Kosárlabda: az NB I/B élén a Vásárhelyi Kosársuli

2013. október 21., hétfő
vasarhelyikosarsuli

A remek első negyednek köszönhetően összességében közepes játékkal is simán nyert az EnterHód Vásárhelyi Kosársuli csapata Óbudán és három forduló után veretlenül az NB I/B keleti csoport élén áll.

Az utóbbi évek tapasztalatai szerint minden vendégcsapatnak nehéz nyerni Óbudán. A Kaszások klub ugyanis irigylésre méltó helyzetben van, az ország egyik legmeghatározóbb utánpótlás-bázisával rendelkezik, s erre építkezve állandó szereplők a „B” csoportban. A fiatal tehetségekre építő csapatban azonban helyet kapnak rutinosabb játékosok is. A vásárhelyi csapat felkészülése ideális volt, így minden játékos az

Elek, Utasi

edzőpáros rendelkezésére állt. Remekül kezdett a Vásárhely, hiszen

Mócsai, Vas, Drahos

Gruda

kosaraival 4 perc után már 10-0-ra vezettek. A folytatásban az ötödik kezdőember,

Czibere

is beszállt egy triplával és két sikeres büntetővel a pontgyűjtésbe, miközben a hazaiaktól csak

Dankó

talált a kosárba. A negyed hajrájában a vásárhelyi cserék is remekeltek,

Vejinovic

Kukla

pontjai után már 2-19-et(!) mutatott az eredményjelző és ez a 17 pontos különbség megmaradt a negyed végére is. A második negyedre összekapták magukat a hazaiak,

Losonczy Dániel

Angyal Tamás

vezérletével fokozatosan csökkenteni tudták hátrányukat (11. perc: 13-27, 14. perc: 23-31). Ebben az időszakban sokat hibáztak a vásárhelyiek, sikertelen dobások, eladott labdák, gyenge lepattanózás jellemezte játékukat. A rossz sorozatot

Marinkovic

sikeres közelije törte meg, de ekkor remekül dobtak a hazaiak, akik

Korona Zsolt

triplájával már hat pontra jöttek fel (16. perc: 30-36). A negyed utolsó perceiben azonban Marinkovic és Drahos ismét tíz pont fölé növelte a Kosársuli előnyét (19. perc: 30-43). Szünet után két percig mindössze egyetlen kosár esett Angyal Tamás révén, majd Marinkovic, Drahos és Vejinovic pontjaival ismét kezdett elhúzni a Kosársuli (24. perc: 34-50). A negyed második felében szinte csak a vásárhelyiek voltak a pályán, Czibere, Gruda és Drahos mellé a fiatal

Rostás Imre

is csatlakozott és a vendégek előnye 22 pontosra nőtt. A negyedik negyed elején felváltva estek a kosarak, a Kosársuliból ekkor is Drahos remekelt, a végén pedig Czibere és Rostás tartotta a lépést a hazaiakkal, így magabiztos vásárhelyi sikerrel ért véget a találkozó.

Férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport, 3. forduló:

Óbudai Kaszások - EnterHód Vásárhelyi KS 64-83 (7-24, 25-19, 9-20, 23-20)

Budapest, 200 néző. Vezette: Gaál I., Józsa A., Vida J.

Kaszások:

Mészáros B. 2, Korona Z. 11/6, Petrucsik 5, Mészáros Cs. 4, Dankó T. 13.

ANGYAL 18, Takács D. 2, Nagy B. 3, Losonczy D. 6, Pintér.

Kosársuli:

DRAHOS 23/15, CZIBERE 13/3, Vas 6, Mócsai 4, Gruda 9.

Kukla 5/3, Marinkovic 8, Vejinovic 5, ROSTÁS I. 10, Szilágyi. Elek András edző:

"Nagy öröm, hogy magabiztosan nyertünk idegenben is, de a két csapat játékerejét nézve nagyobb különbséggel kellett volna győznünk. Sajnos nem tudtunk alkalmazkodni sem az ellenfél agresszív védekezéséhez, sem a játékvezetéshez. Drahos nélkül bizony bajban lettünk volna..."

A 3. forduló további eredményei:

Nagykőrösi SKE - Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 92-72, EKF-Eger-HÉSZ SE - MKB Euroleasing Vasas 80-67, Szolnoki Olaj KK U-23 - MAFC 56-68, Debreceni EAC - Konecranes-Salgótarjáni KSE 89-99, Mercedes Benz Gyár KA - Bp. Honvéd 97-81.