Universiade: ezüstérmes a női vízilabdacsapat! (FRISSÍTVE!)

2013. július 16., kedd
noivizilabda_universiade_mefs_mk

A házigazda oroszok elleni döntőben nem sikerült a bravúr Kelemen Attila tanítványainak, akik azonban így is ezüstéremmel vigasztalódhatnak.

A 27. nyári Universiade egyik érdekessége, hogy a vízilabdatorna férfi és női döntőjét egyaránt a magyar és a házigazda orosz válogatott vívja. A férfiak hétfői elődöntőbeli sikere után kedden a nőkön volt a sor, immár a fináléban! Jól is kezdtek a mieink,

Csabai Dóra

akciógóljával vezettek, ám jöttek az oroszok, akik a kétgólos

Liszunova

vezérletével 4-1-re fordítottak, a szentesi

Gémes Alexának

büntetőből sikerült faragnia (4-2). A kapusteljesítmény egyik oldalon sem volt kiemelkedő,

Gangl Edina

gyengén kezdett, igaz, orosz ellenfele,

Karnauh

sem tudott brillírozni. A negyed második felében a felváltva hullottak a gólok, magyar részről előbb emberelőnyből

Kisteleki Hanna

, majd ötméteresből a szegedi

Dalmády Szandra

talált be, ám az oroszok - részben a triplázó Liszunova révén - tartani tudták a kétgólos különbséget (6-4). Kisteleki büntetőből duplázott a folytatásban, igaz a hazaiak ismét bevették Gangl kapuját (7-5). Kisteleki megállíthatatlannak tűnt, a 6. magyar találatot is ő jegyezhette, ám sajnos közben kettőt lőttek az oroszok (9-6). Liszunova is elkapta aztán a fonalat, a szünet előtti hajrában kétszer villant az immár ötgólos orosz vízilabdázó (11-6). A félidei eredményt az ötméteresével triplázó

Prokofjeva

állította be a vitatható bírói ítéletektől is sújtott magyarokkal szemben (12-6). A folytatásban gyorsan hétre növelték előnyüket a vendéglátók, s

Beljajeva

duplázása egyúttal azt is jelentette, hogy kvázi eldőlt a találkozó, és az Universiade-elsőség sorsa. Az oroszok ezután eredményesen rombolták a magyar akciókat saját támadásaikra már kevésbé összpontosítva, tartva előnyüket - Gémesnek sikerült ötösből kozmetikáznia az eredményen (13-7). A végjátékban Csabai büntetőből lőtt második góljával próbált kapaszkodni a magyar csapat, ám két újabb orosz gól volt a válasz, az elsőt a már féltucatig menetelő Liszunova lőtte (15-8). Kisteleki negyedszer is beköszönt Karnauhnak, akinek 40%-os kapusteljesítményére Gangl is feljavult ekkorra. A hajrában aztán megszórta magát Beljajeva is, végül négy gólt jegyezhetett, miközben nálunk

Pócsi Bianka

Zajácz Hanna

iratkoztak fel a góllövőlistára. A vége 18-11 lett az oroszoknak. A játékvezetői tevékenységet jól jellemzi az a hihetetlen adat, miszerint az oroszoktól négyszer, a magyaroktól tizenötször állítottak ki embert, ugyanakkor a mieink öt alakalommal csak büntetőből tudtak betalálni, az ellenfél egyszer lőtt ötméterest. Vereségével

Kelemen Attila

együttese ezüstéremmel zárta a kazanyi Universiadét, ami kiváló eredménynek tekinthető. „Nem szégyen kikapni egy erősebb csapattól. Az Universiade előtt nem tudtuk, hogy milyen csapattal jönnek az oroszok. A legjobbal. A többi ellenféllel viszont nagyon jó mérkőzéseket játszottunk. Örülök az ezüstnek” – nyilatkozta

-nak a döntőben négyszer eredményes Kisteleki Hanna Anna, a Budapesti Gazdasági Főiskola hallgatója, a BVSC játékosa. „Remek volt a kazanyi torna. Boldog vagyok, hogy részt vehettem a világ második legnagyobb sporteseményén. Az oroszok jobbak voltak, de nem lehajtott fejjel megyünk haza. A magyar felnőtt válogatott is szoros meccseket szokott velük játszani” – mondta

Dalmády Petra

, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem válogatott játékosa. „Lehet örülni az ezüstéremnek is. Az oroszok ellen felemás játékot nyújtottunk. A szünet után kiegyenlített volt a játék. Egyáltalán nem kell elkeserednünk”- tette hozzá

Gangl Edina

, az Eger, és a válogatott kapusa, az Eszterházy Károly Főiskola hallgatója. „Szeretnék gratulálni a lányoknak! Helytálltak. Nagyon jó eredmény másodiknak lenni egy ilyen magas színvonalú világversenyen. Az oroszoknak bejöttek a lefordulások. Ebben is erősek. Nálunk a B-csapat játszott, náluk az első. Mindenesetre le a kalappal a csapat előtt” – közölte Kelemen Attila szövetségi kapitány. „Véleményem szerint Magyarország nyerte meg az Universiadét, hiszen az oroszok a legerősebb, felnőtt, A-csapatukkal játszottak. Gratulálok a női válogatottnak!” – nyilatkozta

Beck György

, a Magyar Vízilabda Szövetség társelnöke. Szerdán ismét Magyarország - Oroszország párharc, ezúttal a férfi döntőban, magyar idő szerint 11 órakor.

27. nyári Universiade női vízilabdatorna, döntő:

Oroszország - Magyarország 18-11 (6-4, 6-2, 1-1, 5-4)

Oroszország: Karnaukh – Prokofjeva 3, Karimova 1, Antonova A. 1, Liszunova 6, Beliajeva 4, E. Ivanova 2.

Zelencova 1, D. Antonova, Grineva.

Magyarország:

Gangl – Csabai 2, Kisteleki 4, Gémes 2, Dalmády Sz. 1, Hevesi, Somhegyi.

Pócsi 1, Kocsis, Árkosy, Dalmády P., Zajácz 1

Dudás Eszter sakkozó a középmezőnyben végzett

Az Atomerőmű SE sportolója, a rapid U12-es Eb-n ezüstérmes sakkozó naponta átlagosan 2 partit játszott a 9 fordulós tornán.

Dudás Eszter

mérlege 5 győzelem, 4 vereség, 5 pont, ezzel lett a 9. A Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) médiaosztálya megerősítette, hogy a holnapi, Magyarország-Oroszország férfi vízilabda döntő élőben látható lesz

vagy a

honlapon. A finálé magyar idő szerint 11 órakor kezdődik. A magyar női vízilabda-válogatott kedden magyar idő szerint 17.45-től vívja aranycsatáját szintén a házigazdákkal. A keddi versenynapon, kötöttfogásban mindkét birkózónk kiesett az első körben.