Labdarúgás: gyálaréti négyes a Csengele ellen + FOTÓK

2013. június 9., vasárnap
SZS20130608_gyalaret_csengele_014

Hazai sikert hozott a Gyálarét LSC és a Csengele KSE összecsapása a Csongrád megyei másodosztály halasztott, így záró 18. fordulójában. A 4-1-es győzelem azonban – egyelőre úgy tűnik – csak a nagyszerű tavaszi menetelés szép lezárásához volt elegendő Badényi János tanítványainak.

Merőben eltérő előjelekkel várta a két együttes a találkozót: míg a csengeleiek nyugodtak lehettek a középmezőnyben elfoglalt helyezésük okán, addig a vendéglátóknak minden szalmaszálba kapaszkodniuk kellett, hogy növelhessék esélyeiket a megyei II. osztályban való tagságuk meghosszabbítására. Az NB II-es és III-as átszervezés következtében, megyénk csapatainak gyengébb NB III-as szereplése miatt legrosszabb esetben a tizenhat csapatos liga utolsó hat helyezettje esik ki a megye II-ből, a gyakorlatban azonban előfordulhat, hogy végül egy-két együttes mégis bent maradhat közülük (ha például valaki mégis NB III-as jogot szerez vagy előfordulnak visszalépések a megye I-ből, II-ből). Ebben reménykedve buzdította a mérkőzést megelőzően a hazai csapatot elszánt küzdelemre a festői szépségű gyálaréti sportpálya hangosbemondója. A kilátogató gyálaréti drukkerek pedig méltán bízhattak a sikerben, elvégre csapatuk tavasszal minden hazai bajnokiját megnyerte, sőt, ezeken a találkozókon gólt sem kapott a

Weszelovszky

kapus irányította védelem. A pályán aztán hamar érvényesülni látszott ez a forma:

Rabi György

már az első percben veszélyeztette a vendégkaput egy 30 méteres, sistergős bombával, pár perccel később pedig

Ambrus Balázs

lőtt keresztbe a tizenhatos sarkáról. A 11. percben aztán a 11-es mezszámú

Virág István

cselezte be magát a büntetőterületen belülre, hogy aztán ott egy ellene elkövetett szabálytalanság révén

Takács János

sporttárs habozás nélkül 11-est ítéljen. A számmisztika a labda mögé álló Ambrust végül nem különösebben zavarta meg abban, hogy a büntetőt az ellenkező irányba vetődő

Cserháti Dániel

mellett gólra váltsa. (1-0) A viszonylag korán hátrányba kerülő Csengele egészen a 20. percig nem igazán tudott veszélyes helyzetet kialakítani, és ekkor is némi bírói segítségre volt ehhez szüksége: egy mezőnyben elkövetett kezezést Takács bíró elnézett, az eset folytatásaként pedig Weszelovszky hazaadást érően vett fel egy hátrapasszt. A vendégek gyorsan elvégezték a közvetett szabadrúgást, és ki is egyenlítettek volna, ha a spori nem fújja vissza az akciót, miután a labda már a hálóban táncolt. A történtek mindkét oldalon felkorbácsolták az indulatokat: míg a hazaiak a kezezést kérték számon, addig a csengeleiek a meg nem adott gól miatt emelték fel a hangjukat. Az egyenlítés végül ugyan elmaradt, a tüske azonban megmaradt a játékosokban, s ez a későbbiekben elég negatívan befolyásolta a találkozó sportszerűségét. A félidő hátralevő részében nem történt már említésre méltó esemény, olyannyira, hogy még a pálya melletti villanyoszlopon élő gólya is elhagyta a helyszínt némi ennivaló felkutatása végett.

A második játékrész is kissé lagymatag iramban kezdődött, amit aztán a hazaiak csatára, Ambrus Balázs unt meg először, és az 52. percben egy szemet gyönyörködtető lövéssel duplájára növelte csapata előnyét. (2-0) Az újabb bekapott gól érezhetően megzavarta a vendégeket, akik közül az egyik védőjátékos pár perccel később kevés híján a saját kapujába bólintott egy szögletet követően. A Gyálarét ugyanakkor semmit sem bízott a véletlenre, a 69. minutumban egy szabadrúgás után keletkezett kavarodás során a hazaiak találták meg hamarabb a játékszert, és bár az első lövést Cserháti nagyszerű mozdulattal még hárítani tudta, az érkező Csobán Krisztián már nem kegyelmezett, és az üresen maradt kapuba továbbított. (3-0) A találkozó krónikájához tartozik, hogy ekkortájt elég feszült volt már a két csapat játékosainak viszonya, gyakran csendült fel a pályán a csontzene, s olykor kifejezetten durva és szükségtelen belemenések okán hördült fel a meccset néző publikum. Pedig a játékra nem lehetett panasz – a 71. percben villant a mindeddig alárendelt szerepet játszó Csengele: egy jó ütemű kiugratást követően jobbról érkezett a beadás a Gyálarét tizenhatosán belülre, az akciót követő Katona Norbert pedig higgadtan gurított a kapuba. (3-1) Ezzel megszakadt a vendéglátók kapott gól nélküli sorozata, Weszelovszky kapus hálóját 6 hazai mérkőzést követően tudta ismét bevenni az aktuális ellenfél. Kun-Szabó Tibor együttese azonban nem tudta igazán szorossá tenni a meccset, olyannyira, hogy negyed órával a vége előtt ismét három gólosra nőtt a különbség: egy kontratámadás során Papp Péter vezette a labdát középen, majd passzolt az üresen érkező Csobán Krisztiánhoz, akinek lövését Cserháti kapus nem mindennapi reflexszel hárítani tudta. A kipattanó azonban visszakerült Papphoz, aki egy kiváló csellel tisztára játszotta magát és kíméletlenül a kilőtte a hosszú alsót. (4-1) A folytatásban aztán főként az indulatok játszottak főszerepet: előbb Csobán Krisztián bicegett le a pályáról egy kemény szabálytalanság után, majd a már lecserélt Rabi Györgyöt állította ki Takács János folyamatos reklamálásért második sárga lappal. Összességében elmondható, hogy a végig motiváltabb Gyálarét megérdemelten szerezte meg a három pontot a Csengele ellen, ugyanakkor a Sándorfalva II. Tiszasziget feletti győzelme, illetve a Zsombó – Makó II. meccsen született döntetlen miatt ez utólag kevésnek bizonyult az előrelépéshez. A tizenkettedik hellyel nagyon izgulniuk kell, hogy bennmaradnak-e. (Reményt adhat, hogy a Tiszasziget a hírek szerint jogosulatlan játékosszerepeltetés miatt megóvja a 3-0-ra bukott sándorfalvi meccset, s ha igazat adnak a vendégeknek az illetékesek, akkor a Gyálarét még előreléphet a tizenegyedik pozícióba, ami nagyobb eséllyel jelenthet bennmaradást - a szerk.) A mérkőzést követően a találkozón látottakról és általában a szezonról kérdeztük a két edzőt. „Győzelmi kényszer alatt játszott a csapat, és mindenféleképpen a három pontra szükségünk volt ahhoz, hogy reális esélyünk legyen a bent maradásra, ugyanis, ha úgy alakulnak az ellenfelek eredményei, történetesen a Sándorfalva vereséget szenved, helyet cserél a két csapat a táblázaton, és öt csapat marad így mögöttünk. A második győzelmi kényszert kiváltó ok az volt, hogy nagyszerű tavaszt zárjon a csapatunk: hazai pályán százszázalékos teljesítményt nyújtottunk, minden hazai bajnoki mérkőzésünket megnyertük, illetve klubtörténeti rekordot próbáltunk felállítani, eddig ugyanis minden hazai mérkőzésünket nulla kapott góllal zártuk. Sajnos húsz perc híján ezt a mai mérkőzésen nem tudtuk abszolválni, ez az első hazai pályán kapott gólunk a tavaszi szezonban. Ez mindenféleképpen így is klubtörténelem” – mondta el Badényi János. Ezt követően arról kérdeztük a trénert, miért lehet ennyire éles a kontraszt a Gyálarét őszi és tavaszi szereplése között. „Sikerült a csapatunkat megfelelően megerősíteni, egy középső tengelyt – értem ez alatt a kapust, centerhalfot, irányító középpályást és befejező csatárt – igazolnunk a télen, illetve összekovácsolódott az edzésmunka révén a csapat megmaradt magja, így kialakult egy egészséges versenyhelyzet az egyes posztokon.” „Számunkra tét nélküli mérkőzés volt, ez látszott is sajnos a játékosaim hozzáállásán. Gratulálok a szimpatikus Gyálarétnek, remélem, ez a győzelemmel bent maradnak a másodosztályban” – összegzett Kun-Szabó Tibor csengelei mester, majd a szezonra vonatkozóan hozzátette: „Nem szeretnénk feljutni a megyei első osztályba, nincs realitása ennek. Főként utánpótlás-nevelő egyesületként szeretnénk szerepelni a jövőben a megyei másodosztály keretei között.”

A megyei II. osztály elhalasztott 18. fordulójában:

Gyálarét LSC – Csengele KSE 4-1 (1-0) Gyálarét, 40 néző. Vezette: Takács János (Bálint Zsolt, Kasza László). Gyálarét: Weszelovszky G. – Csobán R., Illés A., Rabi Gy., Csobán K. (Káity I. 76’), Papp P., Ambrus B., Koza B. (Csobán Z. 69’), Olajos Cs., Tari T., Virág I. Edző: Badényi János. Csengele: Cserháti D. – Hegedűs Cs., Kulcsár Z., Gurdics G., Horváth Zs., Novák B., Rabi I., Heim T., Koncz R., Váczi B., Vándor Zs. (Katona N. 46’). Edző: Kun-Szabó Tibor Gólszerzők: Ambrus B. (12’ - tizenegyesből, 52’), Csobán K. (69’), Papp P. (75’), ill. Katona N. (71’). Sárga lap: Rabi Gy., ill. Horváth Zs., Váczi B. Kiállítva: Rabi Gy. (86’ - csere után)