Kézilabda: az Orosháza sem állíthatta meg az SZKKSE-t + FOTÓK, VIDEÓ

2013. október 21., hétfő
szkke_oroshaza_mj 08

Veretlen ellenfelet győzött le magabiztosan az SZKKSE Chance-Exicom női kézilabdacsapata, s továbbra is vezeti az NB I/B keleti tabelláját.

A két veretlen együttes csatája már az első percektől kezdve nem ígérkezett gólzáporosnak, részben a tét, részben a fokozott figyelem a védekezésben rányomta bélyegét a támadások eredményességére. Aztán a szegedi lányok kapták el jobban a fonalat, s az első 10 perc végére 7-0-ra léptek el, amely döntőnek bizonyult a mérkőzés további részében. A 20. perc magasságára már 8 gólos hazai előnyt is mutatott a dorozsmai csarnok eredményjelzője, ám ekkor kissé megtorpantak a hazaiak, s 13-8-ra kapaszkodtak fel az orosháziak. A kilátogató népes hazai szurkolóhad azonban rendületlen biztatásával átsegítette a holtponton a mieinket, akik végül 17-11-es vezetéssel mehettek pihenőre. A második félidő elején meglépni látszott az SZKKSE-Chance-Exicom gárdája, 20-11-re mentek

Marosán György

tanítványai. S bár a 10 gólig jutó

Suncica Vuletic

vezérletével valamelyet tudott közeledni a Békés megyei alakulat, ám a házigazdákat igazából nem volt esélye megszorongatni ekkor már. Az utolsó percben még két orosházi találattal felkapaszkodtak a vendégek, de ennek már nem volt jelentősége.

Dobó Mónika

kapusbravúrjaival, a 10 találatot jegyző

Karsai Dóra

vezetésével, a hét gólig jutó szélső

Tóth Orsolya

ugyancsak eredményes játékával, valamint kemény és határozott védekezésével végül biztos, 28-24 győzelmet aratott az SZKKSE, s ezzel továbbra is veretlenül, száz százalékosan vezeti az NB I/B Keleti csoportjának tabelláját, az ugyancsak hibátlan Inárcs-Örkény előtt. Folytatás két hét múlva, november 2-án Nyíradonyban, előtte még azonban október 30-án városi rangadó következik a KSZSE-Algyő ellen a magyar kupában, szintén Kiskundorozsmán. http://www.youtube.com/watch?v=W8RfpDNvut8

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 7. forduló:

Szeged KKSE Chance-Exicom – OXXO Energy Orosházi NKC 28-24 (17-11)

Szeged-Kiskundorozsma, Ács Géza Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Driszku, Ónodi.

SZKKSE:

DOBÓ - TÓTH 7, Selmeci 5, Lehmann-Dobó, KARSAI 10/4, ARON 5, Zsilák.

Scholtz (kapus), VÉR, Khouiled, Dávid, Grandjean, Zsibrita, Huszka 1, Varga, Hódi.

Marosán György.

Az Orosházi NKC legeredményesebb játékosa:

Suncica Vuletic 10/3

6/4, ill. 5/5.

14 perc, ill. 10 perc. Marosán György:

"Védekezésünk ismét kiválóan működött. Fantasztikus érzés volt ilyen szép számú közönség előtt játszani. Köszönjük!"

szkke_oroshaza_mj 65

Junior mérkőzés:

Szeged KKSE-Chance-Exicom – Szent István SE 28-40 (15-19) Legeredményesebb Szeged KKSE játékos: Zsikó Zsanett 10/1.