Labdarúgás: egypontosra sikeredett a Szeged 2011 bajai útja

szeged2011_videoton03_gsKiélezett találkozón nem tudta megtartani egygólos előnyét a Szeged 2011-Grosics Akadémia, a Baja egy jól irányzott kontrával egyenlített.

Labdarúgó NB III Közép csoport 8. forduló:

Bajai LSE – Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-1 (0-1)
Baja, Bajai LSE Sporttelep, 250 néző. Vezette: Szommer Attila (Verbászi Patrik Bence, Varga Gábor)
Baja: Mucsi – Szilasi, Zsók, Hajnal, Szentgyörgyi (Sibinger 85′), Despotovic, Princz, Turcsik, Faller (Tóth 90′), Kiss, Kirchner. Vezetőedző: Dományi János.
Szeged-Grosics: Molnár – Kéri, Szabó, B. Kapic, Markovic (Ács 46′), Zabari, Dombai, Kovács, Kis (Pászka 28′), Geiger, Germán. Vezetőedző: Nyilas Elek.
Gól:Hajnal (80′), illetve Dombai (27′).
Sárga lap: Szentgyörgyi (43′), Zsók (65′), Princz (69′), Illés (88′), illetve Germán (88′).

Nyilas Elek: “Ami eddig jellemző volt ránk, a dinamikus, tempós játék, a kreativitás, a vállalkozó szellem, ebből keveset láthattam viszont. Ennek ellenére kézben tartottuk a meccset, de ahogy a Videoton ellen, úgy itt sem volt elég egy gól. Megvoltak a lehetőségeink 1-1 után is, be kellett volna találni a kapuba még egyszer. A sérülésekkel sem volt szerencsénk, az első félidőben Kis és Markovic is megsérült, és annyira nem erős a keretünk, hogy ezt egy csettintéssel elintézzük. Ha önkritikusak vagyunk, akkor azt kell mondani, hogy a második félidő alapján nem is igazán érdemeltünk volna győzelmet.”

93′
Említésre méltó esemény történt, vége a meccsnek, egy pontot hozott csak el Bajáról a Szeged 2011.
90′
Három perc hosszabbítás.
90′
Faller helyére Tóth jön.
88′
Kakaskodásért Germán és Illés kapott lapot.
85′
Szentgyörgyi helyére Sibinger jött. Nyílt a meccs, mindkét csapat a három pontért hajt.
82′
Előbb Szentgyörgyi lépett ki a leshatárról, de szögletre vitte ki a labdát, a másik oldalon Geiger gurított kapura Mucsi mutatott be bravúrt.
80′
GÓÓÓL 1-1! Sokpasszos kontrát visz végig a Baja, melynek végén egy bejátszást követően Hajnal lő 8 méterről a kirepülő Molnár fölött a kapu közepébe. 1-1m hát ez nagyon nem hiányzott, már megint a hajrában kap gólt a csapat…
78′
Geiger jobb oldalról passzol Zabari elé, aki 11 méterről fölé lő.
74′
Turcsik jobb oldali beadását Szentgyörgyi két méterről pörgette kapura – alig fölé. Egyenlítési lehetőséget hibázott a Baja.
72′
Szilasi helyére jött fel Illés. Próbálkozik a Baja, de a szegedi térfél középső harmadában elhalnak az akciók.
70′
Despotovic 18 méteres lövésénél kell bizonyítania újra Molnárnak.
69′
Ács lerántásáért kap lapot Princz.
67′
A hazai középső védő, Szilas tör előre és 17 méterről életerős lövést ereszt el, Molnár a helyén van és magabiztosan véd.
65′
Zsók vágta fel Pászkát, a játékvezető figyelmeztette.
62′
Ács-szabadrúgás ismét, ami alig fél méterrel szál fölé. Ismét a Szeged aktivizálja magát.
56′
Ács Levente 17 méterről ígéretes szabadrúgást lőhet, ami épp fennakad a sorfalban.
52′
A Baja bevet mindent, hogy egyenlítsen, de nem tud helyzetig eljutni, a Szeged nagyon fegyelmezetten védekezik, legutóbb B. Kapicnak kellett tisztáznia becsúszva.
48′
Szentgyörgyi beadása után az utolsó percben tisztázott Faller lábáról Kéri
46′
A sejtésünk valóra vált, sajnos Markovic nem tudja folytatni, Ács jött a helyére.
46′
Elkezdődött a második félidő.

45′
Vége a félidőnek.
43′
Szentgyörgyi rántja le Kérit egy sárgért.
41′
Markovicot rúgja fel Kiss, aki visszatér ugyan a pályára, de igencsak húzza a lábát. Lehet, hogy újabb kényszerű csere lesz a Szegednél?
39′
A kék-feketék középpályája nagyon aktív, legutóbb Zabari cselezgetett, Geiger el passzolt, aki nem tudott lövésre fordulni. Több ehhez hasonló felpasszolt labdából próbál a Szeged helyzetbe kerülni.
34′
A vendégek uralják a játékot, folyamatosan szervezik az akciókat, az újabb gólveszély azonban elmarad.
28′
Kényszerű csere, Kis nem tudja folytatni a sérülése miatt, Pászka jön a helyére.
27′
GÓÓÓL 0-1! Vezetünk! Zabari remek ívű szögletét az öt és felesről, középről Dombai fejelte a Mucsi bal lába mellett a hálóba. 0-1
23′
Turcsik passzolt Szentgyörgyi elé, akinek 20 méteres lövése a védők lábán halt el.
20′
Kis Róbertet kell ápolni egy összecsapást követően. A középpályás folytathatja a játékot.
18′
Szentgyörgyi és Faller kényszerítője után Molnárnak kell az utóbbi támadó lábáról levennie a labdát kivetődve. Mintegy 40 főnyi szegedi szurkoló érkezett a stadionba.
16′
Kéri futott fel a jobb oldalon, a 16-os sarkának magasságából tüzelt, a jobb oldalon, fél méterrel szált mellé a löket.
12′
Egy kavarodás után a hazai 16-os vonaláról tüzelt Geiger, a labdája egy bajai védőn pattant meg, és a bal kapufa tövénél hagyta el a pályát.
10′
A Szeged egy leheletnyivel többet birtokolja a labdát, a széleket nem sikerül megjátszani, a Baja lezárja teljesen a jobb és bal szárnyakat, középen pedig pontatlanok a kiugratási kísérletek.
6′
Aktív mezőnymunka folyik, rendesen kóstolgatják egymást a csaptok, nagy az iram.
2′
Hajnaé centerezése után Faller került lövőhelyzetbe középen 15 méterre a kaputól, de fölé-mellé lőtt.
1′
A vendégek kezdték a meccset.

14.58: A csapatok készülődnek a kezdéshez. A hazai gárda sárga-kékben, a Szeged tiszta fehérben küzd majd.

14.45: Üdvözöljük olvasóinkat a Baja – Szeged 2011-GA összecsapásról. A játékosok már javába melegítenek, az idő ideális, 15-17 fok körüli szélcsendes, napsütéses.

Közvetítésünk 15 órakor, Szommer Attila játékvezető jelére kezdődik.