Kézilabda: közte tízzel verte a Füredet a Pick + FOTÓK, VIDEÓ

2013. szeptember 25., szerda
pick_fured_mj 14

Lassan a Pick védjegye lesz a döcögős kezdés, majd a magabiztos második félidei játék a bajnokikon. Ez a Balatonfüred ellen sem volt másképp szerda este.

Mint beharangozónkban már utaltunk rá, a Balatonfüreddel már - nem leminősítve az eddigi ellenfeleket - a komolyabb riválisok elleni derbik sora következik a nyáron megújult Pick Szegednek. A szerda esti találkozó aztán hasonlóan indult, mint az eddigiek: a rutinos kézilabdázók - jelen esetben

Pásztor István

Tombor Csaba

- vezényelte fiatal vendégcsapat magához ragadta a kezdeményezést, és csaknem az első félidő közepéig vezetett. Ennek tetőpontján kétgólos is volt az előnye a Balaton-partiaknak, ám ekkor

Juan Carlos Pastor

időkérését követően megrázta magát a szegedi egység:

Jonas Larholm

magabiztosan lőtt hétmétereseivel, de főleg

Ancsin Gábor

pontos bombáival egyenlített, majd fordított a Pick, s innentől már nem is adták ki a vezetést kezükből Vadkertiék. A szünetre

Fero Sulc

Vladimir Vranjes

eredményes játékát látva is elégedetten csettinthettünk, de az eredményjelzőre nézve sem akadt ok az aggodalomra (17-12). Fordulás után már annaál inkább, Pásztor és

Zdolik Bence

találataival ismét kettőre kapaszkodott a Füred, ám ez bizonyult a vendégek hattyúdalának: 19-17-ig tartani tudták ezt a különbséget, majd ismét jött Ancsin és Vranjes, meg sem álltak 7-7 gólig. S a többiek is fokozatosan hozzátették a magukét:

Kekezovity Marinko

is megvillant. Fokozatosan nőtt a különbség, s a 47. percben már számolhatott is a B-közép 29-19-nél. A diferencia ezután már nem változott lényegesen, így végül magabiztosan húzhatta be hatodik diadalát a Pick Szeged. Remélhető folytatás október 2-án, szerdán este 18 órától, idegenben a PLER ellen. http://www.youtube.com/watch?v=CemGdkPBKU8

Férfi kézilabda NB I 6. forduló:

Pick Szeged - Balatonfüredi KSE 35-25 (17-12)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezeti: Bacs, Bán.

Pick:

MIKLER - Vadkerti, Sulc 3, Larholm 6/4, Zubai 1, ANCSIN 7, PARRONDO 4.

TATAI, Tóth M. (kapus), Blazevic, Mindegía 2, VRANJES 7, Gidai 1, Kekezovity 3, Balogh 1.

Juan Carlos Pastor.

Balatonfüred:

Székely - TOMBOR 6/4, Kovács D., Gerdán, Kis Á., Szöllősi 3, PÁSZTOR 4.

Komendánt (kapus), ZDOLIK 5/1, Juhász 2, Faluvégi 2, Németh 2, Nagy, Mátó, Lelkes 1.

Sótonyi László.

4/4, ill. 5/5.

8 perc, ill. 12 perc.

60' Tombor túl laza a szélen, ellenattak jön, majd ismét egy kipattanó, ismét Kekezovity van ott, ismét repül, és ismét gól, 35-25! Ennyi is a vége! "Szép volt, fiúk!" - zúg a taps, és tényleg: Szép volt, fiúk! 59' Larholm villáma a kapufára sújt le. Tombor az ellenakció végén talál be, 33-25. Kekezovity egy kipattanóra száll be szélről, ez is benn, 34-25! 58' Vranjes szépen fordul le emberéről beállóban, 33-24! Aztán Tóth Misi bravúrja. Mátót küldik ki. 57' Faluvégi aprítja a kapufát, aztán az ismétlésnél már ráfújnak, de amúgy bekotorta a földről. 56' Larholm is betalál újra akcióból, 32-24. 55' Közben Tóth Mihály a hazai kapuban. Parrondo cundere szélről, kapufa... Juhász farigcsál a tetemes hátrányból, 31-24. 54' Szöllősi is leülhet. Mindegía a felsőlécre hozta lejjebb az irányzékot, de ez így még mindig nem gól, Niko... 53' Vranjes kap két percet már megint, Tombor bevágja a hetest, 31-22. Németh estében betalál egy potyaszerűt, és Larholmot még ki is küldik, 31-23. 52' Balogh két lóba után félmagasan lő, véd a kapus. Aztán Balogh ismétel bedobás után, ez már benn van! 31-21! 51' Németh azonnal betalál persze, erre válaszul, 30-21. 50' Füredi attak, járatják a labdát, lazán eladják a labdát, Mindegía megindul... és fölé ejt... 49' Faluvégi ismét meglövi a magáét, 30-20. 48' Játszik a Szeged, skandálja a B-közép a kiszámolósdi után! Aztán Larhol hetese, 30-19. 47' ...és Zubai Szabi sem hibáz! 28-19! Mindjárt számolunk! Egyelőre nem, Ancsin 10 méterről suhint mellé. Azaz kitolta a kapus, mert korner. Parrondo! Uno, dos, tres... Tessék tízig számolni spanyolul! 29-19! 46' Eladják a labdát a vendégek, megindul a Pick... 45' Olézik a hazai B-közép, vele tapsol a lelátó többi része. Könnyed játékkal, magabiztosan vezet a Pick, helyt-helyt már-már parádés a játék. 44' Ancsin bombázza le a vendég kaput szokás szerint, elkapta a hév rendesen, és jó értelemben, 26-19. Tájmaut, Füred. Újabb labdát csennek a mieink. Ancsin megállíthatatlan! 27-19! 43' Zdolik hosszú idő után ismét eredményes, Vranjes meg leül két percre. 24-19. Larholm jól védekezik. Aztán már hatközte, 25-19. 42' Már fenn a kéz, amikor Kekezovity szerzi meg a lecsorgó lasztit, beveri a rövidre! 24-18. 41' Hetest fújnak be a Fürednek, Tombor nem hibáz, 23-18. Hosszas hazai attak. 40' Micsoda összhang a hispánok között, jobban működik mint egy spanyol terció: Mindegía elnézős passza Parrondónak a falban, ő meg bepattintja, 23-18. 39' A spanyol vadász, Mindegía ismét pontosan tüzel, 21-17! Ancsin Gabi is a szebbik orcáját mutatja ma, ötödször talál be! 22-17! 38' Vanjest nem lehet tartani, 20-17! Ez már a 6. gólja! 37' Tombor gólja, 19-17. 36' Parrondo ismét rohamoz, ezúttal lesáncolja a füredi kapus. Tatai ismét nagyot véd. Mindegíát viszont nem lehet, olyan pontos mint egy spanyol cazador, 19-16! 35' Faluvégi betalál, 18-16. Még emberhátrányban a Pick. Ketten is kijönnek a fal elé, zavarni a szegedi passzokat, eredményesen. Ám közben kiegészülünk, de így is eladjuk, Tatai előbb Juhásszal, majd Pásztorral szemben bravúors, éltetik is. Ám marad a vendégeknél, plafont ért a labda. 34' Parrondo lábra kapja a passzt a sarokban, tudjuk, futsalban is jó, de ez most nem az a játék. Vranjes viszont remekül rohan le labdaszerzés után, 18-15! 33' Újabb hiba elől, Pásztor lódul meg, Pastor feje pedig főhet, mert Baloghot két percre kiszórják, s 17-15-re jöttek fel a vendégek. 32' Komendánt lábai között pattintaná be a labdát a szélről Kekezovity, de jól zár a kapus - a szöget is és a lábait is. Füredi szépítés, 17-14. Magas passz nálunk. 31' A fürediek kezdik a második félidei harcot a Tisza-menti naplementében! Pásztor rögtön bevisz egy találatot, 17-13. SZÜNET!30' Támad a Pick. Pastor mester 29:29-nél időt kér, és kap. Aztán Ancsin is emelkedik, és ha emelkedik az bajt jelent az ellenfélnek, Komendánt kotorászik a hálóban a labda után, 17-12. Még egy védés Miklertől, Mindegía félpályán túlról, 22 és fél centivel fölé. 29' Nálunk is. Labdaszerzés, Vranjesnek passz beállóban aztán, 16-12. Faluvégi megy fel a levegőbe a szaggatottnál, véd Mikler. 28' Szöllősi fejezi be jól az akciót, oldalra mozogva, majd visszahúzva a labdát a hosszúra, 15-12. Újabb hiba a vendégeknél. 27' Hiba ott, hiba itt is, jöhetnek a vendégek. 26' Larholm hetesből eredményes ismét. Magabiztos ítélet-végrehajtó eddig a svéd, 15-11. 25' Juhász találata talál utat a kapunkba, 13-11. Vranjes torolja meg amint tripláz, 14-11. 24' Tatai jön hetesre, Tombor azonban nem kegyelmez, 12-10. Fero fut a fal előtt, közben oldalra lead egy sortüzet, 13-10! 23' Tombor belövi a büntit, 12-9. Faluvégi kapufáját nem csak a falu végén, de a szomszéd városban is hallhatták, akkorát csattant! 22' És Gidai góllal mutatkozik be! 12-8! Pásztor harcol ki hetest. 21' Sulc góllal büntet, újabb bődületes löket messziről! 11-8! Húzza az időt a Füred. Megvan a labda! 20' Németh próbálja megakasztani Parrondót, aki úgy tör előre, mint a spanyol nehézlovasság, nem sikerül megállítani, de ziccert ront a hispán. Némethnek azonban 2 perc jár a produkcióért. 19' Tombor hetesből, nem tombol a füredi tábor. Illetve lehet, hogy igen, de nem itt... Vranjes állítja vissza a kettőköztét, 10-8. 18' Parrondo a szélről, belép, belefújnak, bemegy, hiába. Hibáz a Füred, hamar visszakapjuk. Megint sikerül eladni, Ancsin a vétkes, de valahogy Vranjesé lesz, ő meg töküresen beveri a hatosról, 9-7! 17' Elszórja a lasztit az ellenfél. Fero Sulc löveti kapujukat a maga cseles módján, 8-6! Szöllősi farag, 8-7. 16' Larholm ismét a vonalnál, benn a hetes, már 7-6 ide! Időt kér a Füred, összeáll a Sótonyi-féle haditanács a kispad mellett. 15' Juhász suhint mellé. Aztán keményen védekezik, sárga. Mindegía a mieinknél. 14' Parondo labdát szerez, Parrondo kapura tör, Parrondo, góóól! 6-6! A B-közép egy kétes bírói ítélet után kérdőjelezi meg a sporik épelméjűségét... 13' Ancsin remek testcsele a lövés előtt, aztán gól! 5-6! 12' Sulc ismét ágyúból lövi a passzt, az elpattanóból indulnak, Zdolik az előőrs, beveszi a kaput, 4-6. 11' Zubai is. Mikler véd. Ancsin nem találja el a kaput, ennyire azért nem lő rosszul, megtámasztották a karját, de nem fújnak. Zdolik robog, 4-5. 10' Mikler véd. Aztán blokkolunk egy füredi lövést, ami így csak annyira hatékony, mint a tihanyi faágyú... Ancsin sárgul. 9' Mikler gólt kap, de sípszó után. Larholm másodjára szórja el a labdát, korai volt a dicséret?... 8' Ancsin hatalmas gólja, ahogy megszokhattuk, nem cicóz! 4-4! 7' Jó védekezés után jöhet a szegedi ostrom. Sulc passza erős a svédnek, Szöllősi szerzi meg, lerohan, 3-4. 6' Pásztor most a szélről, 2-3. Larholm ismét kezdi idézni a legszebb, gusztávadolfi tüzérhagyományokat, akkora gólt lő, hogy szakad a háló! 3-3! 5' Pásztor pattint, 2-1 oda. Larholm hetesből egyenlít, 2-2. 4' Mint az előbb, olyan hosszú a füredi roham. Mikler véd ismét az újebb vendég akciónál. Marad a balatoniaknál. 3' Jó védekezés, szép figura aztán elől, Vadkerti a szélen, rossz befejezés. Villámgyors füredi akció, visszakapjuk a labdát. 2' Dübörög a B-közép, és robban Ancsin keze is, 1-1! 1' A Pick kezd! Elhibázzuk, jön a Füred, és jön csereként Zdolik, nem figyelnek rá a mieink, 0-1. 17.40: Ilyés Ferenc neve ugyan ott szerepel a "rajtrácson", ám melegíteni nem láttuk. Van ugyanakkor Gidai Máté a fiatalok közül! Közben kezdődik a bemutatás, előtte a AC/DC dübörög! 17.30: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból! Rövidesen kezd a Pick - Füred derbi, a pályán melegítenek már a kézisek, a csarnok előtt meg a drukkerek, első blikkre úgy tűnik, népes szurkolótáborra számíthatnak a hazaiak idei első komolyabb bajnokijukon. Beharangozónk itt olvasható!