blokkol egy lövést, az ellentámadásból pedig a Germánig viszik fel a hazaiak a labdát a jobb oldalon, aki középre passzol Kisnek, a középpályás egyet igazít, és 20 méterről jó irányzékkal, félmagasan kilövi a jobb sarkot. 1-0
35'
Beszorult a Szeged 2011. Több beadást, szögletet rúgott a Gyula, Bálint tekerése egy méterre suhant el a kapu előtt.
31'
Fél óra elteltével elmondható, hogy teljesen kiegyenlített játék zajlik, a szegediek többször vezetnek kispasszos akciókat, a vendégek inkább a felívelt, beívelt labdákban "hisznek". Nincs túl nagy iram, óvatosak a csapatok.
28'
A másik oldalon Geiger robban be két védő közé egy jobbról érkező, félmagas centerezésre, de fölé pattan labdája.
26
A Gyula szemlátomást a beíveléséket erőlteti, Molnár ezúttal is a helyén, most öklöznie kell.
25'
Újabb felívelés, ismét szükség van Molnár kapus magabiztosságára.
23'
Fritea jobb oldali szabadrúgása életveszélyesen tekeredett be a szegedi kapu felé, a védelem a gólvonal elől szabadított fel.
19'
Kovács T. felívelt bal oldali szabadrúgását húzza le magabiztosan Molnár.
16'
Most egy balról érkező szegedi szögletet kell öklöznie Martonnak.
14'
Ács beívelését Martonnak kell elütnie Geiger elől.
13'
Az első szöglet a Szegedé. Ács labdáját a rövid saroknál kifejelik a védők.
10'
Kis jobb oldalsó szabadrúgását fejelte 6 méterről kapu mellé Germán.
6'
Balról érkező beívelést lőtt kapásból kapura Kéri 14 méterről, Dombai tette bele a lábát, a bogyó így Marton kezéhez gurult.
4'
Egy-egy gyulai előretett labdát kellett tisztáznia Molnárnak, előbb lábbal, majd felugorva, lehúzva.
1'
A Szeged kezdett.
14.58: Pályán a csapatok, a Szeged 2011 kék-feketében, a gyulaiak fehér-kékben fociznak majd. 14.50: Üdvözöljük olvasóinkat a Szeged 2011-Grosics Akadémia stadionjából, ahol nemsokára egy igazi rangadót láthat az eddig összegyűlt mintegy 300 néző. Az idő csodálatos, napon 26 fokot mért az autónk hőmérője. Kezdés 15 órakor, Veizer Roland játékvezető jelére. Beharangozónk itt olvasható!