Minden szakágban éremesély a kajak-kenu vb-n

2013. augusztus 28., szerda
vajdaattila_kajak_kenu_vilagkupa_mj_0001

A kajakosoknál tizenöt férfi és nyolc nő, a kenusoknál pedig tíz férfi és két nő képviseli a magyar színeket a Duisburgban csütörtökön kezdődő, 40. gyorsasági kajak-kenu világbajnokságon. A szakvezetés mind a négy szakágban érmet vár a versenyzőktől, Storcz Botond szövetségi kapitány összesen 8-10 dobogós hellyel lenne elégedett.

Női kajakban - immár hagyományosan - minden számban éremre pályázhatnak a magyar versenyzők. London kétszeres olimpiai bajnoka,

Kozák Danuta

a játékok után egyesületet és edzőt váltott, s úgy tűnik, nem döntött rosszul, hiszen a két idei válogatón ő volt az egyedüli, aki mindkétszer hozni tudta a tőle megszokott színvonalat. Az újpestiek versenyzője mindkét K-1 500 métert megnyerte, és ezzel nem csak egyesben szerzett indulási jogot, nem kellett izgulnia csapathajós helyéért sem, ráadásul a 200-as váltóban is szerep vár rá. Az 500-as négyesnek rajta kívül a tavaly, Londonban szintén aranyérmes

Szabó Gabriella

Fazekas-Zur Krisztina

, valamint

Vad Ninetta

lesz a tagja. A 31-szeres világbajnok

Kovács Katalin

teljesítménye hullámzó volt a válogatókon, ettől függetlenül ötkarikás bajnok párjával,

Douchev-Janics Natasával

500 és 200 méteren is harcba szállhat majd az újabb vb-aranyakért. Az immár győri Douchev-Janics az Eb-hez hasonlóan ismét négy számban szerepel, a két páros mellett K-1 200 méteren és a váltó tagjaként is vízre száll. Az 5000 méteren induló

Csay Renáta

Eb-címe mellé most világbajnoki győzelmet zsebelhet be, míg az ezer egyesben szereplő

Medveczky Erika

az Eb-bronz után ismét a dobogóra érhet. Ezer méter párosban Szabó és Fazekas-Zur indul - győzelmi esélyekkel. A női kenus csapat mindössze kétfős, de

Lakatos Zsanett

200 méter egyesben, és

Takács Kincsővel

500 méter párosban is a dobogóra pályázik. Kijelenthető, hogy a férfi kajak szakág kikerült abból a hullámvölgyből, amelybe néhány éve került, bizonyította ezt a tavalyi olimpia eredményessége.

Dombi Rudolf

Kökény Roland

Londonban aranyérmet szerzett 1000 méteren, s bár a júniusi, portugáliai kontinensviadalon - a körülményeknek is áldozatul esve - csak ötödikek lettek, most nagyon fogadkoznak, hogy Duisburgban visszatérnek a csúcsra. Az ötkarikás ezüstérmes férfi négyes -

Fábiánné Rozsnyói Katalin

irányításával - változatlan összeállításban nyerte idén a válogatókat, az Eb-n pedig harmadikként ért célba.

Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás

Pauman Dániel

a vb-n is a dobogóra tör, de ezúttal szeretnének fényesebb éremmel hazatérni, mint tették azt Montemor-o-Velhóból. A férfi kenusok között több számban is van magyar éremesély, elsősorban a pekingi olimpiai bajnok

Vajda Attila

és a

Vasbányai Henrik, Mike Róbert

kettős révén. Bár Vajda a tavalyi olimpián és az idei Eb-n lemaradt a dobogóról, a kezében mindig ott van a győzelem lehetősége, s ha kijön a lépés, Duisburgban is borsot törhet a németek nagy kedvence,

Sebastian Brendel

orra alá. Néhány évnyi csend után párosban is erős egységet tud kiállítani Magyarország: Vasbányai és Mike Európa-bajnoki ezüstérmével már bizonyította, hogy jó döntés volt őket összetérdeltetni a tavasz folyamán. A vb előtt többször is hangoztatták, hogy győzni mennek Duisburgba, s reményeink szerint nemcsak berobbannak, de hosszú távon meg is vetik majd a lábukat a nemzetközi mezőnyben. A németországi regatta nagy valószínűséggel

Storcz Botond

utolsó versenye lesz szövetségi kapitányként, a szerződése ugyanis szeptember 30-án lejár. Érdekesség, hogy a kajakosként háromszoros olimpiai bajnok szakember első felnőtt vb-je versenyzőként az 1995-ös duisburgi volt. A kajak-kenu világbajnokság hétvégi döntői élőben lesznek láthatók és hallhatók az M1-en és a Kossuth Rádióban, valamint a telesport.hu-n is. Harmincöt versenyzőből álló csapat képviseli Magyarországot a németországi Duisburgban csütörtöktől vasárnapig sorra kerülő kajak-kenu világbajnokságon. A paraversenyekben hat magyar indul.

A vb programja:

Csütörtök:

500 és 1000 m-es előfutamok 9.00 500 és 1000 m-es középfutamok 15.30

Péntek:

500 és 1000 m-es előfutamok 9.00 500 és 1000 m-es középfutamok 14.15 200 m-es előfutamok 16.30

Szombat:

200 m-es középfutamok 10.00 és 13.00 500 és 1000 m-es döntők 15.25

Vasárnap:

5000 m-es döntők 9.00 200 m-es döntők 11.00 500 és 1000 m-es döntők 14.30 váltó döntők 17.00