Kézilabda: hétből hét, győzelemmel hangolt a Csurgóra a Pick

2013. október 2., szerda
pick_fured_mj-05

Hetedik bajnoki mérkőzését is nyerte a Pick Szeged, a PLER nem tudta megnehezíteni a Pastor-legénység dolgát szerda este, akik így nagy különbségű diadallal hangoltak a Csurgó ellen.

A 9. percig tartotta a lépést az elmúlt esztendőben még az FTC-vel fúzióban szereplő pestszentlőrinci alakulat, ekkor 5-5-ös állásnál befagyott a fővárosi gólgyártás, miközben a Tisza-parti egység szárnyalt: a hazaiak tízperces gólcsendjét kihasználva 11-5-re húztak el Parrondóék. Bár a PLER kissé feléledt, 3-1-es szériájuk után a félidő hajrájára már 10 gólosra is hízott a különbség, végül 19-10-es vendég vezetéssel mentek szünetre a felek. A folytatásban is megállíthatatlannak bizonyult a Pick, 13-14 gólos szegedi előnyt is mutatott már a Sportkastély eredményjelzője, a hajrára tudott valamelyest visszakapaszkodni

Juan Carlos Pastor

alakulata nem sokat pihenhet, a magabiztos győzelemmel zárult találkozó csak a hangolás volt a hét fő meccsére, a szombaton, 18 órakor az újszegedi sportcsarnokban kezdődő Csurgó elleni derbire.

Férfi kézilabda NB I 7. forduló:

PLER-Budapest - Pick Szeged 26-37 (10-19)

Budapest, Sportkastély, 500 néző. Vezette: Horváth, Marton.

PLER:

Szabó - Rév 3/2, Marczinkó 5, Mikita 3, Bakos 6, Varga 2, Auth 2.

Váczi (kapus), Bak 2, Kuzma, Bohács, Nagy 2, Vancsics 1.

Zsiga Gyula.

Pick Szeged:

Tatai - Parrondo 5/3, Balogh 7, Mindegía 3, Zubai 2, Ilyés 2, Kekezovity 6.

Mikler (kapus), Blazevic, Larholm 4/1, Ancsin, Vranjes 3, Vadkerti 4, Gidai 2, Sulc, Fekete B.

Juan Carlos Pastor.

5/2, ill. 4/3.

6 perc, ill. 8 perc.