Vízilabda: Szivós-bombák, Nagy-bravúrok, vb-döntőben Magyarország!

2013. augusztus 1., csütörtök
Nagy Viktor; Vámos Márton

A Benedek Tibor vezette magyar férfi vízilabda-válogatott óriási csatában, jelentős játékvezetői ellenszélben is legyőzte az olimpiai bajnok horvát együttest, ezzel bejutott a torna fináléjába!

A csütörtöki csata magyar góllal kezdődött: emberelőnyből az őrizetlenül hagyott védő,

Gór-Nagy Miklós

talált be, de hasonló szituációból hamar egyenlítettek, majd a vezetést is átvették a horvátok (1-2). Átmeneti tétovaság után az ifjú

Vámos Márton

fejezett be távoli bombagóllal egy magyar akciót, azonban az újabb horvát fór is eredményes volt (2-3). A második negyed negyede futott le, amikor Vámos balkeze megint villant, parádésan pattintott a jobb felső sarokba, majd remek megúszásból a kétszeres olimpiai bajnok

Madaras Norbert

lőtt védhetetlenül a rivális kapujába, ezzel átvette a vezetést a magyar válogatott (4-3). Nem sokáig: újabb horvát fór, s újabb gól következett (4-4). A játékrész közepén középről, messziről

Szivós Márton

lőtt nagy gólt, majd megismételte ugyanezt a mutatványt, s ezzel 6-4-re ellépett a Benedek-csapat. A nagyszünet előtt fórból jött a szépítés (6-5). A harmadik nyolc perc nyitányaként ötméterest lőhettek a horvátok, ám

Nagy Viktor

ragyogóan hárított. A túloldalon viszont az emberelőny pompás találattal zárult: a Rijekában játszó, ennél fogva a riválist jól ismerő

Varga

fivérek közül az ifjabbik,

Dénes

vette be a kaput (7-5). A hat az öt elleni játék továbbra is jól ment azonban az ellenfélnek, s újból csökkentették a hátrányt (7-6). Csakhogy a magyar együttesnek is segített a fór: a triplázó Vámos lőtt a bal sarokba (8-6). Emberelőnyből született a meccs 15. gólja is (8-7), és már csupán két másodperc volt vissza az utolsó szünet előtt, amikor Szivós hálószaggató gólt szerzett (9-7).

Nagy Viktor

A befejező negyedben Nagy-bravúrok után az újonc center,

Bedő Krisztián

"söpörte ki" a bal alsó sarkot (10-7). Kiváló átlövésből érkezett a válasz (10-8), majd egy vitatható büntetőt védett ki a magyar kapus, második különleges bravúrját bemutatva. Utána viszont egy balszerencsés, majd egy háríthatatlan gólt kapott, egyenlítettek a horvátok (10-10). Két perc volt vissza, amikor Varga Dénes a bátytól,

Dánieltől

érkező pontos passzt húzta mesterien a hálóba (11-10). Huszonegy másodpercnél pedig magyar emberelőny jöhetett, s már elég volt a labdát tartani... Nyert egy góllal, s világbajnoki döntőt vívhat a magyar férfi vízilabda-válogatott. "Minden elismerésem a játékosoké, akik az első pillanattól elhitték, hogy tényleg jók" - nyilatkozott Benedek Tibor szövetségi kapitány. "Nem baj, ha megnehezítik a dolgunkat, lásd a mai kiállítási arányt, egy ilyen csapatot ez sem törhet meg. A szív és az erő diadala volt a mai győzelmünk. Gyakorlatilag mindegy, hogy a döntőben ki lesz az ellenfelünk." A magyar válogatott legutóbb 2007-ben, Melbourne-ben játszhatott vb-döntőt, akkor azonban - éppen a horvátokról - vereséget szenvedett. A magyarok tíz évvel ezelőtt, ugyancsak Barcelonában nyerték eddigi utolsó világbajnoki címüket. A Benedek Tibor irányította magyar együttes a szombati fináléban az olasz-montenegrói párharc győztesével találkozik 22.15 órakor.