Női futball: tíz Fradi-gól a SZAK ellen + FOTÓK

2013. szeptember 10., kedd
ftc_szak_005_szzs

Újabb súlyos vereséget szenvedett a Szegedi AK női labdarúgócsapata az NB I-be visszatért FTC fiatal alakulatától.

A gyönyörű őszi időben kezdődő mérkőzésen a SZAK védekező felállást választott abban a reményben, hogy a komolyabb játékerőt képviselő Fradi ellen megúszhatja egy szorosabb arányú vereséggel. Ez a húzásuk - mint később kiderült - nem jött be, mert a hazaiak a papírformának megfelelően egymás után rugdosták a gólokat a második NB I-es meccsén védő

Jankulár Zitának

, aki

Földesi Lilien

ujjsérülése miatt került a kezdőbe. Az FTC a várakozásnak megfelelően ellenfelének esett, és már a 10. percben megszerezte a vezetést a bal oldalról befelé cselező

Diószegi Fanni

jól eltalált lövésével (1-0). A hazai csapat beszorította ellenfelét, és futószalagon szállította a helyzeteket, míg a vendégek kétségbeesetten védekeztek, és csak egy-egy szórványos akciót vezettek, azt is inkább csak egyéni megmozdulásokból. A 23. percben egy szögletet követően egy szerencsétlen mozdulattal

Lipták Lilla

csúsztatta fejjel saját kálójába a labdát, de a gólt a játékvezető

Mosdóczi Evelinnek

adta (2-0). Egy percre rá Diószegi Fanni növelte az FTC előnyét egy jó ütemű kiugratásból (3-0). A 27. percben a másik oldalon a középpályán labdát szerző

Szil Tünde

egy 30 méteres lövéssel riogatta a kapujából kissé kint álló

Németh Júliát

, de lövése mellé ment, így a hőn áhított gól elmaradt. A 30. percben Mosdóczi Evelin futotta le védőjét, és nem hibázta el a ziccert, hanem a kimozduló Jankulár Zita mellett a hálóba passzolt (4-0). A 35. percben egy ártatlan helyzetben a szegedi

Dudás Diána

komolynak tűnő térdsérülést szenvedett, kézben kellett levinni őt a pályáról.

A második félidőben Mosdóczi ott folytatta, ahol a szünet előtt abbahagyta: az 50. és az 56. percben is mattolta a szegedi kapust (6-0). Ezt követően szerkezetet váltott a SZAK, így több lehetősége is akadt a Szegednek Kasznár Annamária és Zimányi Kovács Anikó révén, de az utolsó pillanatban mindig közbeavatkozott egy hazai láb. A középpályán azonban egyre több volt szegedi oldalon a pontatlan passz, és a Fradi ezekből rendszeresen kontrázott. A 74. percben Szabó Viktória szerzett labdát a saját térfelén, és lendületesen megindulva 3 embert is kicselezett, majd egy kényszerítőt követően a hálóba bombázott (7-0). Ezek után a 80. és a 89. percben Diószegi és Mosdóczi újabb találatai következtek (9-0). Közben Zimányi Kovács kapott egy jó ütemű indítást, de betörve a 16-oson belülre a hosszú alsó sarok mellé bombázott. A szegedieknek nem sikerült megúszniuk a kétszámjegyű vereséget. A 91. percben Diószegi Fanni csapott le Kardos Bernadett komótos passzára, és kiugorva a védők közül, kilőtte a hosszú sarkot (10-0). Összességében az FTC fiatal csapata agresszívabb és pontosabb játékával rászolgált a nagyarányú győzelemre, mert a játék minden elemében jobbnak bizonyult a vártnál kevesebb ellenállást tanúsító, és sok egyéni hibát vétő vendégcsapatnál. Cserenkó Szabolcs tanítványai most szombaton újfent idegenben, a Femina vendégeként lépnek pályára 17 órától.

Női labdarúgó NB I 5. forduló:

Ferencvárosi TC - Szegedi AK 10-0 (4-0) Budapest, Elektromos SE Sporttelep, 100 néző. Vezette: Tihanyi (Lukácsi, Varga L.) FTC: Németh J. - Mesterházi, Horváth Zs. (Fenyvesi 72'), Nagypál (Lázár 52'), Vőfély, Mosdóczi, Rudán, Király, Görög (Szabó V. 72'), Urbán, Diószegi. Vezetőedző: Berla Attila. SZAK: Jankulár - Harcel, Kardos, Lévai, Lipták, Szil, Dudás (Nagy Dzs. 35'), Szalai, Kasznár, Zimányi-Kovács, Baksa (Végh 70'). Gól: Diószegi (10', 24', 80', 90+1'), Mosdóczi (23' 30', 50', 56', 89'), Szabó V. (74'). Cserenkó Szabolcs: "Sajnos nagy problémát jelentett a héten, hogy Földesi Lilien megsérült, és csak az utolsó pillanatban tudtuk megoldani a kapuskérdést. Ennek ellenére a két csapat között osztálykülönbség volt, a játék minden elemében felülmúlt minket a Ferencváros. Dolgozunk tovább, hiszen rengeteg a tennivaló, a következő mérkőzésre kell koncentrálnunk. Fejben fel kell rázni a társaságot, sajnos ki kell mondjam, kiütköztek bizonyos képességbeli hiányosságok..." Berla Attila: "A mai napon több poszton is azok játszottak, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak. Örülök, hogy élni tudtak a lehetőséggel! Nagy különbségű győzelmünk teljesen megérdemelt!"További eredmények: UTE-Profisport - 1. FC Femina 1-1 (0-0) Budapest Honvéd - Viktória-Trend Optika FC 0-7 (0-3) Astra-Persecutor FC - MTK Hungária FC 2-1 (1-1)