Labdarúgás: igazságos döntetlen az alsóházi csatában + FOTÓK

2013. október 5., szombat
szvse-csongrad_mj 016

Nem túl magas színvonalú találkozón igazságos döntetlen született a SZVSE és a Csongrád alsóházi csatájában.

A labdarúgó megyei I. osztály forduló előtti állása szerint alsóházinak számító rangadón fogadta a Szegedi Vasutas a Csongrádot szombat kora délután a SZVSE-pályán. Berki István tanítványai négy vereségük mellett mindössze egy Nagymágocs elleni kötelező, és egy az Algyő elleni bravúrgyőzelmet tudtak felmutatni hét forduló alatt az FK Szegeddel szembeni döntetlen mellett, így a 11. helyről várhatták az összecsapást. A csongrádiaknál a héten edzőváltás történt,

Keller Mihályt Dósa Rácz Pál váltotta a kispadon

, amit a gyenge szereplés indokolt: a három ponttal a tabella 15. helyén álló egység mindössze a már említett Hüvös-legénységet tudta legyűrni, emellett hatszor kikapott, az utóbbi öt fordulóban ráadásul gólt sem tudott lőni a tavalyi megyei gólkirály

Bertók Gábort

idén is soraiban tudó alakulat. A szombati találkozó egyik érdekessége volt az is, hogy mindkét együttes egyaránt 5-0-s vereséget szenvedett a Tisza Volánnal szemben. Az alsóházi rangadó enyhe vendégfölénnyel indult, a csongrádi ékek néhány alkalommal zavarba tudták hozni a Vasutas-védelmet,

Pluhár Gábor

kapus nem kis bosszúságára. A szegediek először a 10. percben veszélyeztették a csongrádi kaput, ekkor

Kiss Balázs

17 méteres szabadrúgását hárította magabiztosan

Bíró Mihály

. A napsütötte csípős hidegben csordogáló találkozó az első 20 percben egyébként nem hozott nagyobb izgalmakat, mint amelyeket a meddő mezőnyjáték jelent, leszámítva Bíró kapus hidegvérű cseleit kapukája törő SZVSE-támadókkal szemben. Továbbra is enyhén a Csongrád dominált, a SZVSE leginkább gyors kontráira alapozott, amelyek a térdsérüléssel bajlódó

Hegyesi Zsoltot

nélkülöző hazai támadóalakzat révén veszélyesnek is látszottak. Aztán a 33. percben egy lesgyanús szituációt követően

Szabó László

méterekkel a védők mögött tologathatott a hazai kapu előtt, ám addig nézte, hova helyezzen, hogy Pluhár bravúrral hárította a ziccert. Az eredménytelen mezőnyjáték mellett a felek pontrúgásai sem jelentettek veszélyt a kapukra - az első félidő igazolta mindkét csapat tabellán elfoglalt pozícióját.

A második félidő hasonlóan kezdődött, mint ahogyan az első véget ért, bár egy-egy veszélyesebb tömegjelenet mindkét kapu előtt előrejelezte, eseménydúsabb játékrész következik. Végül egy gyors csongrádi ellenakció törte meg a jeget a 60. percben: Budai Bálint és Sándor László törtek előre, utóbbi elpasszolva Pluhár mellett kihagyhatatlan ziccerbe hozta társát, aki nem is hibázott az ötös vonaláról (0-1). Röviddel később akár növelhette volna is előnyét a vendégcsapat, ám Szabó László mellé fejelt. A félidő derekán viszont akár fordíthattak volna is a hazaiak, amikor Nagypál Patrik beadásának szaladt alá Bíró kapus, ám nem érkezett senki a hosszú oldalon, majd egy perccel később Busa Bence remek passzával mehetett ziccerben Kiss Balázs, s a kapus mellett a hosszúra eltekert labdája a kapufáról a mezőnybe pattant vissza, noha többen már gólt kiáltottak. Látszódott azonban, hogy jobb a második félidei játék, s ezt igazolandó Kiss újabb ziccerét már nem hibázta el: ezúttal pontosabban helyezett Bíró kapus mellett a hosszú sarokba a 77. percben (1-1). A hajrában a Csongrád sem maradt adós helyzetekkel, előbb Pluhárnak kellett nagyot nyújtóznia egy távoli lövésnél, majd a szögletet követően Bertók közeli fejese szállt kevéssel kapuja fölé. Végül két perccel a vége előtt egy beívelt szabadrúgást követően Simon István lábában maradt a győzelem, kevéssel hibázta el a csereként beállt hazai játékos a kaput. Maradt az igazságos döntetlen, amelynek elsősorban a szerencsésebb vendégek örülhetnek jobban az alacsony színvonalú találkozón. A következő körben a SZVSE jövő vasárnap Sándorfalvára látogat, míg a Csongrád szombaton az UTC-t fogadja.

Labdarúgó megyei I. osztály 8. forduló:

Szegedi VSE - Csongrád TSE 1-1 (0-0) Szeged, SZVSE-pálya, 100 néző. Vezette: Bartucz Tamás (Csamangó Tamás, Samu László) SZVSE: Pluhár - Ágoston, Fülöp, Papp A., Nagypál, Lévai (Simon 63'), Tanács (Németh 70'), Báló M., Busa, Szántó, Kiss. Vezetőedző: Berki István. Csongrád: Bíró - Bánfi (Cseh 46'), Török, Bodor, Bálint, Lenkei (Tomasovszki 76'), Budai, Szőrfi, Sándor, Szabó L., Siha (Bertók 46'). Vezetőedző: Dósa Rácz Pál. Gól: Kiss B. (77'), ill. Sándor (60'). Sárga lap: Busa (44'), Báló M. (69'), ill. Szőrfi (87'), Sándor (89'). Berki István: "Ezen a meccsen sajnos nem tudtuk hozni még azt az alapteljesítményünket sem, ami már lassan egy éve kialakult játékunknak számít. Több gyenge egyéni teljesítmény is volt ma csapatomban. A vendégek megérdemelten jutottak vezetéshez, majd ezután volt egy jó húsz percünk, amikor egyenlíteni tudtunk, ám nagy helyzeteinket elhibáztuk. Ma a csapatom alulmúlta önmagát..." Dósa Rácz Pál: "A meccs előtt kiegyeztem volna ezzel az eredménnyel, de most van egy kis hiányérzetem, hiszen egy elkerülhető góllal egyenlített az ellenfél. Összességében azonban körülményeinkhez képest a taktikai fegyelemmel, a hozzáállással és a mentalitással is elégedett lehetek. Minden dicséretem a játékosaimé, Szegedről egy pontot elvinni mindig dicsőség."