Labdarúgás: egy félideig tartotta a lépést a Szentes a HFC-vel + FOTÓK

2013. július 24., szerda
kep01

A megyei I. osztályú két csapat felkészülési találkozóján a vásárhelyiek szünet után felőrölték a szentesiek ellenállását, és végül magabiztos győzelmet arattak a Kurca partján.

A vendég vásárhelyiek már javában melegítettek, amikor a hazai öltözőben

Bozóki Zoltán

edző még az utolsó intelmeit intézte játékosai felé. A találkozó kétségtelenül az újonc hazaiak számára tűnt értékmérőbbnek, hiszen ez a mérkőzés volt a szentesiek legnagyobb erőpróbája a felkészülési időszakban. A HFC csapatában

Marton Bence

csak sportszárban kocogott a füvön, mint kiderült, saroksérülése miatt cipőt sem tudott húzni, így kérdésessé vált szereplése a hétvégi megyeválogatott tornán is. A találkozó előtt a vendégek mestere,

Dezső Ferenc

jelentette be, hogy ezekben a percekben írja alá szerződését

Hatvani József

a vásárhelyi klubhoz. Az ásotthalmiak - egyébként Vásárhelyen élő - támadója az elmúlt szezonban 12 gólt szerzett csapatában. A kezdő sípszó után alig három perc telt el, amikor a szentesi kapu előtt alakult ki az első helyzet, egy távoli lövés kijött

Szél

kapusról, de

Konc Adrián

hét méterre a kaputól sokáig kivárt, és a feltápászkodó kapusba lőtt. A folytatásban kiegyenlített, jó iramú, de sok hibával tarkított játékot láthatott a szép számú közönség, gólhelyzetek helyett azonban csak szögletekig jutottak a csapatok. A 22. percben

Páger

bal oldalról elvégzett szabadrúgását

Vasas

kapus a bal felső sarok elől ütötte szögletre. Válaszként

Varga Máté

került lövőhelyzetbe a 16-oson belül, de sokat kivárt, és a védők menteni tudtak. A 33. percben a hazaiak gólfelelőse,

Mihály Róbert

először villant, kitűnő átadást kapva kapura tőrt, de a védőktől szorongatott helyzetben leadott lövését Vasas lábbal védte. A hátralévő időszakban a vendégek játszottak enyhe mezőnyfölényben, de a hazai kontrák is veszélyesek voltak. A 36. percben újabb nagy lehetőség adódott

előtt, de ígéretes helyzetben a kiinduló Vasas kapusba lőtt. Feltűnő volt, hogy Vasas Gábor, a vásárhelyiek Sándorfalváról igazolt hálóőre kevés dolgát bravúrokat bemutatva nagy magabiztossággal látta el. A félidő utolsó eseményeként Varga Róbert átadását

Szabó Márk

Szél kapus lábába lőtte.

Szünet után egyre nagyobb fölénybe kerültek a vendégek, és az 53. perc meg is hozta a vásárhelyi vezetést. Szabó Márk kapott remek labdát a jobb oldalon, kapura húzott és a kimozduló Gömöri kapus mellett a kapu bal oldalába helyezett, 0-1. Alig négy perc múlva egy szerencsés góllal tovább nőtt a vásárhelyiek előnye. Konc éles beadását Gömöri kapus a léc alól felütötte, és a lehulló labda Polyák Csabáról a kapuba perdült, 0-2. A gólok után jelentős fölényben játszottak a vendégek, és a 65. percben tovább növelték előnyüket. A fiatal Király Dávid szerzett labdát a szentesi térfél közepén és kiugratta Koncot, aki ballal a kimozduló Gömöri mellett lőtt a kapuba, 0-3. A 78. percben újabb nagy helyzetet hagyott ki a HFC, Koncz - Huszka akció után utóbbi 10 méterről mellé csavart. A hátralévő időben már komoly helyzet nem alakult ki, a vásárhelyiek megérdemelten nyertek, a szentesieknek még bőven van javítanivalójuk a bajnoki rajtig. A HFC szombaton 18 órai kezdettel az FK 1899 Szeged gárdáját fogadja a vásárhelyi stadionban, míg a Szentesi Kinizsi TE szintén szombaton 10 órakor Mindszenten lép pályára. A szentesiek további edzőmérkőzései: 08.03 (szombat) 10.00: Szentesi Kinizsi TE - Mindszent SE, 08.10 (szombat) 17.00: Nagymágocs SE - Szentesi Kinizsi TE.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzésen:

Szentesi Kinizsi TE - Hódmezővásárhelyi FC 0-3 (0-0)Szentes: Szél - Szeles, Lajos M., Vincze, Szabó D. - Tóth L., Polyák Cs., Páger, Bordács - Orovecz S., Mihály R. Csere: Gömöri, Polyák A., Martók, Kiss K., Pengő. Edző: Bozóki Zoltán. HFC: Vasas - Szakál, Antal, Tóth J., Szentirmai - Varga R., Kökény - Muzsik, Varga M., Szabó M. - Konc A. Csere: Király D., Brizik-Bodrogi I., Nagy A., Huszár, Huszka. Edző: Dezső Ferenc. Góllövők: Szabó Márk, Polyák Csaba (öngól), Konc Adrián. Bozóki Zoltán: "Végre sikerült egy jó csapattal játszanunk. Mi is keressük a legjobb összeállításunkat, és erre kiváló lehetőséget adott a Vásárhely elleni találkozó. Az első félidő izgalmas, jó iramú játékot hozott, szünet után sajnos a cseréink már nem tudtak úgy teljesíteni, hogy egyenlő ellenfelek tudjunk maradni, így a második félidő már nem a mienk volt. A lehetőséget valamennyi játékos megkapta, de okulnunk kell ebből a mérkőzésből, hiszen most egy olyan csapat volt az ellenfelünk, amelyik biztosan ott lesz a bajnokság élmezőnyében, így itthon és idegenben is hasonlóan nehéz összecsapások várnak majd ránk. Az elmúlt bajnoki évben kevés ilyen szintű mérkőzést játszottunk, így valószínűleg néhány forduló rá fog menni arra, hogy felvegyük ezt a korábbinál lényegesen gyorsabb ritmust. Szerencsére a csapat gerince együtt maradt, de két támadónk - a pályafutását befejező Szarvas Zsolt és a fél évre munkahelyi kötelezettsége miatt távol levő Hidas József - hiányát biztosan érezni fogjuk. Hárman érkeztek a nyáron, mindhárman visszatérők: a kapus Gömöri Zoltán Gádorosról, Szeles Dániel Csongrádról, míg Orovecz Sándor a HFC ifjúsági csapatától tért vissza Szentesre. Most egy hathetes felkészülés közepén tartunk, elkezdődtek az edzőmérkőzések. Amit eddig terveztünk, azt nagyrészt sikerült elvégeznünk, így bízom abban, hogy helyt tudunk állni a megyei I. osztályban is. Célkitűzést nem könnyű meghatározni, alapvető lenne a középmezőnyben végezni, de az biztos, hogy kőkemény év vár ránk." Dezső Ferenc: "Hasznos mérkőzés volt, amelyen sajnos bebizonyosodott, hogy néhány játékosom nem alkalmas komolyabb feladatok megoldására, így tovább kell azon dolgozni, hogy ütőképesebbek legyünk."