Labdarúgás: a Szatymaz nyerte a szezon utolsó bajnokiját + FOTÓK

2013. június 16., vasárnap
szatymaz_derekegyhaza_mj 001

Magabiztosan szerezte meg a vezetést a hazai gárda, de nem adta olcsón a bőrét a Derekegyház: látványos foci szezonzárásként, előzéssel a tabellán.

A Szertár Sportbolt megyei III. osztály Termál csoport 26. fordulójában:

Szatymaz SE - Derekegyház 4-2 (3-0).

Balástya, 100 néző, vezette: Szalai András (Garamvölgyi Gergő, Szántó Armand László).

Szatymaz:

Hegedűs - Árpási Cs., Farkas Z., Baranyi G., Baranyi P., Szabó R., Rácz A. (Fónai 65'), Farkas Cs. (Csontos 65'), Berta (Kovács Á. 65'), Árpási R., Kakuszi. Edző: Baranyi Péter.

Derekegyház:

Vigh - Sipos, Czibulya, Bottyán, Herczeg, Sülyös, Lévai, Csáki, Menyhárt, Kozák, Berényi. Edző: Szabó Imre.

Kakuszi Á. (11', 26', 51'), Farkas Cs. (38'), illetve Csáki V. (70'), Menyhárt I. (75').

VÉGE90. perc: Vége a találkozónak, ezzel a meccsel a 2012/2013-as bajnoki szezon is véget ért Csongrád megyében. A Szatymaz 4-2-es sikere azt jelenti, ők zártak a kilencedik helyen 28 ponttal a megye III. Termál csoportjában, a 27 pontos Derekegyháznak be kell érnie a tizedik pozícióval. 85. perc: Kakuszi egyedül vezette a labdát a kapura, önzetlenül passzolni akart, de lefülelték a vendégvédők a zsugát. 81. perc: Kakuszi 40 méterre a vendégkapuól, a jobb oldalról végzett el szabadrúgást, kapura tekert, Vigh védett. 80. perc: Menyhárt hat méteres fejese centikkel ment el a bal fölső sarok fölött. Közel álltak a vendégek a 4-3-hoz... 77. perc: Derekegyházi szabadrúgás távolról, 35 méterről, amit Lévai bombázott kapura, Hegedűs maga elé ütve hárította a bogyót. 75. perc: GÓÓÓL 4-2! Csáki a jobb oldalról a 16-os vonalára ívelt, ahol Menyhárt István érkezett, s kapásból ragasztott szép gólt a léc alá. Feltámadtak a látogatók, meleg lehet még a vége! 74. perc: Árpási Róbert lőtt kapufát az ötös vonalától egy beadás után, a derekegyházi kapus még besegített - nagy bravúr. 70. perc: GÓÓÓL 4-1! Remek cselekkel tisztára játszott magát a 16-oson belül Lévai Jenő, azt hitte mindenki, hogy kapura gurít, de letette oldalra, amit Csáki Viktor befutott az alapvonal előtt, és egy lépésről az üres ketrecbe belsőzött. 65. perc: Hármas csere hazai oldalon: Fónai, Csontos, Kovács ment fel, Rácz, Farkas Cs. és Berta jött le. 64. perc: Fölényben a Szatymaz, a Derekegyháza a mérkőzés ezen szakaszában kizárólag a védekezésre koncentrál, nyomás alatt vannak a vendégek, közelben egy következő találat... 60. perc: Árpási Róbert hagyott ki egy nagy lehetőséget. Szélről belőtt labda találta az üres kapuval szemben a támadót, aki kissé ügyetlenül, két lépésről mellé-fölé pörgetett, a helyett, hogy bebelsőzte volna a hálóba a bőrt. 56. perc: Herczeg egyedül vezette a hazai kapusra a labdát, csatártársai kísérték, ő egyedül akarta befejezni az akciót, el próbálta rúgni a kapus mellett a labdát, amit Hegedűs szemfüles vetődéssel elcsípett. 54. perc: Derekegyházi rohamok. Menyhárt szép mozdulattal játszotta magát tisztára védője mellett a 16-os vonalán, döntethetett arról, hogy a kapu mely részére lő, de ő külsővel mellé helyezett. 51. perc: GÓÓÓL 4-0! A tétovázó, vonalban helyezkedő védők mellett kilépett Kakuszi ismét, és a kimozduló kapus mellett középről a bal alsó sarokba helyezett. 49. perc: Az első helyzetet Kakuszi hagyta ki. Szépen ment el jobb oldalon, éles szögből emelve lőtt, de Vigh kapus helyén volt, s védett. 46. perc: A Derekegyház megkezdte a második félidőt, mindent egy lapra feltéve kell támadniuk, ha pontot szeretnének szerezni, nem lesz könnyű dolguk... Szünet.45. perc: Kitört a szünet, háromgólos hazai előnynél pihenhetnek kicsit a srácok. 43. perc: Árpási Róbert elképesztő ziccerben tört ki, egyedül vezette a labdát Vigh kapusra, aki eldőlt, ám a támadó rossz megoldást választott: annak ellenére, hogy a környéken nem volt senki, és cselezhetett volna, lőhetett volna, egyszerűen belevitte a lasztit a portásba... 42. perc: Pontrúgásokkal operál a Derekegyház. Az alapvonaltól 14 méterre állíthatta le a lasztit Herczeg Szabolcs, beívelését sikerült kifejelniük a hazaiaknak. 38. perc: GÓÓÓL 3-0! Itt az újabb szatymazi találat! Árpási Róbert gyorsasága révén megbontotta a vendégek védelmét a bal szárnyon, beadása Farkas Csabát találta meg belül, aki kicselezte emberét, majd kilőtte a kapu jobb oldalát. 35. perc: Gőzerővel rohamoznak a látogatók. Berényi Tibor a jobb szélen pompásan tört előre az alapvonalig, többen is érkeztek, ám beadása pontatlannak bizonyult. Nem sokkal később ugyancsak jobbról Bottyán József eresztett meg szabadrúgást, lövése a sorfal széléről vágódott le, majd felszabadítottak a belső védők. 30. perc: A kétgólos vezetés magabiztossá tette a szatymazi csapatot. A több idős labdarúgóval felálló derekegyháziak a mezőnyben tetszetősen adogatnak, technikailag igen jól képzettek, ám úgy tűnik, a gyorsaság hiányzik belőlük, ezért nem érnek eddig oda komolyabb gólhelyzetbe. 26. perc: GÓÓÓL 2-0! Az előbb még megúszták a vendégek, most már nem. Egyéni akció végén 10 méterről spiccel lőtt a jobb alsóba Kakuszi Ádám, saját maga és csapata második találatát elérve. Bajban a derekegyháziak. 25. perc: Szép szatymazi akció futott végig a pályán, s kis híján gól lett a vége. Berta István játszotta magát tisztára a bal oldalon, majd önzetlenül középre adott, Árpási Róbert viszont csak a cipője orrával érte el, nem tudta rendesen irányítani, így mellé ment a próbálkozás. Lezajlott egyébként az első ivószünet, ami nagyon jólesett a két együttes tagjainak. 21. perc: Csáki Viktor 26 méteres remek szabadrúgása jelentett veszélyt a pályaválasztó kapujára. Az erővel nem is volt gond, csak az irányzékkal, a labda a felső léc fölött hagyta el a játékteret, megnyugodhattak a szatymaziak. 17. perc: Rendkívül jó iramú a csata a hőség ellenére is. Árpási Róbert ígéretes támadása halt el, majd a derekegyháziak törtek előre. Hegedűs Viktor portásnak kellett hárítani egy életerős távoli lövést, biztos kézzel mentett. A vendégek azonban jelezték, szeretnének gyorsan egyenlíteni. 11. perc: GÓÓÓL 1-0! Vezetnek a szatymaziak egy gyors kontra végén. Jobbról érkezett Árpási Róbert ügyes centerezése, Kakuszi Ádám pedig kapásból lőtt a hálóba. 10. perc: Öt-hat ígéretes cselt mutatott be Lévai Jenő a hazai büntetőterületen belül, majd elveszítette a labdát. Jobb lett volna, ha passzol vagy célba veszi a kaput, kicsit túlcifrázta ezt az akciót. 9. perc: A vendégek ketrece előtt adódott az első bonyodalom. Rácz Attila és Árpási Róbert is lőhetett, kísérleteik levágódtak a védőkről, majd hosszú ideig a tizenhatoson belül pattogott a laszti, mire végül sikerült felszabadítani. 5. perc: A derekegyháziak kezdtek lendületesebben, majd Kakuszi Ádám villámgyors bal oldali elfutásával a hazaiak veszélyeztettek. Hosszan szöktette magát a szatymazi futballista, így aztán Vigh István kapus felszedhette előle a bogyót. 1. perc: A szatymaziak kezdték meg az utolsó találkozót, melyhez a szomszédban zajló balástyai búcsú forgataga, zenéje és ringlispílje szolgáltat különleges aláfestést. 16.50: Tiszta zöldben, fekete sportszárral a szatymaziak, s igencsak színes kombinációban a vendégek: felsőjük és nadrágjuk sárga és fekete, mindehhez sötét sportszárat választottak. A tavaszi első fordulóban nagy hóhegyekkel kezdtük a közvetítéssorozatot az algyői műfűről, akkor megjegyeztük, júniusra is jó lenne ebből egy kis maradék - igazunk lett... A két csapat tagjai elmondták, a nagy meleg ellenére is komoly harci kedvvel várják a derbit. 17 órakor Szalai András sporttárs sípjelére indul az összecsapás és élő közvetítésünk.

A Szertár Sportbolt Csongrád megyei III. osztály Termál csoportjában a 61 pontos Algyő SK II. szerezte meg az aranyérmet gigászi küzdelemben a 60 pontos Baks Baráti SE előtt, a harmadik helyre a Csongrád TSE II. futott be 51 pontjával. A múlt heti utolsó fordulóban a Szatymaz - Derekegyház csatát halasztották, most vasárnap pótolják. A derbi előtt a Derekegyház 27 ponttal a kilencedik, míg a Szatymaz 25 ponttal a tizedik a tabellán. A tét tehát a következő: a két lelkes, roppantul elszánt csapat csatájának végén ki fut be kilencediknek! A Szatymaznak az előzéshez győznie kell, visszavágva az őszi 2-1-es vereségért (gólok: Gazsi Dániel, Csáki Viktor, illetve Árpási Róbert).