Női futball: egygólos meccsen verte az UTE-t a SZAK + FOTÓK, VIDEÓ

2013. szeptember 2., hétfő
szakute_001_szzs

Újabb győztes hazai meccsen van túl a Szegedi AK! A Cserenkó-csapat nagy küzdelemben gyűrte le az Újpestet.

A sikerrel megvívott Honvéd elleni első hazai meccs után hazai pályán hasonló jelentőségű összecsapás várt a szegedi csapatra, hiszen újabb közvetlen riválissal találkozott a bennmaradásért folytatott harcban a Szegedi AK. A csapatban történt némi átszervezés,

Patocskai Rita

kényszerű távollétében

Végh Emese

lett a balhátvéd, akinek támadóként ez a szerepkör némiképp talán szokatlan lehetett. A hazai csapat már az első percekben támadólag lépett fel, igyekezvén kapujához préselni az ellenfelet. Az UTE jól tartotta magát, esetenként veszélyes kontrákat is vezetett. Aztán a 7. percben

Szil Tünde

lőtt 18 méterről ballal centiméterekkel mellé, majd a 14. percben

Zimányi Kovács Anikó

lépett ki egy nagyszerű labdával a bal oldalon, ám mintaszerű centerezését azonban ordító helyzetben sem sikerült az érkezőknek a hálóba préselni. Két perccel később

Dudás Diána

20 méteres szabadrúgása szállt a léc fölé. Ezután jutott lehetőséghez az Újpest:

Olasz Laura

iramodott meg a jobb oldalon, megverte védőjét, majd befelé húzva ellőtte a labdát a hosszú sarok irányába a kifutó kapus mellett,

Kardos Bernadett

azonban a gólvonalról menteni tudott.

A kezdeti támadásokat követően a félidő közepén meddő mezőnyjáték alakult ki, mindkét csapat hosszú indításokkal próbálta a csatárait helyzetbe hozni, de nem sok sikerrel, mert a védelem mindkét oldalon hatástalanítani tudta azokat. A csapatok egymás hibáiból próbáltak élni. A 24. percben Zimányi Kovács egy ritmusváltást követően lőtt kapura 20 méterről, de Bíró Barbara a helyén volt, és hárítani tudott. Néhány perccel később a másik oldalon Földesi Liliennek kellett hasonló bravúrt bemutatnia a kapuban Bő tíz perc elteltével Szil ívelt be egy szabadrúgást 30 méterről, az oldalvonal mellől. Lipták Lilla elé került a labda, aki egy méterről a szöget jól záró vendégkapusba bombázott. A 42. percben Szil kellemetlen, lapos lövését fogta bravúrral Bíró Barbara. A második félidő is szegedi akciókkal indult. Krasznár Annamária előbb Szalai Ágnes beadásáról maradt le hajszállal, majd Lipták Lilla finom passzával lépett ki, de a játékvezető les miatt lefújta az akciót. A 49. percben egy vendégtámadás futott a jobb oldalon. A jobbról beívelt labdára Földesi Lilien lépett ki jó ütemben, és az utolsó pillanatban felszedte a labdát az érkező támadó elől. A 60. percben Zimányi Kovács Anikót már csak szabálytalanul tudták megállítani a tizenhatos vonalán, a sértett állt a labda mögé, de jól helyezett szabadrúgása elkerülte a bal felső sarkot. Két perccel később egy jobb oldali szabadrúgás jött be jól a kapu elé, de az ígéretes akciót elpuskázták a szegedi támadók, így a védők a gólvonalról menteni tudtak. A 68. percben a kaputól 25 méterre a tisztázni akaró hazaiaktól elpattant a labda, amire két újpesti csatár csapott le, de a hazai kapus ellentmondást nem tűrően robbant ki kapujából, és megszerezte a játékszert. A másik oldalon Szil Tünde 30 méteres szabadrúgását védte a kapus, majd ismét vendégtámadás következett. A nagy kedvvel játszó Olasz Laura indult el a jobb oldalon, a becsúszó Kardos Bernadettről visszakerült elé a labda, amelyet az oldalhálóba bombázott. A hajrára azonban már csak a SZAK volt a pályán. Egyre-másra vezette támadásait Cserenkó Szabolcs alakulata. Végül a 85. percben érett góllá a hazai fölény: Szil Tünde tálalt a jobb oldalon elfutó Zimányi Kovács Anikó elé, aki tolt egyet a labdán, majd mértani pontossággal ívelt középre, ahol Lévai Nikolett érkezett, és szép mozdulattal a hálóba fejelt (1-0). Két perccel később még a mindent egy lapra feltevő vendégek vezettek egy veszélyes kontrát a bal oldalon, de Földesi ismét jó ütemben vetődött ki a lövésre. A másik oldalon Zimányi Kovács vert meg lendületből két védőt, de a hosszú sarok mellé bombázott. http://www.youtube.com/watch?v=jG9d-fEPJnI A sok hibával tarkított mérkőzésen az a csapat szerezte meg a három pontot, amely jobban akarta a győzelmet. Egyik fél sem játszott jól, de ezen a találkozón nem a közönségszórakoztató játék volt a cél, hanem a győzelem megszerzése. A Szeged birtokolta többet a labdát és jóval többször is veszélyeztetett ellenfelénél, így megérdemelten nyert. A kapusok mindkét oldalon jó napot fogtak ki a tipikusan egygólos mérkőzésen. Szalai Ágnesék legközelebb szeptember 7-én, szombaton az újonc FTC vendégeként lépnek pályára.

Női labdarúgó NB I 4. forduló:

Szegedi AK - UTE-Profisport 1-0 (0-0) Szeged, Felső Tisza parti stadion, 100 néző. Vezette: Bartucz (Dobai, Samu). SZAK: Földesi - Harcel, Kardos, Lévai, Lipták, Szil, Dudás (Nagy Dzs. 75'), Szalai, Végh (Kasznár 46'), Zimányi Kovács, Baksa. Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs. UTE: Bíró - Nagy Sz., Kakuk, Szabó I., Mogyorósi, Olasz, Barsi, Külüs, Gyenes, Bura, Dohány. Vezetőedző: Oroszi Sándor. Gól: Lévai (85') Cserenkó Szabolcs: "Két hasonló kvalitású csapat találkozott, de úgy érzem, a mai napon egy picivel jobbak voltunk, és talán megérdemelten gyűjtöttük be a három pontot. Abszolút nem vagyok megelégedve a játékunkkal - nagyon idegesek, görcsösek voltunk, kapkodtunk. Nem a mi passzolós játékunkat játszottuk, hanem az ívelgetős futballt, emiatt egy kissé csalódott vagyok. Mindennél többet ér azonban egy ilyen hajrában szerzett gól, amivel megnyerte a csapat a mérkőzést, ezért gratulálok a lányoknak!" Oroszi Sándor: "A mai mérkőzésen egyenlő erők küzdelméből a szerencsésebb csapat került ki győztesen. Gratulálok a hazai csapatnak, és további sok sikert kívánok nekik, mi pedig erőlködünk tovább." Lipták Lilla (SZAK): "Nagyon döcögősen indult az egész meccs, főleg az első félidő. Az első játékrész kiegyenlítettebb volt, de a másodikban sikerült fölénybe kerülnünk. Követték egymást a lehetőségek, de az utolsó labdaérintés valami miatt jó ideig nem sikerült. A végén azonban csak begyötörtünk egy gólt, amivel itthon tartottuk a három pontot."