Labdarúgás: Viczián-varázzsal ünnepelt Szegeden a bajnok Békéscsaba + FOTÓK

2013. június 2., vasárnap
szeol_oroshaz_mj 47

Tisztességgel helytállt az aranyérmes békéscsabaiak ellen a Hágelmann Endre vezette U19-es SZEOL-alakulat, de a bravúr ezúttal elmaradt.

Kiemelt II. osztályú U19-es bajnokság Dél-Keleti csoport 14. forduló (pótlás):

SZEOL SC-Mórahalom - Békéscsaba 1912 Előre SE 0-3 (0-1).

Szeged, Felső Tisza parti stadion, vezette: Bánáthy János (Csamangó Tamás, Somodi Imre).

SZEOL:

Ibis Dursun - Kertész B. (Faragó 71'), Tanács, Németh R., Varga R. (Kiss Á. 55'), Kovács P., Törköly (Petrovics 73'), Zsilák, Busa, Báló R., Judik (Kertész G. 46'). Vezetőedző: Hágelmann Endre.

Békéscsaba:

Nagy B. (Borbély 85') - Vozár, Cakaj (Kacsala 18'; Zsibrita 49'), Zsilinszki, Komróczki (Tárnok 83'), Papp D., Huszár, Kanyári (Paulik 83'), Barna, Sipos (Király 81'), Viczián.

Szenti Zoltán.

Viczián Á. (5', 88'), Papp D. (66') Hágelmann Endre:

"Úgy gondolom, a mérkőzés összképe alapján a végeredmény nem tükrözi hűen a két csapat közötti különbséget. Végig kiegyenlített játék folyt, ugyanakkor a Békéscsaba megmutatta, nem véletlenül kapott csak tíz gólt a bajnokságban, illetve Viczián Ádám személyében van egy olyan klasszis támadója, akit roppant nehéz tartani. Gratulálok a bajnok címükhöz! Játékosaimnak köszönöm az egész éves nagyszerű hozzáállást, a vezetőknek pedig hogy lehetőséget teremtettek a megfelelő munkához. Úgy érzem, sikeres évet zártunk."

Szenti Zoltán:

"Elég nehéz mérkőzés volt ez a stílusosan játszó SZEOL ellen. Megmondom őszintén, tartottam is kicsit a találkozóktól, mert ellenfelünk igen szoros eredményeket ért el az élcsapatokkal szemben. Egész évben kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottunk, ennek eredménye az aranyérem. Védekezésünk kifogástalanul működött, amit jól jelez, hogy csak tíz gólt kaptunk, s azt hiszem, önmagáért beszél az is, hogy százöt találatot értünk el. Jó kis korosztálya ez a Békéscsabának, ráadásul szervezett csapatmunkára képes, ami előfeltétele a nagyszerű eredményeknek. Ami Viczián Ádámot illeti, kiemelkedő csatártehetségről van szó, bízom benne, hamarosan oszlopos tagja lesz a helyi felnőttcsapatnak."

Vége a mérkőzésnek.90. perc: Békéscsabai szöglet után sikerült felszabadítanunk. Hatalmas ünneplés kezdődött közben a hármas sípszó hallatán, győzelemmel fejezte be szereplését a Békéscsabai Előre 1912 SE, mely 61 ponttal végzett az U19-es II. osztály Dél-Keleti csoport első helyén. Csak dicséret illeti a Hágelmann Endre vezette SZEOL SC-Mórahalmot is, mely 36 pontot gyűjtött, s a Csongrád megyei csapatok közül a legelőkelőbb helyre, az ötödikre futott be. 88. perc: GÓÓÓL 0-3! Petrovics a jobb oldali védő pozíciójából eladta a labdát, a szemfüles és erőszakos Viczián köszönte szépen, lecsapott rá, bevezette a tizenhatoson belülre, majd 12 méterről kilőtte a rövid alsót. A csatár immár kétgólos ezen a találkozón, s 37-nél jár a bajnokságban. Joggal ünnepelhet gólkirályi címet! 85. perc: Hatalmas taps kíséri le a pályáról Nagy Bálintot, a vendégek kapusát, aki helyett a hajrá perceiben Borbély Zoltán őrizheti a ketrecet. 83. perc: Németh Róbert gyors kontra végén balról jobbal adott középre, Kertész Gábor kapásból lőtt a vendégek ketrece fölé. Pompás próbálkozás volt, alig-alig zúgott el a léc fölött. 82. perc: Megint egy korner okozott zavart, a laposan középre érkező békéscsabai kísérlet a hosszú kapufán csattant, majd sikerült felszabadítani. 76. perc: Komróczki Endre távoli löketét fogta Ibis Dursun, örömfocit játszik a felszabadult Békéscsaba, nagyszerűen és lendületesen focizik a SZEOL is, nyílt a mérkőzés. Hágelmann Endre Törköly Tamás helyére Petrovics Lászlót, Kertész Balázs helyére pedig Faragó Norbertet állította. Igyekszik frissíteni a hazaik vezetőedzője a végére, kell is az új erő, hisz komoly megterhelés áll a srácok mögött az utóbbi hetekben minden fronton. 71. perc: Felélénkült a Békéscsaba! Zsilinszki okosan szűr, s remekül irányít mélységből, Viczián folyamatosan veszélyt jelent a kapura, Kanyári pedig állandóan indulásra kész a bal szélen. Fáradni látszanak a mieink, a vendégek most magabiztosan tartják kézben a meccset. 66. perc: GÓÓÓL 0-2! Újabb súlyos védelmi hiba eredményezett csabai gólt. Egy szöglet laposan jött középre, Papp Dávid maradt üresen, néhány lépésről kotorta a kapuba a lasztit. Hágelmann Endre joggal morcos, remekül játszik együttese, kár ezekért a figyelmetlenségekből eredő bakikért, ez is elkerülhető találat volt... "Megoldhatatlan, uraim, megoldhatatlan?" - kérdezi is a védőit a mester. 61. perc: A látogatók taktikusan visszahúzódtak a saját térfelükre, a szegediek jóval többet támadnak, ám nem tudják feltörni a csabai reteszt. Roppant fegyelmezett és szervezett a lila-fehér csapat. Miközben ezt feljegyeztük, Sipos kontrával kornert harcolt ki, melyet követően Huszár Gergő ollózó mozdulattal küldte rá a lasztit, ám jócskán célt tévesztett. 56. perc: Németh Róbert és Kertész Balázs ügyesen támadott le az ellenfél alapvonalának közelében, csak fault árán tudta elkerülni a nagyobb bajt a bajnok. Busa oldalsó szabadrúgása után Zsilák Tamás gyengére sikerült lövését mentették a csabaiak. Közben Varga Rolandot Kiss Árpád váltotta a SZEOL-ban. 52. perc: A gólszerző Viczián ígéretesen száguldott előre a bal szárnyon, az utolsó pillanatban szedte föl előle a játékszert Dursun kapus. 51. perc: Mindkét tréner remekül fogja a játékosait, minden szituációban sportszerűségre biztatják őket, nem engedik vitatkozni a játékvezetőkkel. Papp Dávidot például az imént megfeddte egy csúnya talpalást követően Szenti Zoltán, mondván, nem ezt oktatja neki... A csabai mester egyébként újabb cserét is végrehajtott, a csere cseréjét egészen pontosan: Kacsala le, Zsibrita Ákos be. 46. perc: A bajnokság utolsó negyvenöt perce következik mindkét alakulat számára. Gyerünk, SZEOL-os srácok, teljesen nyílt még a meccs, el lehet csípni a bajnokot! Szünet.45. perc: Vége az első játékrésznek. 43. perc: Sipos veszélyes szabadrúgását elsőre védte Dursun kapus, majd a kipattanóért folytatott harcot Bánáthy János sporttárs sípjele akasztotta meg, szabadrúgást ítélt kifelé. 41. perc: Törköly egyéni akciója végén kaptunk szabadrúgást balösszekötőből, 18 méterről. A sértett vállalkozott, vele szemben öttagú sorfal sorakozott, melyről levágódott a bogyó, s felszabadítottak a korábbi remek NB I-es játékosok, Szenti Zoltán és Ottlakán Mihály által vezetett csabaiak. 36. perc: Busa Bence állt a labda mögé, a balösszekötő helyéről, 17 méterről következhetett szabadrúgás, magasan fölé vágta a SZEOL üdvöskéje. Az iramra és a küzdelemre továbbra sem lehet panasz, egyenrangú ellenfele a bajnoknak a Hágelmann-legénység. 31. perc: Újabb sérülés: Kanyári Zoltán szája vérzett, a két kispad közösen ápolta, vissza tudott menni. Csabai részről a csereember, Kacsala kapott nagyszerű labdát középen, Báló Richárd határozottan lépett azonban közbe, tanítani valóan mentett. Odaát Törköly Tamás kevergetett, majd gyanús körülmények között huppant a földre a tizenhatos előterében, a síp néma maradt. 26. perc: A SZEOL-védelem jobb oldalán Sipos, majd Zsilinszki Máté okozott gondot, de a beadások pontatlannak bizonyultak. Varga Roland ellenben sokkal veszélyesebben kísérletezett, két embert cselezett ki, majd jobb belső csűddel vette célba a csabai kaput, labdája centikkel zúgott el a jobb fölső mellett. Jó a meccs! 22. perc: Lila-fehér akciót állított most meg fault. Jó helyről, 19 méterről végezhetett el szabadrúgást Viczián Ádám, messze fölé vágta, még a labdafogó hálót is túllőtte. 20. perc: Cakaj Bljerton megsérült a vendégeknél, Kacsala Norbert váltotta őt. Az előbb viszont újra egy fantasztikus hazai akciót figyelhettünk, Varga Roland a védők között találta meg Tanács Rolandot, akit csak szabálytalanság árán tudtak feltartóztatni a csabaiak. Sajnos a szabadrúgást hatástalanították a vendégek. 15. perc: Bátran támadnak a mieink, nem fogta meg őket a vendégek találata. Judik Tamástól Németh Róbert kapott nagyszerű labdát, majd 15 méterről középről telibe találta a kapufát. Pompás próbálkozás volt, gólt érdemelt volna! 11. perc: Vozár Dávid kísérletezett messziről, Dursun kapus most a helyén volt. 10. perc: Mindkét oldalon adódott egy-egy komolyabb lehetőség. Törköly Tamás életerős lövése kerülte el a csabai kaput, majd Viczián Ádám bukkant fel ismét a SZEOL ötösének környékén, de ezúttal mellé fejelt. 5. perc: GÓÓÓL 0-1! Vezetést szereztek a látogatók. A bal szárnyon Sipos Krisztián ment el lendületesen, lemaradtak róla a SZEOL védői, Viczián Ádám nagyszerűen érkezett középen, Ibis Dursun viszont sajnos rosszul jött ki a ketrecből, így a lila-fehér játékosnak nem volt már nehéz dolga, az üres kapuba passzolt. A 17 esztendős Viczián Ádámról egyébként érdemes megjegyezni, immár 24 találkozón 36 gólos ebben a pontvadászatban, aminek gólkirályi címe is az övé lesz, s az idei szezonban már a Békéscsaba NB II-es felnőttgárdájában is bemutatkozott bajnoki találkozón. 4. perc: Lendületesen kezdtek a csapatok, a mieink igyekeznek letámadni az ellenfelet már a saját térfelén. Hír közben, hogy a Békéscsaba a mostani végeredménytől függetlenül már bajnok. Ennek oka, hogy a Várfürdő-Gyulai Termál FC 2-2-re végzett a Hódmezővásárhelyi FC "B" otthonában a 13 órakor kezdődött derbin. Így a Békéscsaba mögött 57 ponttal zárt másodikként a Grosics Akadémia, s rosszabb gólkülönbséggel, ugyancsak 57 ponttal harmadik lett a Gyula. Gratulálunk a lila-fehérek aranyához!1. perc: Tiszta feketében a hazaiak, fehér felsőben, lila nadrágban és sportszárban a vendégek. A Békéscsaba kezdte meg az összecsapást. 14.45: Köszöntünk mindenkit a Felső Tisza parti stadionból! A 36 ponttal a tabella negyedik helyén álló SZEOL-Mórahalom az 58 ponttal éllovas Békéscsabai Előre 1912 SE-t látja vendégül. A mieinknek bravúr kell a negyedik pozíció megtartásához, hiszen az ugyancsak 36 ponttal álló Orosháza ezekben a percekben a sereghajtó Nagykőrös vendégeként a biztos győzelemért lép pályára...

Nem unatkoztak Hágelmann Endre tanítványai május hónapban: a megyei U19-es bajnokságban 5, a kiemelt másodosztályban 8 meccset vívtak ebben az időszakban. A csapat a 4. hely megtartásáért küzd sérülésektől sújtottan, fáradt legénységével, a már bajnoknak tekinthető Békéscsaba vendéglátójaként. A cél a tisztes helytállás lehet a mieinknek.