Női futball: alaposan megszorongatta a SZAK a Feminát + FOTÓK

2013. június 10., hétfő
feminaszak_08_szzs

Hiába dominált a Femina otthonában a SZAK, a rutinosabb hazaiak jobban használták ki helyzeteiket.

A viharos időjárási körülmények között kezdődő találkozó hamar vezetésre tette szert a fővárosiak, miután a 2. percben egy jól belőtt szöglet szerencsétlen pattant meg

Lipták Lilla

kapott egy jó labdát a bal szélen, amivel befelé cselezett, majd fél méterrel a rövid sarok mellé lőtt. Szűk tíz perc elteltével Szil vett le egy kivágott labdát, és pattanás nélkül a kapura küldte, de a hazai kapus magabiztosan védett. Nem sokkal később

Miklós Gabriella

40 méterről ívelt be egy szabadrúgást jobbról, amire Zimányi Kovács jó ütemben érkezett, és fejese a kapufáról kipattanva

Boros Izabella

elé került, aki az üres kapuba helyezett (1-1).

A középkezdés után csaknem ismét előnybe került a Femina, amikor egy jobb oldali beadást követően Zamira Asiah Tiara fejelt kapura, de kellemetlen labdáját Hargas Annamária magabiztosan fogta. A 32. percben Miklós ütközte le az egyik hazai csatárt 17 méterre a kaputól, a megítélt szabadrúgást Szeitl lágyan a jobb felső irányába tekerte, de a játékszer centiméterekkel elkerülte a kaput. A 42. percben ismét a jobb oldalon vezetett akciót a bekapott gól után többet rohamozó Femina: a pontos beadást a hosszú oldalon érkező Ködmön Kinga fektében szép mozdulattal lőtte a jobb sarokba (2-1). Csaknem azonnal egyenlíthetett volna a SZAK a félidő véghajrájában, miután Szil szerzett labdát a középpályán, s 35 méterről átívelte a kint álló hazai kapust, azonban a játékszer centiméterekkel a felső léc felett hagyta el a játékteret. A második félidőre szerkezetet váltott a SZAK, így az harcos szegedi rohamokkal kezdődött. A vendégek beszorították a Feminát, és egymás után dolgozták ki az ígéretes akciókat. A 48. percben Zimányi Kovács jobb oldali beadását szedte le Mátra Borbála az érkező Baksa Katalin fejéről. Az 50. percben Miklós beívelt szabadrúgását fejelte rá Baksa, majd Zimányi Kovács lőtt 22 méterről, de a hazai kapus mindkétszer hárított. Az 53. percben - immáron sokadszor - Miklós ívelt be jobbról egy szabadrúgást, ami Lévai Nikoletten megpattant, így a labda Baksa Katalin elé került, aki a bal alsó sarokba helyezett, de a találatot a játékvezető les címén érvénytelenítette. Röviddel utána Zimányi Kovács cselezte be magát két védő között jobbról, majd lágyan a hosszú oldalra ívelt, ahol Nagy Dzsenifer fejelt a labdába, azonban lecsúszott, így Szalai Ágnes is fejelhetett, a hazai portás azonban a helyén volt. Nem sokkal később a középpályán Baksa passzolt Zimányi Kovácshoz, aki nagyszerű ütemben ugratta ki Nagy Dzsenifert a bal oldalon, majd a beadáshoz felérve centiméterekkel fejelt a bal alsó sarok mellé. A 60. percben ugyanő ívelte át a kapust 20 méterről, alig szállt fölé a labda. A 64. percben ismét Miklós lőtt be - ezúttal laposan - egy szabadrúgást jobbról, amire Szil érkezett, de Szeitl egy hajszálnyival előbb ért oda, és szögletre mentett. A 73. percben a Szegedről a télen az ellenfélhez igazoló Horváth Hanna cselezett befelé balról, majd veszélyes lövést eresztett meg 18 méterről, azonban Hargas kiváló reflexszel fölé tornázta a labdát. Az ezt követő szögletből tovább növelte előnyét a hazai együttes. Szeitl emelkedett a legmagasabbra, és a kapufa érintésével fejelt a hosszú sarokba (3-1). A 75. percben Csányi Diána iramodott meg egy hosszú indítással a jobb szélen, és kissé kisodródva veszélyes lövést eresztett meg, de Hargas látványos vetődéssel lehúzta a labdát. A 77. percben Szil hozta ki három ellenfél közül szép cselekkel a labdát, majd a keresztező Szeitl mellett jó ütemben ugratta ki Zimányi Kovácsot, aki pontos labdával hozta ajtó-ablak helyzetbe a középen helyezkedő Végh Emesét, akinek azonban elhamarkodott lövése a kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 78. percben egy szép passzjátékot követően Szalai lépett ki a jobb oldalon, beadását Lévai lőtte el középről, azonban a hazai kapus immár sokadszor a helyén volt. A 89. percben Végh Emese kapott egy reményteljes indítást a jobb oldalon, beadása kissé Szalai mögé érkezett, de ő így is visszalépett érte és levette, majd fordulásból ellőtte, azonban Mátra ekkor is védett. A kiadott labdát azonban Zimányi Kovács szerezte meg, és a kint álló kapust 20 méterről átemelve a hálóba továbbította a játékszert (3-2). Összességében a Femina némi szerencsével szerezte meg a győzelmet, mert egyáltalán nem mutatott meggyőző teljesítményt, és némi meglepetésre a meccs nagyobb részében a SZAK irányította a játékot. A kapu előtt azonban nem voltak elég határozottak a vendégek, így nagyobb rutinjának köszönhetően a hazai együttes gyűjtötte be a 3 bajnoki pontot. A szegedi focista hölgyek legközelebb az Astra ellen lépnek pályára szezonbeli utolsó hazai meccsükön, szombaton 15 órától a Felső Tisza parti stadionban.

Női labdarúgó NB I felsőházi rájátszás 8. forduló:

1. FC Femina - Szegedi AK 3-2 (2-1) Budapest, Budai II. László Stadion, 100 néző. Vezette: Döme (Lovász, Vad) Femina: Mátra - Lengyel, Szeitl, Balogh H., Laky, Kanta, Horváth H., Csányi, Bukor (Tasnádi 56'), Zamira (Csapó 53'), Ködmön. Vezetőedző: Herczku István. SZAK: Hargas - Szalai, Miklós (Patocskai 81'), Kardos, Lipták, Baksa (Végh 74'), Harcel, Zimányi Kovács, Szil, Lévai, Boros (Nagy Dzs. 76'). Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs. Gól: Kardos (2' - öngól), Ködmön (42'), Szeitl (74'), ill. Boros (25'), Zimányi Kovács (90'). Sárga lap: Horváth H. (29'), ill. Miklós (69'). Herczku István: "Nem nyilatkozom! Hazai pályán már megint ellenünk fújtak..." Cserenkó Szabolcs: "A felsőházban az eddigi legjobb teljesítményünket nyújtottuk. Nagyon megdicsérem a lányokat, és megemelem a kalapom előttük, mert nagyon szervezetten és jól játszottuk aprópasszos játékunkat, csak az volt a gond, hogy nem tudtunk több gólt lőni, mint az ellenfél. Szégyenkezni valónk nincsen, de kissé csalódott vagyok, mert úgy érzem, hogy itt hagytuk a három pontot!"