Labdarúgás: Mórahalom is szoros csatában esett ki a kupából

2013. augusztus 11., vasárnap
labdarugas_asott_sandorfalva_37_il

A Csanádpalota után a Mórahalom is szoros meccset vívott ellenfelével a magyar kupa főtáblájának 1. körében, azonban nem sikerült kiharcolnia a továbbjutást a homokháti csapatnak sem.

Csongrád megye egyetlen, ám nem a megyében játszó NB-s férfi labdarúgócsapata, a Szeged 2011 szombaton fordulatos, drámai, hosszabbításos csatában

jutott tovább az NB II-es Kozármisleny ellenében

, míg a Mórahalom melletti másik megyeegyes gárda, a "kupaspecialista" Csanádpalota

szoros meccsen maradt alul

a Dunaújváros-Pálhalma együttesével szemben a magyar kupa főtáblájának 1. fordulójában. Vasárnapra maradt a palotaiak megyei kupariválisa, a Mórahalom - hiszen nem csak idén, de egy esztendővel korábban is ez a két gárda vívta a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa fináléját - mérkőzése az NB III Dráva csoportjának ezüstérmese, a Szekszárd ellen. Az akkor még Tóth Ákos dirigálta Mórahalom a tavalyi évben a főtáblán jól kezdett: sima 4-1-gyel lépett túl kunszállási ellenfelén az 1. fordulóban, majd a következő körben 6-0-val lépték le a Soltvadkertet. A homokháti menetelésnek október 31-én egy végletekig kiélezett csatában aztán a Szolnoki MÁV vetett véget, vert helyzetből fordítva az utolsó percekben (2-3). A Szekszárd elleni találkozón a vendégek léptek fel kezdeményezőbben, két ékük,

Ranga Máté

Deli Dániel

folyamatosan kisebb nagyobb helyzetbe tudtak kerülni a hazaiak kapuja előtt, akik főleg

Bokányi Richárd

pontrúgásaival igyekeztek ellensúlyozni az enyhe tolnai mezőnyfölényt, bár a játék képe gyakran igen kiegyenlített volt. A félidő derekán aztán megszerezhette volna a vezetést a sokat kontrázó Mórahalom, amikor egy jobbról jövő beadást

Szőke Péter

stukkolt a felsőlécre. Pár perccel később aztán

Rátkai Gábor

remekül ugratta ki a jobbösszekötő helyén kilépő Rangát, aki a felpattanó labdát a mórahalmi kapu közepébe vágta, a határozatlanul kimozduló

Czirják Tamás

mellett (0-1). A szekszárdi nyomás ezt követően sem enyhült a hazai kapun, s bizony a hazai hálóőr számtalan bravúrjára nagy szüksége is volt a homokhátiaknak, és Fortuna is kegyeibe fogadta a portást, hiszen egy kettős hárítását követően a csereként beállt

Czinkon Szabolcs

triplázása csattant a kapufán a félidő hajrájában. Aktívabban kezdte a második játékrészt a hátrányban lévő, védelmét feltoló Mórahalom, s Szőke passza után

Tóth Lukács

remekbe szabott, fordulásból leadott lövése akár egyenlítést is hozhatott volna a 48. percben, de szögletre pattant a labda. Pár hazai pontrúgás után teret engedtek a hazaiaknak a vendégek, s maguk is mind többet kontráztak a kinyíló hazaiakkal szemben, Czirják figyelme pillanatra sem lankadhatott, a hazai kapust megdolgoztatták a második félidőben is a fiatal szekszárdi támadók. A hajrá ismét tartogatott óriási helyzeteket: előbb Bokányi Richárd beívelése után Szőke fejelt a bal sarok mellé centikkel, majd pillanatok múltán a Czirják kapust kisakkozó, Rangát váltó

Schmidt Zsolt

valamint

Fejes Péter

közül az utóbbi hagyta ki a százas ziccert 10-11 méterről a tátongó kapuval szemben. Azonban ami késik, nem múlik: a ráadás pillanataiban szép akció végén Schmidt vágta a léc alá a labdát, kialakítva a 2-0-s szekszárdi sikert, s egyben továbbjutást jelentő végeredményt.

Labdarúgó magyar kupa 1. forduló:

Mórahalom VSE - Tolle Szekszárd UFC 0-2 (0-1)

Mórahalom, Mórahalom Városi SE Sporttelep, 200 néző. Vezette: Wittmann (Sebestyén, Garai)

Mórahalom:

Czirják – Takács (Patarcic 56'), Szücs, Udvari, Lázár – Vojnic-Zelic, Magyar – Bokányi R., Tóth L., Bokányi B. (Barna 46') – Szőke.

Játékos-edző:

Magyar György.

Szekszárd:

Kovács B. - Rátkai (Czinkon 36'), Deli D., Nánási, Ranga (Schmidt 59'), Dobra, Tóth P., Mészáros, Fejes, Márton, Kun (Deli B 68').

Kvanduk János.

Ranga (28'), Schmidt (91').

Bokányi B. (41'), ill. Márton (70'). Magyar György:

"Az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a fiatal, ám képzett labdarúgókból álló szervezett szekszárdiaknak, akik ettől függetlenül megérdemelten győztek. Elégedett vagyok a teljesítményünkkel, amely a bajnoki rajtra nézvést sok bizakodásra ad okot."