Labdarúgás: kétszer is vezetett, ám kikapott a Makó Orosházán

2013. augusztus 3., szombat
makohfc_02_mj

Fordulatos, jó meccsen maradt alul Orosházán a várhatóan négy szerb légióssal erősítő makói alakulat.

A Szertár Sportbolt Csongrád megyei I. osztály átigazolási körképe itt olvasható! Böngéssze végig, ki, honnan, hová igazolt az élvonalbeli csapatoknál!

A kiesés mindkét alakulatra alaposan rányomta bélyegét: az NB III-ból megyébe alászálló Makótól, s a másodból harmadosztályba süllyedő, széthulló Orosházától is rengetegen távoztak - az utóbbi gárdától számosan Szegedre térnek vissza. A Maros-mentiek a többi megyei gárdához képest később vágtak bele a felkészülésbe, így eddig csak két mérkőzést vívtak: előbb

Dejan Veselinov

leigazolása, akiknek papírjait időben beadta a klub, de még várnak az MLSZ engedélyére. Igazi viharsarki kánikulában vágott bele a felkészülési meccsébe a Makó, amely a magasabb osztályban szereplő ellenfele otthonában cseppet sem kezdett megilletődötten, sőt,

Tóth Attila

góljával az első félidőben vezetésre is szert tett a maros-menti alakulat. Az első játékrészben remekül gazdálkodott erejével

Bódi Attila

együttese, s ez a második félidő első felére is igaz volt, dacára a nagy hőségnek: jóllehet kiegyenlítettek a hazaiak, a csereként beállt

Horváth Máté

ismét a Csongrád megyeieket juttatta előnyhöz (1-2). Az Orosháza nagyon nehezen tudott bármit is kezdeni a vendégek védekezésével, ám ahogy fáradtak a makóiak, úgy tudtak mind veszélyesebb helyzetekbe kerülni a Békés megyeiek. A hajrára aztán nyomásuk gólokká érett, előbb kiegyenlítettek, majd a győztes találatot is bevitték

Frank Ádám

cserekapusnak, 3-2-re megnyerve a fordulatos találkozót. A Makó FC hétközben nem vív felkészülési meccset, mindössze az utánpótlással közös tréninget tartanak. Legközelebb házon belül, a Makó II-vel edzenek együtt Bódi Attila tanítványai augusztus 10-én, illetve a tréner még tárgyal arra a hétvégére szóba jöhető csapatokkal egy lehetséges felkészülési találkozóról. Mint a SZEGEDma.hu-nak elmondta, inkább az együttedzéseket részesíti előnyben, a felkészülési mérkőzésekkel szemben, hiszen a gárda le van maradva a felkészülésben, és elsődleges fontosságú, hogy minél jobban összecsiszolódjanak.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:

Orosháza FC - Makó FC 3-2 (0-1)

. Orosháza.

Makó:

Czirbus - Horváth K., Győri, A. Jovetic, Horváth G., Kalász, Bakos T., Tóth A., M. Guberinic, V. Guberinic, Veselinov.

Játszottak még:

Frank Á. (kapus), Pataki V., Mátó, Horváth M. Vezetőedző: Bódi Attila.

Makói gólszerzők:

Tóth A., Horváth M. Bódi Attila:

"Az első félidőben remekül játszottunk, fegyelmezetten védekeztünk és veszélyesen támadtunk. Aztán a nagy meleg rányomta bélyegét játékunkra a második játékrészben, látszik, hogy fizikálisan még nem vagyunk tökéletes állapotban. Az összeszokottságunkon is van mit csiszolni, hiszen négy szerb légiósjelöltünkkel sem tudtunk még együtt edzeni. Bízunk benne, hogy számíthatunk rájuk és rendben lesz minden papírmunka, továbbá, hogy sérültjeink is felépülnek, s bevethetőek lesznek mihamarabb, hogy önbizalommal telve várhassuk a bajnoki rajtot."