Győzelmével tovább él az Egervári-csapat matematikai esélye

2013. szeptember 10., kedd
Labdarúgás - Vb-selejtezõk - Magyarország-Észtország

A magyar labdarúgó-válogatott hazai környezetben 5-1-re nyert az észt csapat ellen a világbajnoki selejtezősorozat keddi játéknapján, sikerével pedig a törököktől vereséget szenvedett románokat megelőzve ismét a pótselejtezőt érő második helyen áll.

A hazai válogatottat egy "Úgy szurkolunk, ahogy Ti játszottatok!" feliratú molinóval köszöntötte a közönség, amelynek azonban már korán volt oka az örömre: óriási magyar helyzetekkel indult a találkozó, amelyet a helyszínen tekintett meg

Németh

a felső lécet találta el, két perccel később pedig a gólvonalról kellett menteniük az észteknek. A hazai szurkolóknak nem kellett sokat várniuk az első, majd a második magyar gólra sem: az ellenfelénél egyértelműen jobban és veszélyesebben futballozó Egervári-csapat a 21. percre már kétgólos előnyt dolgozott ki. Előbb a 11. percben

Dzsudzsák

egy remek baloldali kényszerítő után, szinte az alapvonaltól adott középre, a labdát az egyik észt védő akarta szögletre rúgni, de eltalálta csapattársát, akiről a játékszer a kapu jobb felső sarkába pattant (1-0). Azután 10 perc elteltével újfent Dzsudzsák baloldali beadásához

Böde

rosszul ért hozzá fejjel, a jobbra pattanó labdát azonban

Koman

visszatette középre, ahol az érkező

Hajnal

10 méterről azt a kapuba belsőzte (2-0). A folytatásban is a magyarok irányították a játékot, az észteknek csak felvillanásaik voltak, majd a szünet előtt kevéssel Böde indult el az észt térfél közepéről egy megszerzett labdával, a riválistól három védő is megpróbálta szerelni, vagy lerántani, a Ferencváros támadója azonban megtartotta a labdát, majd 17 méterről laposan a bal sarokba lőtt (3-0). Hatalmas lendülettel kezdte a második félidőt a szünetben két cserével felfrissített vendégcsapat, s néhány perc elteltével szépített is: a bajnoki címvédő Győri ETO-ban futballozó

Kink

csapott le egy labdára a magyar tizenhatos jobb sarkánál, majd egy védőt kicselezve ballal a jobb alsó sarokba gurított (3-1). A hazaiak - bár lassan, de - ezután összekapták magukat, majd a félidő felénél Koman szerzett labdát az észt tizenhatos előtt néhány méterrel, bepasszolta a játékszert a tizenhatos vonalán helyezkedő Némethnek, aki remekül fordult le védőjéről, majd laposan kilőtte a jobb alsó sarkot (4-1), ezzel eldöntve a három pont sorsát. A hazai közönség ezzel egy időben óriási üdvrivalgással fogadta, hogy a törökök 2-0-ra nyertek Romániában. A magyar győzelmet Dzsudzsák szabadrúgásgólja tette fölényessé, miután a Dinamo Moszkva játékosa 20 méterről, laposan előtt szabadrúgása pattant meg az észt sorfalon, majd a jobb alsó sarokba gurult (5-1).

Egervári Sándor

tanítványai megtarthatják a pótselejtezőt érő második helyet, ehhez azonban bravúros eredményre is szükségük lenne, ugyanis a következő, október 11-i fordulóban a már továbbjutott hollandokhoz látogatnak. A magyarok jelenleg egy-egy ponttal előzik meg a Romániát és Törökországot, de előbbi gárda a hátralévő két meccsén Andorrával és Észtországgal találkozik.

Labdarúgó világbajnoki selejtező D csoport 8. forduló:

Magyarország – Észtország 5–1 (3-0)

Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 10 000 néző. Vezette: Kulbakov (Szavickij, Zsuk – fehéroroszok)

Magyarország:

Bogdán – Vanczák, Guzmics, Kádár, Laczkó (Devecseri, 61.) – Koman, Elek Á. (Gyömbér, 76.), Hajnal, Dzsudzsák – Böde, Németh K. (Szakály, 86.)

Szövetségi kapitány:

Egervári Sándor.

Észtország:

Pareiko – Jääger, Reintam, Klavan, Teniste – Purje (Ojaama, a szünetben), Vunk, Mosnikov, Kink (Kams, 76.) – Anier, Ahjupera (Zenjov, a szünetben).

Tarmo Rüütli.

Klavan (11. – öngól), Hajnal (21.), Böde (41.), Németh K. (69.), Dzsudzsák (85.) ill. Kink (47.)

A csoport állása:

1. Hollandia 8 7 1 - 24- 4 22 pont - már kijutott 2. Magyarország 8 4 2 2 18-12 14 3. Törökország 8 4 1 3 14- 7 13 4. Románia 8 4 1 3 13-12 13 5. Észtország 8 2 1 5 6-16 7 6. Andorra 8 - - 8 0-24 0