Kézilabda: könnyedén nyert Győrben a Pick

2013. szeptember 22., vasárnap
pick_temesvar_mj-048

Az első félidőben sokáig hátrányban játszó Pick Szeged végül magabiztos, 31-19-es győzelmet aratott a SZESE Győr vendégeként a kézilabda NB I vasárnapi játéknapján. Juan Carlos Pastor tanítványai így továbbra is őrzik százszázalékos mérlegüket, illetve a lépést az Orosháza otthonában diadalmaskodó MKB Veszprém együttesével.

Az első játékrész hazai góllal kezdődött, egy

Gál Kristóf

által kiharcolt hétméterest a portugál

Filipe Mota

váltotta gólra. (1-0) Ezt

Larholm

büntetőjével még kiegyenlítette a Pick, a folytatásban azonban kétszer is kétgólos előnyre tett szert a győri csapat, előbb a házi góllövőlistát vezető

Szabó

(3-1), majd Gál találatával. (4-2) A kettő között betaláló

Balogh

7. percben elvégzett hetesénél kapitulált harmadjára a hazaiak kapusa, majd egy

Miko Mindegía

által befejezett kontra után már egál volt az állás. (4-4) Innentől hosszú ideig felváltva estek a gólok, a sorozatot a svéd irányító, Larholm törte meg végül a 21. percben, büntetőjével a mérkőzés során először vezetett a Pick, sőt, egy minutummal később

Sulc

már megduplázta a fórt. (7-9) A félidő utolsó pillanataiban a SZESE felzárkózott még egy gólra (10-11), így szoros eredménnyel mehettek a szünetre a csapatok. A második félóra aztán már egyértelműn a vendégekről szólt, a játékrész elején első gólját szerző, végül hatig jutó

Ancsin Gábor

vezetésével fokozatosan darálta be ellenfelét a szegedi egyesület. 10 perc elteltével már öt találattal ment a Pick (13-18), 15 minutum után pedig már hét volt a különbség az eredményben. (13-20) Az utolsó percekben már gálázott

Juan Carlos Pastor

csapata, 19-31 lett a vége, így összességében elmondható, papírforma győzelmet aratott a tavalyi ezüstérmes az újonc felett. Ezzel a táblázat élén az egyaránt tízpontos MKB Veszprém és Pick Szeged áll, a Tisza-parti együttes csak rosszabb gólkülönbségével szorul Nagy Lászlóék mögé. Folytatás szerdán, Újszegeden, ahova a harmadik helyezett Balatonfüred látogat.

Férfi kézilabda NB I 5. forduló:

SZESE Győr – Pick Szeged 19-31 (10-11)

Győr, 1500 néző. Vezette: Bóna, Miskei.

SZESE Győr:

Gregor – Terenyi 1, Szabó A. 2, Mota 5/1, Rivnyák 1, Gál 2, Hernandez 1.

Somogyi, Rosta, Németh 2, Gebhardt 3, Halász 1, Kalmár, Tóth E. 1.

Magi Serra.

Pick Szeged:

Mikler – Parrondo 2, Balogh 2/1, Mindegía 6, Zubai 2, Ilyés, Vadkerti 2.

Tatai, Tóth M. (kapusok), Blazevic, Larholm 4/4, Sulc 4, Vranjes 1, Ancsin 6, Kekezovity 1, Gidai 1.