Vízilabda: Kayes vezérletével bronzérmes az A-Híd Szeged!

2013. május 17., péntek
josephkayes_gs

A férfi vízilabda OB I bronzcsatájának indulatoktól sem mentes fővárosi derbijét is 9-8-ra nyerte a Szeged, az új-zélandi Kayes ötször talált be.

Kedd este Szegeden óriási feltámadást mutatott be

Vincze Balázs

alakulata a Vasas elleni bronzcsata első összecsapásán, s 37 másodperccel a vége előtt szerzett vezetésével megnyerte az első csörtét. A péntek esti, Komjádi-uszodabeli második derbin az új-zélandi

Joseph Kayes

már a Szeged első támadásából megszerezte a vezetést, ám légiósai,

Drasko Brguljan

Moritz Oeler

révén a negyed végére fordítani tudott a házigazda (2-1), miközben

Kiss Csaba

büntetőt hibázott a szegedieknél. A tarthatatlan "Józsi", azaz Kayes egalizált a második játékrész elején, ám

Takács Bálint

kihasználva egy emberfórt, ismét a Vasast juttatta előnyhöz, amelyet viszont a rutinos szegedi center,

Baksa László

ráérzett a szándékra és remekül védett. Aztán újabb szegedi góllal folytatódott a kiélezett csata, a remek napot kifogó Kayes már harmadik gólját jegyezhette, ám a hátralévő időben Vámos és

Csapó Miklós

egy-egy kihasznált emberelőnyével ezúttal a hazaiak egyenlítettek (5-5). A mérkőzés negyedik felvonásában Joe Kayes már negyedik góljával vitte hátán a Szegedet s keserítette a hazaiak életét, akik azonban megkapták a hazai pályát egy kapu előtti szituációt követően, s

Decker Ádám

megmozdulása nyomán

Katonás Gergely

értékesített büntetőt (6-6). A felek továbbra is felváltva kapták az emberelőnyöket, ám a befejezések pontatlanra sikerültek. Molnár Tamás kiküldése, s egy időkérés után Oeler ismét a hazaiakat juttatta előnyhöz, ám a megfoghatatlan Kayes másodperceken belül egyenlített centerből (7-7). A délszaki óriás légiós extrateljesítményéhez igyekezvén felnőni Oeler is triplázott hamar, így kevesebb, mint másfél perccel a vége előtt a Vasas vezetett 8-7-re. Kayes azonban kettős emberelőnyt harcolt ki a mieinknek, amelyet már csak szimplaként értékesített az ausztrál

Aaron Younger

(8-8). A másik délszaki aztán újabb kiállítást harcolt ki a hazaiak utolsó támadásának végén, így a győzelemért emberfórban támadhatott a Szeged - a parázs hangulatot jellemzi, hogy a Vasas másodedzőjét, Méhes Jenőt piros lappal küldték el a játékvezetők a medence széléről -, amelyet Török Béla fejezett be góllal. Ekkor elszabadultak az indulatok, s a hazaiaktól Nagy Viktort állították ki cserével végleg 8 másodperccel a vége előtt. A végén még a hazaiak próbálkozhattak, ám eredménytelenül, így az A-Híd Szeged VE idén is bronzéremmel vigasztalódhatott az elmaradt bajnoki döntőért.