Kézilabda: a meccs második felében indult be a Pick-henger

2013. augusztus 21., szerda
SZS20130821_pick_szeged_szekelyudvarhely_001

Utolsó nyári edzőmérkőzésén is győzelmet aratott a Pick Szeged, ezúttal a Székelyudvarhely volt az áldozat. Juan Carlos Pastor edző szerint a 29-23-as diadal megfelelő alapot ad a jövő heti, Metalurg Szkopje elleni BL-selejtezőre való felkészülésben.

Az 1200 néző előtt játszott találkozó első félideje kiegyenlített játékot hozott. Bár a Pick egyetlen percet sem töltött hátrányban, a román bajnokság tavalyi bronzérmese végig pariban volt

Ancsinékkal

, a játékrész hajrájáig nem alakult ki lényeges különbség az eredményben. A 28. percben aztán

Frantisek Sulc

próbálkozott egy ejtéssel az összecsapás első haza büntetője alkalmával, ám

Szabo Levente

kapust a keresztléc ekkor még megmentette. A hátralévő időben

Vladimir Vranjes

viszont duplázott, erre egyetlen válasz érkezett a vendégek részéről, így alakult ki a szünetre a 14-12-es állás. Az első 30 perc során

Juan Carlos Pastor

kétszer is időt kért, láthatóan nem volt elégedett a pályán látottakkal. A folytatásban eleinte nem változott a játék képe, kezdésként rögtön egyenlített két találat révén a romániai csapat, ezt követően aztán felpörgött az iram. Ancsin gólja után a vészkapusként pályán lévő

Kekezovityot

dobta át

Erwin Feuchtmann

a félpályáról, majd a 36. percben egy kétoldali kétpercest követően 4 a 4 ellen maradtak átmenetileg pályán a csapatok. Az extrém helyzetet Pastor tanítványai kezelték jobban. Előbb

Niko Mindegia

büntetőből kettőre növelte a hazai előnyt, majd

Roberto Garcia Parrondo

a mérkőzés folyamán először háromgólossá tette a különbséget. Válaszul jött is egy időkérés vendégrészről, ám az Ancsin vezette Pick-henger megállíthatatlannak bizonyult, miközben a szurkolók által hangosan éltetett

Tatai Péter

bravúrok sorát mutatta be. A találkozó végéig a Székelyudvarhely már nem tudott 4 gólnál közelebb zárkózni, sőt, a vége Sulc és Vadkerti találataival 29-23 lett. A Pick Szeged legközelebb augusztus 28-án, Szkopjéban lép pályára BL-selejtező mérkőzésen, majd szeptember 1-én itthon játssza a visszavágót macedón ellenfelével szemben. Az idegenbeli mérkőzésre szurkolói buszt szervez a klub, erről bővebb információkat

itt

olvashat. „Nagyon jól jött számunkra ez a mérkőzés, hiszen a mostani ellenfelünk hasonló stílust képvisel, mint a Metalurg Szkopje, a székelyudvarhelyiek is sokat játszatták a beállósukat, egy az egyben támadtak. Számunkra az elkövetkező napok legfontosabb feladata az lesz, hogy javuljunk a helyzetkihasználásban és minimalizáljuk a labdavesztéseket. Összességében messze állunk még attól a játékrendszertől, amit elterveztünk, de a következő összecsapásunkra specifikusan készülünk, így ez reményeink szerint nem okoz majd problémát” – nyilatkozta portálunknak a találkozót követően Juan Carlos Pastor vezetőedző.

Felkészülési kézilabda-mérkőzés:

Pick Szeged – Székelyudvarhelyi KC 29-23 (14-12)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Janáky Csaba, Serfőző Zsolt.

Pick:

Mikler – Mindegia 2, Kekezovity 2, Ilyés 1, Ancsin 5, Parrondo 4, Balogh 3.

Tóth, Tatai (kapusok), Vadkerti 1, Hegedűs, Larholm 3, Zubai, Blazevic, Sulc 5, Vranjes 3.

Juan Carlos Pastor.

Székelyudvarhely:

Szabo – Majnov 3, Onyejekwe 1, Campan 2, Feuchtmann 2, Kuzmanoski 1, Ferenczi 2.

Orbán (kapus), Mihalcea 3, Komporály 3, Irimescu 5, Vlad 1, Talas.

Vlad Caba.

3/1, ill. 2/1.

10 perc, ill. 12 perc.