Kézilabda: nem adta olcsón a bőrét a Pick az oroszlánok barlangjában

2013. augusztus 7., szerda
pick22_gs

Lejátszotta a nyári felkészülési időszak első edzőmeccsét a Pick Szeged együttese. Szerda este Németországban, a Rhein-Neckar Löwen ellen csatázott a megújuló gárda.

Kalandos körülmények között érkezett meg kedden este Németországba a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata - amint arról a klub honlapja beszámol. Az induláskor a Liszt Ferenc reptéren volt bombariadó, majd Frankfurtnál olyan nagy viharba került a csapat, hogy a repülőgép 1 órát körözött a német város felett. Végül csúszott az esti edzés, 20.30-tól tréningezett a magyar együttes. Szerda délelőtt szabad programot kapott a keret, este egy kisvárosban kezdődött az idény első edzőmeccse, amelyet egy harmadik ligás német kiscsapat szervezett, s amelyet telt ház előtt vívott a Rhein-Neckar Löwen és a Pick Szeged. Az igazi kézilabdaünnepé változó mérkőzésen a 10. percben 4-4 volt az eredmény, majd felváltva potyogtak a gólok, a 20. percben egy találattal, 10-9-re vezetett a német gárda, majd a félidőben 15-12-re. Az idény első szegedi gólját

Kekezovity Marinko

szerezte,

Ancsin Gábor

pedig az első 30 perc alatt négyszer vette be az "oroszlános" kaput. A második játékrészben felkapaszkodtak a szegediek, a 39. percben sikerült egyenlíteni (18-18), azonban a Pick honlapjának beszámolója szerint némi bírói ráhatással a Löwen ismét el tudott lépni. Az 51. percben így is két gólra, 25-23-ra kapaszkodott fel

Juan Carlos Pastor

együttese, ám ez a különbség meg is maradt a végére: 27-25-re nyertek a Rajna-Neckar torkolatának nagymacskái. A légiósok közül kiemelkedően mutatkozott be a spanyol

Parrondo

, aki hétszer talált be a mannheimieknek, a magyarok közül Ancsin volt a legeredményesebb, hatig jutott. A Pick Szeged legközelebb szombaton 17 órakor a Temesvárt fogadja az újszegedi sportcsarnokban. Az ingyenesen megtekinthető találkozón a hazai közönség is láthatja végre játékban az új fiúkat.