Labdarúgás: parázs meccsen verte a Csongrád az FK-t + FOTÓK

2013. augusztus 24., szombat
csongrad_fkszeged_017

Az elrontott rajt után hazai környezetben javított a 2010-es bajnok, a diszkoszvetősök maradtak nyeretlenek. Egy kiállítás komoly vitát okozott.

3-1-re kapott ki Algyőn a Szertár Sportbolt megyei I. osztály első játéknapján a Csongrád TSE.

Keller Mihály

legénysége akkor nem számíthatott gólkirályára,

Bertók Gábor

viszont ezúttal már játékra jelentkezett. A 2010-es bajnok az FK 1899 Szegedet fogadta, mely eddig felemás szerepléssel hívta fel magára a figyelmet az új idényben: az NB III-ból búcsúzott Makó elleni 1-1-es bajnoki döntetlen akár bravúrként is értékelhető, ám két napra rá jött egy kínos fiaskó, a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupából 3-1-gyel verte ki a kék-feketéket a megye III-as Szentmihály. Nagyszerű összecsapásra volt kilátás az előző szezonbéli előzmények tükrében is: Szegeden gólzáporos, 3-3-as döntetlenre végeztek a felek, míg Csongrádon nem kevésbé jó meccsen 3-2-es hazai siker született. A mostani találkozó első húsz percében egyenlő erők küzdelmét figyelhette a szép számú nézősereg, a kapuk nemigen forogtak ekkor veszélyben. A folytatásban a vendégek kerültek fölénybe, nagy ziccert ugyan nem dolgoztak ki, ám a két szélen sorra vezették ígéretes akcióikat,

Péter-Szabó Tamás

beadásai rendre veszélyt jelentettek a hazai kapu előtt. A vezetést azonban nem sikerült megszerezniük, majd némiképp váratlanul betaláltak a házigazdák. A 42. percben

Nagy Ádám

térült-fordult a tizenhatos jobb oldali sarkánál, kiszorított helyzetben cselezgetett, majd tüzelt is, a lövés kissé meglepte

Bruncvzik Dániel

kapust, a laszti hatalmas erővel vágódott a feje fölött a rövid sarokba. Sistergős bomba volt, mégis, talán védhető lett volna; 1-0. Az edzőmeccseken brillírozó Tisza-parti támadó tehát immár a pontvadászatban is letette névjegyét. Nem volt azonban még vége a félidőnek, sőt, sorsdöntő események következtek! A 44. percben a félpályánál

Csuka Tamás

ütközött

Somodi Viktorral,

a labdáért harcoló szegedi futballista taposó mozdulatot tett, ellenfele pedig - állítják az FK-sok - visszarúgott felé. Somodi viszont - akit sérülés miatt le is kellett cserélni - portálunknak jelezte: csak szóban kérte számon a súlyos szabálytalanságot.

Rabi Zsolt

játékvezető egyébként azonnal - jogosan - piros lappal büntette az FK focistáját, a látogatók viszont hevesen vitatták, hogy a másik oldalon elmaradt a lap, szerintük a bíró itt komolyan belenyúlt a mérkőzésbe. A második felvonás első tizenöt percében a vendégek tíz emberrel is támadásba lendületek, sorra építették fel a lehetőségeket,

Imre Zoltán

pontrúgásai remekül találták meg a társakat középen, ám

Forró Attila

Varga Martin

mindannyiszor mellé vagy fölé bólintott. Érett az egyenlítés, majd be is következett. A 60. percben Péter-Szabó és Varga játszott össze, utóbbi három védővel a nyakán tört be a tizenhatoson belülre, a kapust is elfektette, majd kiszorított szögből a léc alá varrta a lasztit; 1-1. Nem sokáig örülhettek azonban a diszkoszvetősök, egy minutummal később újra a hálójukban táncolt a bogyó! Egy szögletet a rövid oldalon kibújó

Bálint Attila

csúsztatott meg, a laszti a hosszú sarokba jutott; 2-1. A hajrában rohamozott, majd a legvégére elfáradt az emberhátrányban focizó FK. A Csongrád ekkor már egyértelműen irányított, érvényesült akarata. Hiába tett meg mindent a pontmentésért a Hüvös-gárda, helyzetei kimaradtak, majd a 85. percben jött a kegyelemdöfés. Miközben elfogyott a vendégek lendülete, sebes kontrákat vezettek a Keller-legények. Az egyik ilyen akciót a nyáron Tömörkényből igazolt

Baktai Zoltán

fejezte be találattal; 3-1! Több gól már nem esett, a Csongrád így megszerezte első győzelmét ebben a bajnokságban. Ami a folytatást illeti, a csongrádiak a jövő héten szombaton 17 órakor a Tisza Volán SC Szeged vendégei lesznek a Felső Tisza parti centerpályán, míg ugyanitt a műfüvön fogadja az FK 19 órai kezdettel a Sándorfalvát.

A megyei I. osztály 2. fordulójában:

Csongrád TSE - FK 1899 Szeged 3-1 (1-0).

Csongrád, 300 néző, vezette: Rabi Zsolt (Katona Balázs, Magyar Attila).

Csongrád:

Stankovics - Bánfi, Bodor, Szabó, Sándor (Siha), Busa (Cseh), Koncz (Keller), Somodi (Baktai), Bálint, Nagy Á., Bertók (Szőrfi). Vezetőedző: Keller Mihály.

FK 1899 Szeged:

Brunczvik - Makai (Gyurkovics), Turján, Szecska, Barta (Markó), Csuka, Forró, Imre (Szalai), Péter-Szabó, Varga, Heredea. Vezetőedző: Hüvös Gábor.

Nagy Á. (42'), Bálint A. (60'), Baktai Z. (85'), illetve Varga M. (60')

Kiállítva:

Csuka T. (44') Keller Mihály:

"Küzdelmes mérkőzésen biztató játékkal tartottuk itthon a három pontot. A csapat hozzáállása alakul, de még nem az igazi."