Kézilabda: fölényes makói győzelem és vásárhelyi iksz a női NB II-ben

2013. október 14., hétfő

A női kézilabda NB II dél-keleti csoportjában a negyedik fordulót játszották a csapatok. A Csongrád megyei együttesek közül ezúttal a kistelekiek szabadnaposak voltak, a makói lányok fölényesen győzték le fiatal fővárosi ellenfelüket, míg a vásárhelyiek Szeghalmon megjárták a mennyet és a poklot egyaránt.

Az első két forduló hibátlan mérlege után a Hódmezővásárhelyi LKC lányai győzelmi reményekkel utaztak Békés megyei riválisuk otthonába, bár tudták, hogy egy fiatal, “hajtós” csapat vár rájuk Szeghalmon. A HLKC alapcsapatából ezúttal

Németh Zsófi

Manga Fruzsina

is hiányzott, ami sajnos döntőnek bizonyult a mérkőzés végeredménye szempontjából. Jól indult a meccs, az első 6-8 perc “tapogatózása” után a vásárhelyiek fokozatosan elléptek a hazaiaktól és 4-5 gólos előnyük állandósult. A kapuban

Tóth Orsolya

remekelt, emellett a támadásokat is megfelelő hatékonysággal fejezték be

Tószegiék.

A második félidőben sokáig úgy tűnt, hogy a vendégek begyűjtik az újabb győzelmet, de a félidő második részében már egyre több hiba csúszott a befejezésekbe, a HLKC játékosai többször is rossz döntést hoztak, ráadásul “naggyá tették” a hazai kapust. A szeghalmiak szép lassan felzárkóztak, majd meg is fordították az állást elsősorban az extra teljesítménnyel 12 gólig jutott

Varga Emesének

köszönhetően, míg a vásárhelyiekből hiányzott a frissesség, illetve a megfelelő cserék lehetősége. Tószegi harmadik kiállítása után már-már reménytelen helyzetbe kerültek a vendégek, de igazi csapatként küzdöttek a meccs végéig. A rengeteg kiállítással tarkított végjátékban – kétgólos hátrányból felállva –

Hegyi Diána

időn túli büntetőjével végül is megmentették az egyik pontot, vagy a mérkőzés összképe alapján inkább elvesztettek egyet. A makóiak az újonc és pont nélkül az utolsó helyen álló Központi Sportiskolásokat fogadták és - ha van ilyen egyáltalán - könnyű mérkőzésen arattak nagyarányú győzelmet. Baunok Bernadett tanítványai a "K" betűs trió - Kovács Anita, Kozserán Beáta és Kürti Petronella - vezérletével már az első játékrészben 11 gólos előnyt szerezve eldöntötték a két pont sorsát, így a folytatásban a cserék is lehetőséget kaptak, ennek ellenére ezt a félidőt is hét góllal nyerték meg a hazaiak, akik már harmadikok a tabellán.

Szeghalmi NKC – Hódmezővásárhelyi LKC 30-30 (13-17)

Szeghalom. Vezette: Oláh E., Szikszay J.

HLKC:

Kothencz – Török M. 3, Hegyi 8, Török B. 4, Gaál 3, Tószegi 10, Sajtos.

Tóth O., Molnár (kapusok), Fürcht 2, Krumesz, Szabó, Becsei, Blaskovics G., Bálint.

Gaál Adrienn játékos-edző:

“Az első félidőben egyértelműen mi irányítottuk a játékot, így 3-4 gólos előnyt sikerült kiharcolni. A második játékrészben sajnos több hibát vétettünk, pontatlanok voltak a támadás-befejezéseink és szép lassan ledolgozta a hátrányát a hazai csapat. A végjátékban, kétgólos hátrányt ledolgozva megmutattuk újra, hogy igazi csapat vagyunk és tudunk egymásért küzdeni! Játékunkat jelentősen befolyásolta, hogy a kezdőcsapatból Németh Zsófi és Manga Fruzsina is hiányzott, és az is döntőnek bizonyult, hogy Tószegi Krisztina a hajrában harmadik két perces kiállítása után nem tudta tovább segíteni a csapatot. “

Juniorok:

Szeghalmi NKC – Hódmezővásárhelyi LKC 10-44 (7-17)

Maros-menti NKSE - KSI SE 40-22 (19-8)

Makó. Vezette: Kiss J., Polgár A.

Makó:

Dani - Szebehelyi 4, Kovács A. 8, Sárkány 4, Kürti P. 6, Kozserán B. 7, Matyi 2. Csere: Cseh (kapus), Fodor 1, Gyenge 6, Práger, Nagy N., Méreg.

Baunok Bernadett edző:

"Magabiztos győzelmet arattunk, amelyből mindenki kivette a részét és az eddig kevesebb játéklehetőséghez jutók is bizonyítottak."

Juniorok:

Maros-menti NKSE - KSI SE 21-17 (10-8)

A 4. forduló további eredményei:

Csorvási SK - Békéscsabai ENKSE II. 20-24, Lajosmizse NKK - Orosházi NKC II. 26-29, Túrkevei VSE-Lechner - Szarvasi NKK 29-31. A Kisteleki KK szabadnapos volt.

A bajnokság állása:

1.Szarvasi NKK 7 pont/4 mérkőzés 2. OXXO Energy Orosházi NKC II. 6/4 3. Maros-menti NKSE 6/4 4. Lajosmizse NKK 5/4 5. Hódmezővásárhelyi LKC 5/3 6. Békéscsabai ENKSE II. 4/4 7. Szeghalmi NKC 3/4 8. Csorvási SK 2/3 9. Kisteleki KK 2/3 10. Túrkevei VSE-Lechler 0/3 11. KSI SE 0/4

Az 5. forduló párosítása

Október 19 (szombat): Szarvasi NKK - Kisteleki KK (14.00 Szarvasi Sportcsarnok) Csorvási SK - Lajosmizse NKK KSI SE - Túrkevei VSE Hódmezővásárhelyi LKC - Békéscsabai ENKSE II. (17.00 Hódtői Sportcsarnok) Október 20 (vasárnap): Orosházi NKC II. - Maros-menti NKSE (18.00 Orosházi Sportcsarnok)